Дискове и накладки

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Дискове и накладки

Мнение от badjo E60 » 22 Фев 2011, 23:33

Здравейте колеги, имам проблем със накладките и дисковете , ако може да ми предложите какви да сложа защото сменям за шест месеца два пъти вече накладки защото свирят много, а дисковете са ми вече за смяна след шест месеца каране. :banghead: :kuku:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Дискове и накладки

Мнение от @ndro » 22 Фев 2011, 23:45

аз си взех оригинални и те просвирват в началото, когато не са загряли (първите няколко минути след тръгване) и при много ниска скорост (до 5 км/ч). това означава, че феродото е по-твърдо - ще се износят по-бавно, но ще износят по-бързо дисковете...
незнам дали няма да се оправят като се поизтъркат малко... :dunno:
ти с какви караш?
а защо дисковете са ти за смяна!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 30.06.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 540 '97
Мечтае да кара: М5

Re: Дискове и накладки

Мнение от Nikiboy » 23 Фев 2011, 9:34

А какви са тези накладки, че са изяли дисковете?

Свирене се получава и от невъзможността да се почиства накладката. При диск с ръб дори и доста мека накладка може да свири.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Дискове и накладки

Мнение от badjo E60 » 23 Фев 2011, 10:45

Значи първоначално качих накладки ТРВ колата засвири като цигулар в начално училище.Свалихме ги и направихме прорез през средата и малко ги взехме със шкурка качихме ги но след два дена пак запяха и така два месеца ,после ги смених със Текстар първоначално всичко беше ОК но се минаха два месеца и пак стана същото.Сега пак ги свалих да погледна кво става и гледам че предните дискове са на половина заминали.Дисковете са ТРВ а и левия ми се струва леко крив вече :evil: Направена е и профилактика на спирачните апарати при първоначалната смяна на дисковете.Вече не знам кво да и кача на колата. :confused:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Дискове и накладки

Мнение от da6ip » 23 Фев 2011, 12:13

Аз съм с Текстар, а дисковете отзад са АТЕ, отпред не съм ги сменял още.
В началото като ги сложих посвириха малко, но само на съвсем бавни скорости. Сега през зимата като я запаля и са студени и поскърцват малко в началото.

Но това е всичко, като са загрели и при нормални скорости си работят перфектно, не свирят и спират идеално. Тва е.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Дискове и накладки

Мнение от da6ip » 23 Фев 2011, 12:15

badjo E60 написа:после ги смених със Текстар първоначално всичко беше ОК но се минаха два месеца и пак стана същото


нали знаеш че има много ментета на Текстар? масова марка, лесно се продава, и резултатът е много ментета..
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: Дискове и накладки

Мнение от sapio » 23 Фев 2011, 15:04

badjo E60 написа:....първоначално всичко беше ОК но се минаха два месеца и пак стана същото.Сега пак ги свалих да погледна кво става и гледам че предните дискове са на половина заминали. Дисковете са ТРВ а и левия ми се струва леко крив...


Колега, то може и да ти се стори смешно или нереално, но случайно да спираш внезапно от висока скорост с рязко натискане или задържане по-дълго на спирачката. Ако не са апаратите да държат накладките опряни в диска, направо не виждам какво друго може да ти съсипе дисковете, освен прегряване при спускане примерно, ама и то трябва да си е доста време. Имах случай с мой познат, при който накладките засвириха, след като спря от 150-60 км/ч внезапно. Доколкото ми е известно /без да претендирам за някакви технически познания/ при внзапно спиране или задържане повече време на спирачката, може да се "опече" феродото, след което започват да свирят, а дисковете се кривят поради същата причина - прегряване.

По-твърдите накладки могат да износят по-бързо диска, ама за 6 месеца... или караш яко или ба си твърдите накладки има :confused:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Дискове и накладки

Мнение от INTEGRALE » 23 Фев 2011, 18:08

и мойте са оригинални с щампата.. журид, и те свират на умрело на студено и с ниска скорост, задни текстар , и тях ги чувам леко... мизерия

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Дискове и накладки

Мнение от Cinder » 23 Фев 2011, 18:10

И на мен предните ми свирят при ниска скорост, ама не ми пречат, важното е че спират :mhihi: Така като гледам, скърцането явно е основен белег, че са оригинални и качествени :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: Дискове и накладки

Мнение от aigner » 24 Фев 2011, 8:14

Основен доставчик на дискове,спирачки и окачване е фирма от Асеновград ,но за да не става реклама който иска да ми се обади ще му обясня. Аз лично нямам никакви забележки за тази фирма,вече внасят и нашето масло.
Пламен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Дискове и накладки

Мнение от @ndro » 24 Фев 2011, 9:14

колеги, забелязали ли сте колко големи частици от накладките остават по джантата?
при мен с накладките, с които я купих (от Германия и с които не свиреше) по джантите оставаха черни прахообразни частици и спирачните дискове бяха огледално полирани с много малки радиални прорези.
с новите (щурците :smoke: ) по джантите остават значително по-едри кафеникаво-черни частици, а спирачните дискове имат по-забележими радиални прорези. феродото е различно и със сигурност по-твърдо. това не го прави по-неоригинално или менте. просто има различни качества.
дали има варианти за избор - с по-твърдо или по-меко феродо?
как според вас твърдостта на феродото се отразява на спирането?
ясно е как се отразява на спирачните дискове :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Дискове и накладки

Мнение от da6ip » 24 Фев 2011, 9:43

ако ти пречи прахът по джантите, има накладки на "ABC" с които почти не остава прах, и джантите остават чисти. но са по-скъпи от стандартните.

освен това, за който иска да си изчисти джантите, този прах (големите парчета) се нарича "iron fillings" и си има препарат който перфектно ги разлага и отстранява, "Iron Cut" е един такъв препарат.

конкретно за твърдостта на феродото някой друг ще каже, но в общи линии е ясно че колкото "по-спортни" са едни накладки, толкова по-бързо се износват и износват и дисковете.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Дискове и накладки

Мнение от @ndro » 24 Фев 2011, 10:19

по пътя на логиката "меките" щадят повече дисковете, а "твърдите", ги износват по-бързо.
би трябвало по-твърдите да са по-спортни, тоест да издържат на по-висока температура (съответно да се износват по-бавно) и да спират по-добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Дискове и накладки

Мнение от badjo E60 » 25 Фев 2011, 16:34

Е поне някой да препоръча надежден магазин в Пловдив.За сега чувам полужителни мнения за Авел.
Ако кача спортни дискове, ще има ли проблем :?: :?:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook