Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 28 Дек 2013, 23:04

hrpopov217 написа:
adovet написа:
iceblast написа:
teto написа:В София знам 2 машини на лс мога да дам адреси макар ,че ги има в нета.
Закача се директно на диска без да се сваля и се шлайфа финно.По 30-35лв беше на диск и при мен се получи перфектно.
Според мен има смисъл при по-нови дискове(моите бяха на 5хил км),въпреки ,че момчетата твърдят че и чисто нови ориг.дискове дават отклонения.


Защо дискове на 5к км. са криви е въпроса тук, а не как да ги оправим.

Tочно това е въпроса, а и според мене и да се минат на машина след това пак ще се изкривят - щом веднъж са се изкривили значи са некачествени.


И аз съм на това мнение, че не е ли качествен материала ще станеш абонат на тази машина.



Не става въпрос за изкривяване а за неправилно износване, понякога дисковете не лягат много правилно и се изтриват на места повече и това води до поява на вибрации. Мисля, че някъде беше написано - всяка 7ма кола. В тези случаи само престъргване на място решава проблема, защото ти ги изпилва, точно по начина по който седят. Ако ги дадеш на стругар след 5-6 хил. километра пак ще започнат да вибрират.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Дискове за Е60

Мнение от iceblast » 28 Дек 2013, 23:22

Нашите коли не са толкова тежки специално отпред, защото са изцяло алуминиеви! Това не може да е нормален довод "тежка е и за това се кривят дисковете". Горе за неправилното лягане също отпада, защото всеки знае, че преди да се постави новият диск главината се търка с телена четка било то ръчно или на бормашина и диска ляга идеално на самата главина, която от своя страна много трудно би се изкривила. Просто си трябва качествен диск, но пазарат ни е залят с боклуци и ние сърбаме попарите, защото макар и повечето, които продават части да са пичове и да ни връщат парите ние се набиваме всеки път пари за смяна хабейки нерви и време. Щом колегата е сложил АТЕ и пак са се изкривили, смятайте за какво става въпрос.

За това веднъж предложих да направим тема, в която всеки да пише от къде си е купил дисковете и накладките, колко ги е карал, изкривили ли са се, от кой ги е взел (като тук целта не е да хулим някой търговец, защото той продава стока, която не произвежда и всеки може да попадне на ментаци) и т.н. В един момент се надявам да намерим за всеки размер марка и дистрибутор, която да не се криви на 5к км, защото това е пълен смях.

Читави дискове има, защото има колеги, които не са сменяли никога дискове от както имат колите си и не им тресе, макар и минали 10к км и нагоре, така че въпроса е да ги намерим и да спрем да си даваме парите за нови дискове, за труд всеки 5к км. или за специална машина, която да ги престръгва през известно време.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Дискове за Е60

Мнение от Atsalov » 28 Дек 2013, 23:34

А някой замислял ли се е че кривенето на предни дискове може да се получава и от не добре спиращи задни спирачки,така натоварването на предни се увеличава повече от нормалното.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Дискове за Е60

Мнение от iceblast » 28 Дек 2013, 23:45

При по-екстремни спираня, при каквито се кривят дисковете ако задните спирачки не ти спират като хората ще го усетиш в миг.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Дискове за Е60

Мнение от ///M_Martin » 29 Дек 2013, 0:23

купувайте си оригинални части и няма да имате проблеми с кривини и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 29 Дек 2013, 1:22

rosendaal написа:И каква е ползата от файдата от цялото мероприятие?
При Е60 530d предни дискове при фабрични 30мм дебелина минималната разрешена е 28,4.Значи ако съм карал известно време и те са изтъняли малко,след това тази машина като им отнеме още-това че няма да има ръб и диска е гладък мен не ме топли ако слезе под критичната си дебелина.


Не е точно така. Виж, какво са написали хората.

In fact steering geometry is so important that MANY top car builders skim discs from NEW after install as part of their fitting procedure. These include Jaguar, Porsche, BMW, Honda, Landrover, the list is endless and shown here: pro-cut history

The corrective process removes only a few microns of material (approx 0.1 mm) and ALL discs or rotors can accommodate between 1.0 and 3.0 mm of material removal before going below spec. That is over 10 times the amount removed by the Pro Cut procedure in most cases.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 29 Дек 2013, 1:23

iceblast написа:Нашите коли не са толкова тежки специално отпред, защото са изцяло алуминиеви! Това не може да е нормален довод "тежка е и за това се кривят дисковете". Горе за неправилното лягане също отпада, защото всеки знае, че преди да се постави новият диск главината се търка с телена четка било то ръчно или на бормашина и диска ляга идеално на самата главина, която от своя страна много трудно би се изкривила. Просто си трябва качествен диск, но пазарат ни е залят с боклуци и ние сърбаме попарите, защото макар и повечето, които продават части да са пичове и да ни връщат парите ние се набиваме всеки път пари за смяна хабейки нерви и време. Щом колегата е сложил АТЕ и пак са се изкривили, смятайте за какво става въпрос.

За това веднъж предложих да направим тема, в която всеки да пише от къде си е купил дисковете и накладките, колко ги е карал, изкривили ли са се, от кой ги е взел (като тук целта не е да хулим някой търговец, защото той продава стока, която не произвежда и всеки може да попадне на ментаци) и т.н. В един момент се надявам да намерим за всеки размер марка и дистрибутор, която да не се криви на 5к км, защото това е пълен смях.

Читави дискове има, защото има колеги, които не са сменяли никога дискове от както имат колите си и не им тресе, макар и минали 10к км и нагоре, така че въпроса е да ги намерим и да спрем да си даваме парите за нови дискове, за труд всеки 5к км. или за специална машина, която да ги престръгва през известно време.


Всеки знае, ама дали се прави...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Дискове за Е60

Мнение от iceblast » 29 Дек 2013, 2:35

Прави се, поне където съм гледал го правят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Дискове за Е60

Мнение от iceblast » 29 Дек 2013, 2:38

///M_Martin написа:купувайте си оригинални части и няма да имате проблеми с кривини и т.н.


Имам информация за 3 поредни рекламации в ДаруКар точно за дискове, като след последната рекламация са казали на човека, че това му е за последно, нямало как да му сменят дисковете за 4ти път, ако пак се изкривят, а там говорим за ремонт струващ 800+ лв. за предни дискове и накладки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 29 Дек 2013, 10:42

iceblast написа:Прави се, поне където съм гледал го правят.


Да, ама не всеки гледа и точно тогава се случват нещата.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Дискове за Е60

Мнение от Atsalov » 29 Дек 2013, 11:02

Аз също имам 3 поредни рекламации на предни ОЕМ дискове на е70 , през 10к и по-малко,а там цената е 1000+. А това което пишеш Iceblast, могат да го усетят хора които се броят на едната ръка,не говоря за блокирали задни спирачни апарати, а за слабо хващащи. Разбрахме го на стенд за спирачно усилие.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Дискове за Е60

Мнение от ///M_Martin » 29 Дек 2013, 15:42

аз за това ОЕМ не си купувам а само афтърмаркет висок клас понеже в тази наша държава винаги има опция да купиш едно,което после може да се окаже друго!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Дискове за Е60

Мнение от iceblast » 29 Дек 2013, 16:02

Аз мислех, че под оригинални говориш ОЕМ от Дару. Вярвай ми, че тук няма колега, който да слага ментаци умишлено, просто или ни лъжат или хората, които ни ги продават ни лъжат.

Кажи ти какви дискове, от къде и на каква цена си взел?

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Дискове за Е60

Мнение от ///M_Martin » 29 Дек 2013, 19:50

то това е ясно че никой не купува ментаци нарочно (има и такива,които купуват де) но просто прекалено много измислени части заляха пазара и това е факт а в повечето случаи няма как да разбереш че нещо не е ок докато не го монтираш и пробваш как работи.
В момента съм с оригинални БМВ,сменяни в чужбина но може би това лято ще се наложи да ги сменя и лично аз ще си сложа TAROX (надупчен и нарязан) 475лв/бр. преден и 396лв./бр. цените съответно са за 535д като ще сложа или EBC Redstuff накладки или между няколко други модела се чудя още.Всички перформанс части по колите ми си ги слагам от мен :mhihi: все пак внасям почти всички истински марки и имам 100% гаранция за частите.Напр.Tarox-a са японски и си идват от Япония така че компромиси с това няма как да стане.
При положение че когато бегачката не се кара какъвто е в случая този сезон от време на време изкарвам 35-цата на някой трак дей да покарам и до сега проблеми с криви дискове и други тем подобни нямам а се налага да се спира от 190км/ч до 60-70км/ч доста честно.
П.П.Пиша го това с идеята не да си хваля частите или нещо друго а просто го споделям като опит и т.н. всеки сам решава от къде какво да купува и ползва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Дискове за Е60

Мнение от sawion » 29 Дек 2013, 23:54

според мен не трябва да се напъват дисковете докато са още нови с резки спирания. Трябва си малко отвръщане на материяла което си изисква време. При мен се е случвало на един нов служебен бус да ги изкривим при няколко резки спирания и преминавания през локви от дъжд. Но в случая най-вероятно водата беше виновна... :dunno:

Най-добре наистина някой колега, който е доволен да каже от къде ги е взел, за да няма и занапред хора четящи форума и извървели същия път

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook