Спряна ли ми е колата от движение?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 24.05.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: e90

Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от chomukliev1 » 04 Юни 2014, 12:58

Здравей те колеги.
Значи проблема ми е следния.Преди 5 дни ме спират кат. и ми писаха акт за затъмнени предни стъкла(знаех, че са затъмнени, но едвам се забелязваше,даже така я регистрирах в кат преди 3 месеца без никои нищо да ми каже, но няма значение).
Взеха ми синия и малкия талон на колата не ми казаха обаче дали ми е спряна колата от движение и никъде в акта не пише
че е спряна.Ходих няколко пъти до кат но още нищо не е излезнало.
Та как да разбера дали мога да карам с акта? чл.105 от ал.1

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от tanokaridi » 04 Юни 2014, 13:17

Колега не знам дали е спряна от движение, но не знам как ще караш (на теория без малък талон) знам, че документите не карат колата, но ако те спрят още по голям проблем. Относно дали е спряна най вероятно да щом са ти взели и талона.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 11.08.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: M3

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от kpa » 04 Юни 2014, 13:19


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Leon » 04 Юни 2014, 13:23

Щом са ти взели малкия талон, не виждам какво се чудиш...
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.11.2010
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E36 328 ,318is , 330ci e46
Мечтае да кара: ///м3 - е30 , е36 , е46 ... W124 Е500
Детайли за колата: кон

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от mitkyyyy » 04 Юни 2014, 13:58

В момента и аз карам един мерцедес , но без малък талон с голям само (защото малкия е загубен май :mhihi: ) . Питах един приятел полицай и той каза като ме проверяват ,да дам големия и не би трябвало да има проблем :D Той направо ми каза :
-абе голям, малък ,, даваш големия и казваш, че си го забравил малкия и готово.Ако искат може да се заядат, но трудно ,зависи от човека . То и за без документи да ти напишат, акта е минимален . Карай така няма проблеми (това бяха неговите думи)
Но при теб като е взет от кат , нямам си и представа как ще са работите. Може да разберат, че талона е при тях . :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Nasko_ » 04 Юни 2014, 14:08

В момента по закон не би трябвало да е спряна от движение, но е факт, че без малък талон ( документ за регистрация на МПС), не можеш да караш!
Ще бъде спряна, след като отидеш да ти връчат наказателно постановление. Най-вероятно полицаят се е съобразил със закона, защото той не може да ти спре колата от движение. За целта е нужна заповед от началника на ОД на МВР за ПАМ!
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 24.05.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: e90

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от chomukliev1 » 04 Юни 2014, 14:12

Значи не мога да си карам колата :banghead:
благодаря ви за бързия отговор :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Nasko_ » 04 Юни 2014, 14:24

chomukliev1 написа:Значи не мога да си карам колата :banghead:
благодаря ви за бързия отговор :yes:


Можеш, но няма да си изряден от към документи!
Изчакай наказателното постановление, виж какво пише там и прецени дали можеш да го жалиш, защото ти казваш, че фолиото е било светло, а там може да пише, че е било доста по-тъмно! Има специални уреди, с които мерят пропускливостта на светлина през стъклото, но предполагам, че никой не го е мерил. Жалбата разбира се е нож с две остриета :)
Глобата за подобно нарушение не следва да е голяма, а ако жалиш, ще трябва да стоиш без кола още известно време, решението е твое!
Успех!
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 24.05.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: e90

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от chomukliev1 » 04 Юни 2014, 14:51

Благодаря ти колега...но не смятам да обжалвам и да остана още кой знае колко време без кола :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 24.05.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: e90

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от chomukliev1 » 04 Юни 2014, 17:08

Е добре нали на акта пише какви документи са взети? Не мога ли да покажа акта ако ме спрат или е рисковано?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от iceblast » 04 Юни 2014, 17:25

За чий ще ти взимат малкият талон, как въобще си го дал??? Ако спират колата от движение ти лепят някаква лепенка на стъклото и ти казват, не може след като са ти написали акт да се чудиш дали си или не си спрян от движение, трябва да са изрично ясни. Мен на една стара кола са ми писали такъв акт, струваше 20лв. но нищо не направиха нито пък ми взеха талона. Хората ги спират мъртво пияни и им взимат книжката, но талона на колата за първи път чувам обади се на компетентните органи и се поинтересувай. :dunno:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Юни 2014, 18:17

След като НЕ СА ТИ ЛЕПНАЛИ един такъв голям стикер на стъклото, си караш все едно нищо не е станало. Когато се спира кола от движение се слага задължително този стикер, а ако ти го отлепиш и си караш така и те набарат, тогава е проблем. След като не са ти лепили нищо си карай.
Както каза някй по-горе, вземи си за всеки случай големия талон в теб.
За стъкла обикновено не спират от движение, а само ти пишат 20 лева акт.

Опа, забрави какво написах, да не го трия сега. :mhihi:
Звъннах на един там, който ми каза, че 100%-та си спрян от движение щом са ти взели малкия талон. Трябвало само към това чл 105 ал.1 да пишело нещо от сорта на чл, ал. точка или нещо такова(майната му)13 от правилника за прилагане на ЗДвП(нещо такова)защото в това 13 се спомянавал твоя проблем, понеже в 105 ал.1 не било оказано всичко. Както и да е де, спрян си от движение, което те вълнува най-много. Не било задължително да ти слагали стикер, което мен ме изненада. Попитах го защо не са ти казали поне, че си спрян, той каза, че няма идея(и що не сте се разбрали нещо :mhihi: ), но в акта ти не се споменавало по принцип дали си спрян или не, а само тия точки и какво ти се изземва. Попитах също дали не може да си праскаш с големия талон, но каза, че като те спрат по принцип при липса на малък талон винаги ще те проверят с таблета или по станцията и ще разберат, че си спрян, освен ако пак не се разберете нещо. :mhihi:
Не се сетих пък да питам дали ако идеш в КАТ след няколко дни(тоест в твоя случай сега защото са минали цели 5)ще можеш да си пуснеш колата в движение преди да е излезнал акта, че иначе цял месец ще има да чакаш...
Когато ти сложат стикер за някаква неизправност по принцип отиваш след 2-3 дни в КАТ(след като си я отстранил)и ти я пускат, освен ако не си карал без книжка или пиян защото тогава е фиксирано спирането от движение на 30 календарни дни.
Последните 2 пъти като влизах в София имах твоя проблем защото и предните странични стъкла са ми като на Бойко Борисов( :mhihi: )но за щастие полицаите не пожелаха да ми пишат акт защото имам правилен подход към тях. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 24.05.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: e90

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от chomukliev1 » 04 Юни 2014, 19:39

Много благодаря на всички, че се отзовахте толкова бързо :bowdown:
Тия дни ще ида до кат да видя какво става и ще пиша поздрави :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Николай Диянов » 05 Юни 2014, 12:11

Колеги, за да няма гадаене и предположения: http://www.kat.mvr.bg/act_I-45.htm . От въпросната наредба прочетете чл. 40, както и чл. 171 от ЗДвП. Накратко- отнема се талона, както и се поставя стикер. Но в никакъв случай не може талонът да бъде отнет от служител на КАТ ,на място. Въпросната мярка "спиране на моторно превозно средство" се налага от ръководителя на службата или оправомощено от него лице. Налага се винаги със заповед, която може да се обжалва. Обжалването й, не спира нейното изпълнение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 8.02.2006
Кара: 2003 330dA TOURING

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Vinchenzo » 05 Юни 2014, 12:27

Онзи ден от 6-то РПУ спряха един приятел със скутера и на дрегера е показало 3.70 и на него му взеха малкия талон? Сигурно и скутера е спрян от движение!?
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook