Питане за адаптив драйв

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Питане за адаптив драйв

Мнение от asasin18 » 27 Фев 2011, 22:45

Колеги, някой може да сподели от опит, нешо повече за адаптив драйва, заслужава ли си (карал съм новата х5 с динамик драйв и там разликата наистина е голяма) ? Има ли осезаема разлика между него и нормалното окачване? И най - важното здрав ли е на колко км могат да се очакват проблеми и също така скъпички ли са ремонтите ?

Мерси предварително, но съм в дилема между 2, 535ци :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Питане за адаптив драйв

Мнение от da6ip » 28 Фев 2011, 8:34

ако говориш за Dynamic Drive на 5-цата, това са просто едни активни стабилизаторни щанги.
разликата се усеща само в рязък завой, или като караш на зиг-заг по някаква причина. просто колата не се люлее.

много подобен ефект се получава с по-дебели стабилизатори, аз имам такива на H&R.

минусът е че в завой окачването отвън се втвърдява и става едно друсане.. просто концепцията е замислена за нормални еврпейски пътища. поради това втвърдяване, колата която аз тествах (80 хил км истински), се беше раздрънкала яко, имам предвид купето, разни пластмаси. и просто реших че това не става за бг.

срещал съм случаи на повреди, и една щанга при дилъра е над $2000, за бг не знам. официално разбира се трябва да си купиш нова, но може да има и някакво българско решение за ремонт :dunno:

имаше колега тук който преди месец питаше какво да прави че има теч от едната активна щанга - потърси му темата и го питай какво е научил.. и може да споделиш тук накрая.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Питане за адаптив драйв

Мнение от asasin18 » 14 Мар 2011, 11:01

Мерси колега, взех я тая с дайнамик драйва :) Лудница е, ратъпках я до Боровец, няма такъв кеф :)

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook