Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 07 Сеп 2013, 20:11

Добре де няма ли някой все пак да каже - взех такива и такива дискове сложих ги минал съм хххххх км. и нямам никакви проблеми. Пуснах темата не да разискваме кой какви накладки произвежда, а да кажат колеги, които са сменявали дискове и са доволни :driving:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Дискове за Е60

Мнение от Atsalov » 07 Сеп 2013, 20:23

Ти май четеш само между редовете,слагай си оригинални.Аз лично съм потрошил и оригинални и взаимозаменяеми ...но оригиналните карат повече като километри. Слагай си ОЕМ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 07 Сеп 2013, 20:25

Atsalov написа:Ти май четеш само между редовете,слагай си оригинални.Аз лично съм потрошил и оригинални и взаимозаменяеми ...но оригиналните карат повече като километри. Слагай си ОЕМ.

Е какви са оригиналните, че тука май има някакви противоречия?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Дискове за Е60

Мнение от Atsalov » 07 Сеп 2013, 20:29

Оригиналните са АТЕ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 07 Сеп 2013, 20:30

Atsalov написа:Оригиналните са АТЕ.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 07 Сеп 2013, 20:43

bezdomnia написа:не съм чувал BMW да произвежда дискове колеги, първично вграждат ATE и масовво накладки textar...никога не съм чувал сискове БМВ и накладки БМВ,мн ми било интересно някой да ми натрие носа ::::::::::::::::))))))))))))))))


и к'во от това? бмв сигурно ги купува отнякъде или се произвеждат под контрола на бмв. така или иначе ти гарантират (при правилен монтаж разбира се), че колата ще спира по същият начин както е спирала като е напускала поточната линия и дисковете и накладките ще карат, колкото са изкарали първите дискове и накладки (т'ва всичко при положение, че спирачната система е изправна). какво друго искаш?

ако дисковете се изкривят по някаква причина - отиваш, рекламираш - ако проблемът е при тях - получаваш нови. к'во толкова сложно има? ся че няшето е да се опитаме да оправим дяволът в движение и започваме да се чудим дали няма да стане с по - евтини - наш си проблем. к'во си мислиш - че бмв не се е застраховало и не е взело мерки дисковете да не се кривят при продължителни спирания? ми че толкова идиоти има - като му сменят накладките в сервиз на бмв зорлен ще отиде на магистрала да пробва дали всичко е наред. и к'во като направи 10тина спирания 200км/ч - 80км/ч и ако бяха кашкавалени дисковете на бмв - пак в сервиза - рекламация. ми, че те така могат да си играят цял живот - кой плаща?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 07 Сеп 2013, 21:09

@2bar написа:няма такъв фимл с неправилно износване или кривене на дисковете. ако всичко по спирачната система е изрядно (и оригинално) - неправилно износени дискове никой никога няма да види. Дори и при екстремни спирания от 200км/ч пак е бая мъчно да се изкривят оригиналните дискове.

в случая на колегата или има нещо по спирачната система, което не е много наред (задържащо бутало например) довело до изкривяване на диска или дисковете са съвсем менте.

или заключението, че са криви не е много коректно - дисковете мерени ли са или просто има вибрации при спиране и затова си мислите, че са криви дисковете?


Има точно такъв филм - прочети линка! Това е едни от големите производители на дискове и накладки. :smoke:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 07 Сеп 2013, 21:17

bezdomnia написа:не съм чувал BMW да произвежда дискове колеги, първично вграждат ATE и масовво накладки textar...никога не съм чувал сискове БМВ и накладки БМВ,мн ми било интересно някой да ми натрие носа ::::::::::::::::))))))))))))))))


Естествено, че не произвежда дискове!!! :mrgreen:

Фирмите, които произвеждат за БМВ части са ралични от тези, които получаваш на общия пазар от същата фирма.
:wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Дискове за Е60

Мнение от don't be » 07 Сеп 2013, 21:43

Искаш конкретни резултати е на С-класа С600 408 коня , сложили дискове ТРВ , изкривени , сложили МЕЙЛЕ супер . Аз сложих Цимерман и ги изкривих ...
За милиони-няма закони.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Дискове за Е60

Мнение от stankata777 » 08 Сеп 2013, 1:50

bmw545i написа:
bezdomnia написа:не съм чувал BMW да произвежда дискове колеги, първично вграждат ATE и масовво накладки textar...никога не съм чувал сискове БМВ и накладки БМВ,мн ми било интересно някой да ми натрие носа ::::::::::::::::))))))))))))))))


Естествено, че не произвежда дискове!!! :mrgreen:

Фирмите, които произвеждат за БМВ части са ралични от тези, които получаваш на общия пазар от същата фирма.
:wave:

Именно! :yes: Не разбирам защо част от съфорумците не проумяват,че и при авточастите има различни класове при един и същ производител,така както при бялата и черната техника.Качеството на частите от един производител не могат да бъдат напълно унифицирани в зависимост дали са произведени за БМВ 1сер или 7 сер,за Мазерати,Шкода или масовият пазар!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 29.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e60 530xd

Re: Дискове за Е60

Мнение от teto » 08 Сеп 2013, 16:55

За съжаление и аз имам същия проблем с ate power pad за 10к имам вибрация при леко натискане на спирачката,после изчезва.
Ще ходя да ги изправям в тази фирма дето закачат мащина на място и ги престъргват и ще пиша за резултата,отзивите са добри,цената е 35лв на диск.
От следващия път само оригинални,освен това има разлика и в спирането.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Дискове за Е60

Мнение от iceblast » 08 Сеп 2013, 18:47

Адо, защо не ходиш да ги доизкривиш дисковете от главата на този, който ти ги е продал и след това да ти сложи ATE.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 08 Сеп 2013, 20:39

adovet написа:
Atsalov написа:Оригиналните са АТЕ.
:yes:


Не е задължително да са АТЕ. Може да са друга фирма. Под оригинални се има предвид да има щампована емблемата на бмв върху тях - без значение, коя фирма ги е произвела.

Всичко друго е менток! :smoke:

И пак ти казвам, ако не ги купуваш от Камор или друг бмв дилър, просто ги поръчай от Германия/Ebay.de примерно/ иначе пак ще обсъждаме защо са криви! :) Успех.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Дискове за Е60

Мнение от ICE » 09 Сеп 2013, 18:12

Купуваш си ги от БМВ дилър в БГ, пак там ги монтираш и след това проблемчето си е само и единствено тяхно!!! ;)
Да няма да спетиш някой лев, както тук в БГ сме свикнали, но пък ще си живееш без нерви!
Успех! ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 28 Окт 2013, 17:53

колеги да се оплача пак. Колегата от който купих дисковете ми ги смени и от вчера пак се появиха едни вибрации. Минал съм 3 500км. от тогава. Не съм натискал до сега рязко спирачка. Вчера по магистралата карах 140 - 160 и при спиране до към 100 се появиха вибрации. Интересното е, че не се появиха в началото ами като загряха повече спирачките, защото на няколко пъти спирах така. Днес пак пробвах и като са студени няма вибрации, а като загреят дисковете се появяват. Възможно ли е да е от нещо друго освен дисковете. Вече просто не смея да натискам рязко спирачката. Ходих в сервиз и казаха, че малко вероятно да е от нещо друго.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook