Вежди - само едната не работи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Вежди - само едната не работи

Мнение от weedminer » 28 Апр 2014, 8:19

Здравейте колеги :)

Имам проблем от много време - едната от двете ми вежди не свети.
Преди това беше лявата, сега е дясната. Имаше моменти когато със седмици светеха и двете, имаше и моменти, когато не светеха и двете, сега ми свети само лявата, а дясната не.
Няма логика, по която спират да светят. Забелязах само това, че в тази вежда, която не свети, светят първите 3 диода само, мъждукат един вид.
Някой имал ли е подобен проблем?

Мерси :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 16.09.2010
Местоположение: София Бургас
Пол: Мъж
Кара: е60 525d

Re: Вежди - само едната не работи

Мнение от daskaloff » 28 Апр 2014, 13:30

И аз съм с подобен проблем.... има и тема с решението на проблема - което включва рязане на веждата, презапояване на диодите и на чипа който участва в управлението им .... има и клипове на манипулацията в мрежата... На мене лично не ми се влиза в такова упражнение като си знам възможностите :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Вежди - само едната не работи

Мнение от netmurder » 28 Апр 2014, 19:01

weedminer написа:Здравейте колеги :)

Имам проблем от много време - едната от двете ми вежди не свети.
Преди това беше лявата, сега е дясната. Имаше моменти когато със седмици светеха и двете, имаше и моменти, когато не светеха и двете, сега ми свети само лявата, а дясната не.
Няма логика, по която спират да светят. Забелязах само това, че в тази вежда, която не свети, светят първите 3 диода само, мъждукат един вид.
Някой имал ли е подобен проблем?

Мерси :driving:

Колега първо дай директно ток на веждите да видиш дали проблема е вътре във фара, ако работят с директен ток значи проблема ти е в лайт модула...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 16.09.2010
Местоположение: София Бургас
Пол: Мъж
Кара: е60 525d

Re: Вежди - само едната не работи

Мнение от daskaloff » 29 Апр 2014, 7:19

щом светят първите 3 LED-а значи захранване имат....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 8.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 5GT F07 530 xDrive 258hp

Re: Вежди - само едната не работи

Мнение от bijuto » 04 Май 2014, 9:13

weedminer написа:Здравейте колеги :)

Имам проблем от много време - едната от двете ми вежди не свети.
Преди това беше лявата, сега е дясната. Имаше моменти когато със седмици светеха и двете, имаше и моменти, когато не светеха и двете, сега ми свети само лявата, а дясната не.
Няма логика, по която спират да светят. Забелязах само това, че в тази вежда, която не свети, светят първите 3 диода само, мъждукат един вид.
Някой имал ли е подобен проблем?

Мерси :driving:

На мой приятел не му светеше едната вежда, а също и двата ейнджъла. Взехме крушки от колегата Laviatan и свалихме фаровете за смяна ( става и без сваляне на фаровете, но трябват тънки пръсти). След като свалихме фаровете и размърдахме кабелите крушките светнаха, същото важи и за веждата. Извадихме буксите, почистихме и ги сложихме обратно. Сега и ейнджълите и веждите светят.(крушките останаха за резерва).

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 9.10.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61

Re: Вежди - само едната не работи

Мнение от denverbmw » 11 Окт 2017, 13:31

Здравейте, колеги.

И аз имам същия проблем - веждите не светят (Светят само две диотчета на едната) най вероятно са изгорели (мърдах буксите не помага, а щом все пак два диода светят ток идва).

Не намерих друга тема по въпроса (може линк ако има),

Къде се купуват въпросните LED за веждите?

Ако има видео как се сменят или поне някакъв мануал, ще бъда благодарен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Вежди - само едната не работи

Мнение от pinko_23 » 11 Окт 2017, 14:46

И аз съм така едната ту свети ту не свети. Лед диодчета не се купуват. Има два варианта да се реже фара зад веждата ама е пипкава работа но като цяло май ефтин вариант, другият е да се купят капаци които вървят с веждите ама те са към 250 лв, и монтажа е тегав.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 9.10.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61

Re: Вежди - само едната не работи

Мнение от denverbmw » 11 Окт 2017, 16:47

Явно проблема не е често срещан, в мрежата няма нищо (освен видео на един индиец, който снима в пълен мрак и нищо не му се разбира).

Има много видеа от типа тюнинг(сменяне от жълти на бели, червени и т.н.), ама само краен резултат без самия процес :(

Иначе на пазара има ей такова нещо https://www.aliexpress.com/item/Xenon-W ... 57121ce948

Прилича на това което търся, мисля да го поръчам, само че първо трябва да разбера как се монтира.

"Има два варианта да се реже фара зад веждата ама е пипкава работа" - този начин някъде описан ли е (снимки, видео)?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Вежди - само едната не работи

Мнение от pinko_23 » 11 Окт 2017, 21:38

denverbmw написа:Явно проблема не е често срещан, в мрежата няма нищо (освен видео на един индиец, който снима в пълен мрак и нищо не му се разбира).

Има много видеа от типа тюнинг(сменяне от жълти на бели, червени и т.н.), ама само краен резултат без самия процес :(

Иначе на пазара има ей такова нещо https://www.aliexpress.com/item/Xenon-W ... 57121ce948

Прилича на това което търся, мисля да го поръчам, само че първо трябва да разбера как се монтира.

"Има два варианта да се реже фара зад веждата ама е пипкава работа" - този начин някъде описан ли е (снимки, видео)?


описан е в US форума, даже и тука някой го беше сложил
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.12.2021
Пол: Мъж

Re: Вежди - само едната не работи

Мнение от petresko » 16 Апр 2022, 16:18

Здравейте, искам да попитам някой дали си е купувал тази лед плочка оранжева и от къде ?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.02.2024
Пол: Мъж

Re: Вежди - и двете не ми светят

Мнение от Boychev21 » 15 Фев 2024, 21:27

Здравейте,

От скоро съм собственик на Bmw e61 2008 xdrive и искам да попитам, понеже при покупката на автомобила веждите не светеха. Има ли начин по който може да се оправят или ще трябва да закупувам други фарове (биксенон са).

Благодаря ви предварително!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook