Коя нафта е най качествена в BG?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.07.2022
Кара: м си Саап-а и се подрусвам
Детайли за колата: твърдо окачване :/

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от kirobreika1 » 28 Ное 2022, 11:22

За да съм обективен, ще почна с положителното. Карах дизел известно време, бях супер доволен от ОМВ премиум нафтата. Но що се касае до бензина, 3-ти различен модел и марка бензин карам, на което и ОМВ да сипя бензин, какъвто и да е , осезаемо ми се повишава разхода! Откъм работа двг няма промяна или забележки :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от xapubg » 26 Фев 2023, 22:30

kirobreika1 написа:За да съм обективен, ще почна с положителното. Карах дизел известно време, бях супер доволен от ОМВ премиум нафтата. Но що се касае до бензина, 3-ти различен модел и марка бензин карам, на което и ОМВ да сипя бензин, какъвто и да е , осезаемо ми се повишава разхода! Откъм работа двг няма промяна или забележки :dunno:

КОлега аз Е38 я карах само със 100 октанов на ОМВ (с 95 тропат клапаните и му се мръщи)та рядко съм вдигал извън-градския расход над 11, това с 4.4 двигател ... Но понеже говорим за дизел, от 1 седмица имам нафтова печка 530Д, е не знам с каква нафта я купих и дали като сменяха маслото на скоростите не са ресетнали адаптациите на кутията - ще питам, но сипах пълен резервоар макс моушън дизел и колата се спъна, за разход не мога да кажа още - 200к. съм минал само. За другите пензиностанции - докато карах на газ само на еко, лукоил нито едно от горивата им не става май, за други не знам - на "селски" бензиностанции не зареждам.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от turbonetic » 28 Фев 2023, 17:54

Никои ,не споменава за газпром или за петрол ?

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook