Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от da6ip » 03 Мар 2011, 11:10

Става въпрос за малките вдлъбнатини по вратите, които се получават когато на паркинга до вас е спрял олигофрен или някоя вулва хипнотика. Искам веднъж само да хвана някой в този момент :bang:

Има разработен метод "dent repair": с едни метални инструменти отвътре на вратата или капака много прецизно се изправя метала. Става перфектно, но не знам в България кой го може?

Някой има ли опит с тази фирма?
http://paintfill-carding.com/contactus_bg_bg.html

Или с друга подобна фирма или майстор? Основното е да има опит и да работи качествено.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от TPAKTOP » 03 Мар 2011, 15:58

Ами един колега(фирмата) има опит мисля че точно със същата фирма! Не съм много сигурен дали е точно същата но се намираше в уличките зад 1-во РПУ! До колкото помня изправяха със вакум и се получаваше много добре! Единствение проблем беше че не можеха да изправят ако щетата е върху ръб! Гарантирам ти че колата му се оправи! И ттрябва да си много сигурен че вратата ти не е с кит че ще трябва да боядисваш след това!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от @ndro » 05 Мар 2011, 19:09

da6ip написа:...някоя вулва хипнотика...

хахаха... чак сега се зачетох :mhihi: :mhihi: :mhihi:
от такива същества спасение няма...

по темата... тия пичове да вземат да си оправят сайта, че като го гледам какъв е шит и колко е съдържателен, никога няма да отида при тях :no:
по въпроса за вдлъбнатините, има специализирани инструменти, които изправят такива вдлъбнатини на принципа на вендузата, например вдлъбнатини от градушка и други такива.
на мен са ми изправяли вдлъбнатини, но след това са пребоядисвали, тъй като лакът почти винаги се нарушава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от da6ip » 14 Мар 2011, 9:43

Трактор: мерси, явно могат да си вършат работата, ще мина да видя какво могат да ми предложат..

@ндро: това с вендузата е друго, мисля че е за по-големи вдлъбнатини. това за което говоря е за малки поръбвания и съм го гледал на множество клипове от UK и US. използват система от лостове и много прецизни върхове. първо свалят кората на вратата, после закрепят здраво и супер прецизно конструкцията отвътре на вратата, така че върхът на "лоста" да е насочен точно към центъра на вдлъбнатината, и после с различни по форма "остриета" и с бавно и прецизно навиване на резбата на лоста изправят обратно вдлъбнатината. работата е супер пипкава и изисква най-вече опит у майстора. което често у нас е дефицит :lol:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от @ndro » 14 Мар 2011, 9:49

:yes:
моля пусни линк да видя за какво става дума... че не ми работи термостатът (не мога да загрея) :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от da6ip » 14 Мар 2011, 11:35

Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от Cinder » 15 Мар 2011, 20:43

Интересна тема. Сподели ако се решиш да ти правят колата някъде и си доволен от крайния резултат, че и аз една доста прилична вдлъбнатина на пасажерската врата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от TPAKTOP » 15 Мар 2011, 21:27

Само да ви кажа за този мой колега беше много доволен! Няма напуквания и разни мизерии! Хората са професионалисти и са му казали с точност кое може да се оправи и кое не! Естествено колата не трябва да има кит по детайла който се ремонтира! Само не знам защо не си го заведете като щета? Да си имате възл. писмо пък оттам нататък като ви пишат "ремонт и боядисване" ще може да си правите експерименти спокойно! Не дай си Боже да се получи някакъв гаф и след това ще си платиш всичко сам! Има клауза за отказване на претенция поради немърливост от страна на собственика!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 15.07.2010
Пол: Мъж

Re: Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от KAG » 18 Мар 2011, 9:17

Здравейте,
относно фирмата за която става въпрос - познавам ги и смея да кажа, че се справят много добре! Доколкото знам дори е единствената фирма с тази дейност, или по преди година беше така.
Ако някой се интересува нека ги потърси - ще ви кажат със сигурност какво може да се направи и какво не, но мисля, че всичко което е без ръбове се оправя - без кит и други такива щуротии.
Доколкото знам имам договори с голяма част от официалните дилъри в страната на повечето марки - отстраняват разни дребни дефекти, получени при превоза на новите коли.
Относно персонала - някои са минали разни обучения във Франция и доста често пътуват именно там и в Германия - главно след градушки :)
Дано да съм бил полезен с нещо:)

Поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Изправяне на малки вдлъбнатини без пребоядисване?

Мнение от da6ip » 20 Мар 2011, 16:15

благодаря за включвнето KAG!

ето и още един пример какво е възможно със съответните умения: :yes:
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=207914
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook