проблем с динамото

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 4.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е 60

проблем с динамото

Мнение от stoikov666 » 05 Мар 2011, 23:31

ако някои може да помогне с съвет ще му бъда блъгодарен .имам 530д 2004г. имам проблем с зареждането, нещо динамото или по колата смених четките .бяха поизносени ама несе оправи,какви симптоми прави.не винаги зарежда може да зарежда 2,3 часа после постоянно мени зареждането ги дава едни 10 11 12 13 до 1478 .постояно разли4но и за 30 минути ми пада акумулатора а е нов .имали някакав блог или нещо по колата което оправлява динамото динамото го закачах на стенд казаха че е наред ама несам сигурен то и на колата понякога работи .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: проблем с динамото

Мнение от karisto » 08 Мар 2011, 21:40

Все пак не трябва да забравяте, че това не е жигула и тук няма нищо случайно. Тази кола има цял електронен блок който управлява функциите на динамото. Така според натоварването на електрическата система, този блок казва на динамото сега зареди акумулатора толкова или сега не го зареждай и т.н. Т.е. динамото не зарежда пермамнентно акумулатора. Според мен проблема ти се свежда до там, че ако си сложил нов акумулатор сега трябва да отидеш в някой сервиз и да покажат на твоя комп., че е инсталиран такъв акумулатор с такава мощност или така нареченото адаптиране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: проблем с динамото

Мнение от da6ip » 09 Мар 2011, 8:49

по принцип Каристо е напълно прав за почти всичко

но ако на Стойков наистина му пада акумулатора, според мен е невъзможно да е от регистрацията на новия акумулатор. ако не е регистриран в софтуера, новият акумулатор ще се зарежда повече от необходимото, а не по-малко.

предполагам че алтернатора просто сдава багажа - масов проблем.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 4.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е 60

Re: проблем с динамото

Мнение от stoikov666 » 09 Мар 2011, 21:05

смених си релерегулатора и колата се оправи вече зарежда и неми пада акумулатора ама сега ми зарейда повиче 14.8 ,14.9 до 15. за секунди това маи не е нормално гледамго с скритото меню .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: проблем с динамото

Мнение от bossorange » 09 Мар 2011, 21:58

stoikov666 написа:смених си релерегулатора и колата се оправи вече зарежда и неми пада акумулатора ама сега ми зарейда повиче 14.8 ,14.9 до 15. за секунди това маи не е нормално гледамго с скритото меню .

И при мен е така, но било нормално. Също както каза колегата горе - електронния блок го командва и затова варира.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 4.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е 60

Re: проблем с динамото

Мнение от stoikov666 » 10 Мар 2011, 22:21

някои ходилли е да си регистрира акумулатора след като го е сменил.аз неска ходих тук в бургас в бмв сервиза да питам дали е възможно това и дали ако него регистрирам ще имам някакав проблем и дали е вазможно от това да ми зарежда толкова .изказахасе че не е от това че не е регистриран акумулатора и няма никакъв проблем дали ще го регистрирам или не то това с регистрацията било нешо като хронология да се води кога е сменен колко и таи на татък. и казаха 4е било зареждало нормално ако била презареждала това било умна кола и шяла да го запиши като грешка и дори да влези в авариен режим.като я закачиха на компа нямаше никакви грешки.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook