Как да опазим колите си !

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Как да опазим колите си !

Мнение от aigner » 19 Мар 2011, 7:50

Здравейте колеги
Много зачестиха кражбите на нашите модели заради слабост на марката по отношение на сигурността.
Всякакви аларми и разни прекъсвачи не могат да спрат крадецът,ако някой има механична защита която да е поне забавяща ги нека сподели , защото положението за Пловдивска област е страшно и за това не се говори по телевизията и вестниците за да няма хаос всичко е схема.
Пламен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от Emooo » 19 Мар 2011, 9:56

Ами каско и спиш спокойно. Моята кола има някаква система с СИМ карта към МТЕЛ и като се обадиш на някакъв номер с твоя личен код можеш да поискаш да ти блокират запалването и колата няма начин да тръгне без да се обадиш отново с този код и да ти "пуснат" колата отново. Това ми каза предишния собственик но аз до сега не съм го ползвал. Ако някой знае повече за тази система или има линк с инфо ще съм благодарен. Ама предполагам че това също може да се хаква от крадците.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от badjo E60 » 19 Мар 2011, 10:11

Това колега се блокира със тапа.Така се заглушава.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от aigner » 19 Мар 2011, 19:25

Emooo написа:Ами каско и спиш спокойно. Моята кола има някаква система с СИМ карта към МТЕЛ и като се обадиш на някакъв номер с твоя личен код можеш да поискаш да ти блокират запалването и колата няма начин да тръгне без да се обадиш отново с този код и да ти "пуснат" колата отново. Това ми каза предишния собственик но аз до сега не съм го ползвал. Ако някой знае повече за тази система или има линк с инфо ще съм благодарен. Ама предполагам че това също може да се хаква от крадците.

Пази боже да ти я вдигнат ще видиш кога и колко ще ти платят от каското !!
Пламен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 18.10.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: Air Bus a380
Детайли за колата: 535d

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от zdravko_boqdjieff » 19 Мар 2011, 21:38

На мен ми платиха 70% от сумата за която съм я купил колата!по добре си ги пазете повече!взеха ми я в 11:30 вечерта пред оживена улица!Нищо не ги спира пичовете пък и всеки който иска може да си купи оборудването за ключари и да си краде коли колкото ще :)Аз съм си казал нещо.....да видим кой ще се откаже първи- те да крадат или ние да купуваме! :bang:
Никога,никога не се предавай!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от @ndro » 20 Мар 2011, 15:57

aigner написа:Много зачестиха кражбите на нашите модели заради слабост на марката по отношение на сигурността.

колега, ти отново (за пореден път) изтъкваш "недостатъците" на БМВ? :mhihi:
май основната причина да ги крадат е, че са МНОГО ЯКИ и се търсят 8)
aigner написа:...ако някой има механична защита която да е поне забавяща ги нека сподели...

и като ги споделят тук на "всеослушание" какво ще се случи? :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от Николай Диянов » 20 Мар 2011, 19:17

Частично решение е охранямемия паркинг. И все пак частично, защото все някаде ще се наложи да отидеш за 2-3 часа и през това време винаги някой може да се намарда в красавицата и нататък просто не ми се разправя. На никой не пожелавам да опира до застрахователите, че само гледат как да те минат.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от aigner » 21 Мар 2011, 7:45

Колега ако се крие истината никой няма полза от това ,ясно е че тези ключове са несъвършени и нямат защита за това с общи усилия и опит може да се получи нещо,има доста инженери които може би знаят решение. Това че говоря за слабостите на марката не означава че не мога да я карам ,аз съм карал и друга марка и в друг форум съм говорил за това. Поговорката -Моята жена не е к...а и моята кола е най добрата не важи за мен !
@ndro написа:
aigner написа:Много зачестиха кражбите на нашите модели заради слабост на марката по отношение на сигурността.

колега, ти отново (за пореден път) изтъкваш "недостатъците" на БМВ? :mhihi:
май основната причина да ги крадат е, че са МНОГО ЯКИ и се търсят 8)
aigner написа:...ако някой има механична защита която да е поне забавяща ги нека сподели...

и като ги споделят тук на "всеослушание" какво ще се случи? :dummy:
Пламен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от @ndro » 21 Мар 2011, 11:34

aigner написа:Колега ако се крие истината никой няма полза от това ,ясно е че тези ключове са несъвършени и нямат защита за това с общи усилия и опит може да се получи нещо,има доста инженери които може би знаят решение. Това че говоря за слабостите на марката не означава че не мога да я карам ,аз съм карал и друга марка и в друг форум съм говорил за това. Поговорката -Моята жена не е к...а и моята кола е най добрата не важи за мен !

хайде всички заедно да измислим една нова неразбиваема интелигентна система за заключване и да я кръстим "i (ай) - ми го вземи" :mhihi:
и да публикуваме DIY тук, за да я видят всички...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е(90)335I
Детайли за колата: Е(90) 335I ->2007г,306к.с, автомат калашников

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от OxoBoxo » 21 Мар 2011, 19:35

Има вариант с въвеждане на ПИН през мобилен тел, но ако намерим начин да интегрираме специален интерфейс в I-drive на колата ще стане и не е скъпо при това. Т.е трябва съдействие от БМВ иначе решения има :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от aigner » 21 Мар 2011, 20:16

сега прекъсват няколко пина на ОБД буксата и слагат електро механичен клапан на нафтата,2 скрити копчета и ги забавят повече от 4-5 минути което за крадецът е проблем
Пламен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от aigner » 22 Мар 2011, 7:37

@ndro написа:
aigner написа:Колега ако се крие истината никой няма полза от това ,ясно е че тези ключове са несъвършени и нямат защита за това с общи усилия и опит може да се получи нещо,има доста инженери които може би знаят решение. Това че говоря за слабостите на марката не означава че не мога да я карам ,аз съм карал и друга марка и в друг форум съм говорил за това. Поговорката -Моята жена не е к...а и моята кола е най добрата не важи за мен !

хайде всички заедно да измислим една нова неразбиваема интелигентна система за заключване и да я кръстим "i (ай) - ми го вземи" :mhihi:
и да публикуваме DIY тук, за да я видят всички...

Моли се колега да не ти се случва на теб или на твои близки защото изживяването е неприятно !
Пламен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от achobre » 22 Мар 2011, 12:01

някой ако иска да краде иди го спри.просто няма как слагат проследяващи устройства камери и всякакви такива и нестава работата

така че единствено си плащаме каското и се молим нищо да не става :|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от @ndro » 22 Мар 2011, 15:24

aigner написа:
@ndro написа:
aigner написа:Колега ако се крие истината никой няма полза от това ,ясно е че тези ключове са несъвършени и нямат защита за това с общи усилия и опит може да се получи нещо,има доста инженери които може би знаят решение. Това че говоря за слабостите на марката не означава че не мога да я карам ,аз съм карал и друга марка и в друг форум съм говорил за това. Поговорката -Моята жена не е к...а и моята кола е най добрата не важи за мен !

хайде всички заедно да измислим една нова неразбиваема интелигентна система за заключване и да я кръстим "i (ай) - ми го вземи" :mhihi:
и да публикуваме DIY тук, за да я видят всички...

Моли се колега да не ти се случва на теб или на твои близки защото изживяването е неприятно !

ясно, че е неприятно.
просто се чудя какво "нещо" очакваш да се получи тук?
aigner написа:..с общи усилия и опит може да се получи нещо...

и дори някой да има "нещо" предвид, по-добре да не го споделя тук.
поздрав на всички :wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Как да опазим колите си !

Мнение от Cinder » 22 Мар 2011, 16:36

Малко в повече ви идва параноята ми се струва :mhihi:
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook