Проблем с DTC моля помогнете !!!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.05.2013
Пол: Мъж

Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от bmwtve » 08 Яну 2014, 18:42

Здравейте моята Е60 е 2500 кубика 2005 година автоматик дизел. Днес на един светофар включих на паркинг и при превключването за да тръгна ми светна един жълт триъгълник които обикновено святка след като изключиш с бутона DTC. Не е от акумулатора, защото го смених октомври и тогава мериха и алтернатора. На някои случвало му се нещо подобно и знаете ли от какво е? Не съм и правил диагностика но мисля в неделя да свърша това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от bmw545i » 08 Яну 2014, 21:05

bmwtve написа:Здравейте моята Е60 е 2500 кубика 2005 година автоматик дизел. Днес на един светофар включих на паркинг и при превключването за да тръгна ми светна един жълт триъгълник които обикновено святка след като изключиш с бутона DTC. Не е от акумулатора, защото го смених октомври и тогава мериха и алтернатора. На някои случвало му се нещо подобно и знаете ли от какво е? Не съм и правил диагностика но мисля в неделя да свърша това.


Колега, то си пише в И-драйва, вероятно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от timur_lenk » 08 Яну 2014, 22:10

Не ти работи DSC.Точно какво се е повредило ще видиш като пуснете INPA.Виж на телевизията какво точно ти е написало - Service/Check control messages.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от Taruno » 08 Яну 2014, 22:11

Не мога да разбера дали все още му свети или само е присветнала, защото ако е втория случай проблем няма просто си пребуксувал по-сериозно.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.05.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от bmwtve » 09 Яну 2014, 13:28

Taruno написа:Не мога да разбера дали все още му свети или само е присветнала, защото ако е втория случай проблем няма просто си пребуксувал по-сериозно.


Не свети постоянно знам как е когато е пробуксува. А на "телевизора" пише че колата е изгубила системите за стабилност на пътя и да се насоча към сервиз на БМВ. Днес я карах на диагностика и не показа грешка в момента в които я върза грешката изчезна. Регистъра за повреди беше празен. На 18 ти се разбрахме пак да я закачим за да видя дали има грешка свързана с DTC и ще пиша какво е станало.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от Taruno » 09 Яну 2014, 19:34

Колега, най-чест DTC и DSC хвърлят грешка при подаден слаб/ силен ток от акумулатора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от iceblast » 09 Яну 2014, 20:52

Ако има грешка по тази система, то триъгълника ти светва веднага на таблото! Тази грешка трябва изрично да се изчисти, че да изгасне лампата на таблото, т.е. няма как да изчезне сама, трябва да й се обърне внимание.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от memorex » 09 Яну 2014, 21:05

Може да е лош контакт към някой сензор или самия сензор да прави проблеми от време на време.Например steerin angle или speed .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от netmurder » 09 Яну 2014, 21:06

Taruno написа:Колега, най-чест DTC и DSC хвърлят грешка при подаден слаб/ силен ток от акумулатора.

Потвърждавам думите на колегата, на мен ми се е случвало нещо подобно след дълго слушане на музика в колата... след като запалих ми излезе някаква подобна грешка за DSC-то покарах малко така, след това загасих и запалих отново и грешката я нямаше, най-вероятно се е получило от изтощаване на акумулатора ....
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от memorex » 09 Яну 2014, 21:13

На мен ми е излизало high rate of battery discharge но други грешки не .Само ми се губеше часовника .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от hrpopov217 » 09 Яну 2014, 21:19

Случвало ми се е грешка в steering angle sensor лампата на таблото да изгасне сама, но като я закачих с ДИС-а си седеше записана. Щом нямаш нещо записано, едва ли е някакъв проблем. Всички грешки се записват и даже и крушка да ти изгори, като я смениш ще ти се изчисти грешката на таблото, но в модула грешката ще си седи докато не се изчисти с диагностика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от iceblast » 09 Яну 2014, 23:38

Аз не съм останал с такова впечатление, че грешките магически изчезват. Специално за ъгъла на волана, веднъж запише ли грешка докато не се изчисти системата не работи, както например стои въпроса и с еърбеците.

Хубаво е да се споменават конкретните грешки, защото може някой грешки да се държат така, както казвате, макар че на старата кола имах проблеми със сензора на волана от време на време и светнеше ли DSC-то не угасваше, докато не се изчисти грешката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от Emooo » 09 Яну 2014, 23:47

При мене със стария акумулатор го даваше това от време на време. Ако няма достатъчно ток стават тези неща.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от hrpopov217 » 10 Яну 2014, 0:16

iceblast написа:Аз не съм останал с такова впечатление, че грешките магически изчезват. Специално за ъгъла на волана, веднъж запише ли грешка докато не се изчисти системата не работи, както например стои въпроса и с еърбеците.

Хубаво е да се споменават конкретните грешки, защото може някой грешки да се държат така, както казвате, макар че на старата кола имах проблеми със сензора на волана от време на време и светнеше ли DSC-то не угасваше, докато не се изчисти грешката.


Това пропуснах да спомена, че по него време и аз имах проблеми с акумулатора и явно стават разни аномалии, защото и дисплея на навито ми правеше разни мизерии заради акумулатора. Вярно не е нормално поведение, но точно steering angle sensor ми беше грешката, която се изчисти без проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: Проблем с DTC моля помогнете !!!

Мнение от bezdomnia » 10 Яну 2014, 0:56

интересно много колеги говорят за steering senzora при мен има интересен проблем... много често ми светва грешката на таблото за него,въртя наляво после надясно и ми се чисти от таблото за следващите 2 може и 200 км. вечер когато оставя колата се чисти понякога сама и на сутринта я няма. от какво може да е?

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook