Стойности на дюзи при 60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 11.12.2022
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d 2003

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Tihony_audio » 08 Апр 2023, 22:46

aktros написа:... само това не можем да разберем защо когато се стопли на вън примерно 15-20гр. и започва това изтърсване. Иначе сега тези дни 3-5гр е добре :(. И мотора работи по тихо при по студено но стопли ли се и става Шумен плюс това леко изтърсване


От едно и също място ли зареждаш гориво? Да не си попаднал на някоя лоша партида :|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от aktros » 09 Апр 2023, 8:26

Tihony_audio написа:
aktros написа:... само това не можем да разберем защо когато се стопли на вън примерно 15-20гр. и започва това изтърсване. Иначе сега тези дни 3-5гр е добре :(. И мотора работи по тихо при по студено но стопли ли се и става Шумен плюс това леко изтърсване


От едно и също място ли зареждаш гориво? Да не си попаднал на някоя лоша партида :|

Няма значение от къде зареждам дори винаги и слагам и добавка за нафта

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Fulgrum » 19 Юли 2023, 7:09

Здравейте колеги, да ви споделя и моят скорошен опит с дюзите. Преди известно време си смених сам разпръсквачите на 4-те дюзи, колата е E90 320Д 163к.с, поради високи стойности на 2 от тях, реших да сменя всичките. След смяна на разпръсквачите без да давам дюзите за проверка на стенд, всички дюзи си заработиха коректно и нямаше корекция по-висока от 0.5. Наскоро ми се появи една аномалия, между 40 и 60 градуса на антифриза корекцията на първи цилиндър достигаше до +2, като на 3-ти цилиндър компенсираше в минус. Помислих си, че може да има проблем с дюзата на първи цилиндър, да не е разпръсквача само, а нещо друго. Същевременно забелязах, че ми се е появява грешка за изгоряла свещ на същият първи цилиндър, но не ми се вярваше от нея да я толкова голяма корекцията. Реших да си сваля дюзата на първи цилиндър, дадох я на стенд, като очаквах да ми звъннат и да ми кажат, че има проблем я с клапан, я с нещо друго, но уви казаха ми, че дюзата работи перфектно, даже си повтаря заводския код написан върху нея. Между другото съм изключително доволен от стенда при който отидох и то за първи път, много точни хора. Дадоха ми разпечатка от теста и в нея на края на теста стенда беше изкарал същия код написан на дюзата. В този момент разбрах, че тази висока корекция е от изгорялата свещ на първи цилиндър, тъй като съм мерил компресията преди време и на всички цилиндри беше 27. След смяната на свещта, корекцията на дюзата от +2 веднага падна на 0.3 на студен двигател, веднага се нормализира работата и на другите дюзи.
Ако някой има висока корекция на някоя дюза, първо да си провери дали има записана грешка за изгорели подгревни свещи или реле. При тези коли свещите работят постоянно до 65 градуса на антифриза, независимо дали е лято или зима. След тази манипулация, другият извод който си направих е , че след смяна само на разпръсквач, дюзата няма смисъл да се дава на стенд, защото веднага се връща към заводските параметри. Ако сам си сменяш разпръсквач излиза около 70-80лв на дюза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от andy » 19 Юли 2023, 10:03

Точно след смяна на разпръсквач, дюзата е задължително да се стендова. Че при теб са се получили нещата не изключва стенда или прави нещата незадължителни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Fulgrum » 19 Юли 2023, 11:16

andy написа:Точно след смяна на разпръсквач, дюзата е задължително да се стендова. Че при теб са се получили нещата не изключва стенда или прави нещата незадължителни.


Колега, другите ми 3 дюзи не са и помирисвали стенд! Корекциите ми са в диапазона 0.3-0.5. В 90% от случаите проблема е в разпръсквача. Ако има проблем с клапана примерно на дюзата, то ще има и спад в налягането в рейла и други симптоми, които да те насочат за друг проблем с дюзата и тогава съм съгласен да се тества на стенд, но само със смяна на разпръсквач не би трябвало да се получат някакви фрапиращи изменения, защото все пак новия разпръсквач е калибриран и е настроен на заводски параметри на работа. Аз и да дам другите си три дюзи на проверка на стенд, да ти кажа не очаквам някакви различни резултати от този на първа дюза, но всеки сам си преценява и ако държи на цялостна проверка, да си тества дюзите за да е спокоен. По-принцип колата веднага си показва дали дюзата работи коректно или не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от koziak » 21 Юли 2023, 17:49

Как е правилно да се проверяват корекциите на дюзите? На загрял или студен двигател? Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от vld » 21 Юли 2023, 19:06

koziak написа:Как е правилно да се проверяват корекциите на дюзите? На загрял или студен двигател? Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Първо на студен после на загрял и се прави сравнение има ли големи отклонения.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 22.01.2017
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от mafix » 25 Сеп 2023, 18:44

IMG_2261.jpeg
IMG_2261.jpeg
. Здравейте
От скоро съм с е70 235 к.с
Имам странен проблем с корекциите
3 от дюзите са сменени от предишния собственик
Имам тестовете на новите които са с код 070, а старите са били с 077
Гледам че са сложени на 1,5,6 цилиндър
Корекциите на студен мотор са мн приемливи
Обаче на загрял се качват на 1 стигат 1.4 на 5ти -1,4
При движение под товар на моменти първа стига до 2 даже 2 и малко
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Nini0 » 04 Окт 2023, 11:07

Здравейте колеги, някой може ли да даде препоръка къде мога да си рециклирам дюзите и изобщо има ли го този вариант

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Z3Ro* » 04 Окт 2023, 12:22

Nini0 написа:Здравейте колеги, някой може ли да даде препоръка къде мога да си рециклирам дюзите и изобщо има ли го този вариант

Варианти има много, но аз бих ти препоръчал да се насочиш към нови, ако колата ще я караш по-дълго - намират се на цена около 350-400 лева за бройка с връщане на старите. Преди се го направиш, трябва да се премери компресия на мотора, за да си сигурен, че си заслужава инвестицията...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от h0r4ex » 05 Окт 2023, 9:30

Nini0 написа:Здравейте колеги, някой може ли да даде препоръка къде мога да си рециклирам дюзите и изобщо има ли го този вариант

Да беше написал поне за кой град става въпрос, но ако си от гр.Варна или околията - силно бих ти препоръчал https://www.proynovdieselservice.com/ .
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Nini0 » 05 Окт 2023, 15:47

h0r4ex написа:
Nini0 написа:Здравейте колеги, някой може ли да даде препоръка къде мога да си рециклирам дюзите и изобщо има ли го този вариант

Да беше написал поне за кой град става въпрос, но ако си от гр.Варна или околията - силно бих ти препоръчал https://www.proynovdieselservice.com/ .

Няма значение от къде съм, тъй като ще ги пускана по куриер. Важното е да са съвестни и най-вече да си разбират от работата, питам хората минали по този път.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.09.2021

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Luppo » 07 Окт 2023, 21:26

h0r4ex написа:
Nini0 написа:Здравейте колеги, някой може ли да даде препоръка къде мога да си рециклирам дюзите и изобщо има ли го този вариант

Да беше написал поне за кой град става въпрос, но ако си от гр.Варна или околията - силно бих ти препоръчал https://www.proynovdieselservice.com/ .

Чисто нови дюзи тук в Германия (работя тук) на бош са 210 евро без да връщаш нищо.Аз след тези процедури по рециклиране и пак тресене си взех нови и реших тоя филм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от Bogdan_Nikolov » 16 Окт 2023, 20:54

Luppo написа:
h0r4ex написа:
Nini0 написа:Здравейте колеги, някой може ли да даде препоръка къде мога да си рециклирам дюзите и изобщо има ли го този вариант

Да беше написал поне за кой град става въпрос, но ако си от гр.Варна или околията - силно бих ти препоръчал https://www.proynovdieselservice.com/ .

Чисто нови дюзи тук в Германия (работя тук) на бош са 210 евро без да връщаш нищо.Аз след тези процедури по рециклиране и пак тресене си взех нови и реших тоя филм.
Колега може ли да пратиш линк за тези нови дюзи по 200 €?

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Стойности на дюзи при 60

Мнение от aktros » 26 Ное 2023, 10:10

Здравейте колеги! Преди няколко дни съм си дал дюзите за проверка понеже колата взе да ми претриса на обороти и чакам обаждане да видим кво се случва. Сам си свалих дюзите и направих грешка, че не измери компресия но ще видим

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook