Спряна ли ми е колата от движение?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 8.02.2006
Кара: 2003 330dA TOURING

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Vinchenzo » 11 Юни 2014, 21:34

BMWDream написа:Отиваш в КАТ,казваш,че си си загубил малкия талон и ще ти извадят друг и си карай...


Е ти го каза, все едно някой ти е свил цигарите и отиваш и си взимаш други. :mhihi:

То ако ставаше така....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от atanasov_aa » 12 Юни 2014, 6:39

Vinchenzo написа:
BMWDream написа:Отиваш в КАТ,казваш,че си си загубил малкия талон и ще ти извадят друг и си карай...


Е ти го каза, все едно някой ти е свил цигарите и отиваш и си взимаш други. :mhihi:

То ако ставаше така....

След като пробва, ще има друга тема с ново заглавие. :) При тоя опит, няма да има нов талон и ще му се наложи да изпише кофа мастило с няколко посещения в една институция, която наказва невярно декларирани обстоятелства. :D

Горното :nono: :nono: :nono:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Николай Диянов » 12 Юни 2014, 10:42

BMWDream написа:Отиваш в КАТ,казваш,че си си загубил малкия талон и ще ти извадят друг и си карай...

Колега, направи фурор с това мнение. Дори и по някаква причина да не забележат отразеното в системата им нарушение и факта, че автомобилът е временно спрян от движение, поради извършено административно нарушение, то направо си проправяш път към наказателна отговорност. И така, заради едната хитрина ще заиграе едно досъдебно производство и обвинение по чл. 313 НК.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от RIDDICK » 15 Юни 2014, 12:07

;);)
Пилев написа:Не би трябвало да е нормално. Лостчетата ги правят един вид равни. Не са за повдигане. Поне не тези за които става въпрос.
Отиди да ти ги регулират, 10-20лева е.
Ето как би трябвало да изглеждат.
За дясно движение:
Изображение
За ляво движение:
Изображение

Таа представете си какво вижда този срещу вас, ако сте с грешните фарове.

моята кола е с десен волан понеже живея в ирландия,когато се прибирам в бг просто си свалям десния фар по надоло...,не са ми пресвяткали по пътищата до сега,а относно смяната ъгъла на светлината с лостче това регулиране важи за коли с ксенон не с рефлектор..

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Atanas328 » 11 Сеп 2019, 14:14

Темата е стара,но никъде не видях да има информация за подобен случай и реших да споделя от първо лице какво се случва когато те спрат със затъмнени предни стъкла .
Написаното от колегата THE MAVERICK е на 90% вярно,с изключение на това ,че ако имаш валиден технически преглед ,не минаваш канали на кат и никой не гледа дали си махнал фолиото.Просто след 1 месец когато ти излезне постановлението попълваш едно заявление и всичко става административно.Минаваш преглед на каналите ако колата докато е била спряна й е изтекъл прегледа или пък е нямала и преди това .
Глобата за това нарушение е 20 лв ,плащаш ги ,след това попълваш заявление за пускане на колата в движение,даваш технически преглед,данък и гражданска и ти връщат малкия талон на колата + синия ви. За затъмнени стъкла не свалят номера ,а ти отнемат малкия талон и колата се води временно спряна от движение като принудителна административна мярка,пишат акт ,който е 20 лв и това е . Номера се свалят само при каране без книжка или с алкохол и наркотици ,като дори и тогава ако автомобилът не е на името на този,който кара и собственика го няма в момента на нарушението ,никой няма право да свали номерата на колата на улицата ,ако ще и шефа на кат да е ! За стъклата особено ако не са катаджии а някви с бус и т.н ,могат да ви плашат ,че ще свалят номерата като дойде кат,но няма нищо вярно.Преминах през всичко това и го казвам опит ,а и прочетох абсолютно всички закони и кодекси. Единственото лошо в това нещо е ,че колата докато излезе постановлението не си вземете малкия талон се води спряна от движение и ако те хванат да я караш така акта е 300 лв . :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от badsharki » 08 Мар 2023, 1:39

Някой скоро минавал процедурата с отнет малък талон заради фолио може ли да потвърди (или опровергае) горния пост в частта, че не се минава технически преглед/канали, за да проверят, че си махнал фолиото.
Питам понеже съм в същата ситуация от вчера и чета различни неща, и по-специално в наредбата, която урежда връщането на малкия талон след временно спиране на МПС.
НАРЕДБА № I-45 ОТ 24 МАРТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРИРАНЕ, ОТЧЕТ, СПИРАНЕ ОТ ДВИЖЕНИЕ И ПУСКАНЕ В ДВИЖЕНИЕ... написа:Чл. 43. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г.) (1) Временно спрените превозни средства се пускат в движение след отстраняване на причините, поради които са били спрени, и извършване на преглед за техническа изправност.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 2017 г., в сила от 01.08.2017 г.) Прегледът за техническа изправност по ал. 1 не се извършва на временно спрени превозни средства по чл. 171, т. 2, букви "в", "и", "к", "л", "м" и "н" ЗДвП и по чл. 40, ал. 1, т. 2, ако е представен валиден документ за преминат преглед за техническа изправност.

Доколкото разбрах, спирането от движение заради фолиото е по чл.171, т.2, буква "а" (то няма и по коя друга буква да се вмести фолиото), която не влиза в изключенията чл.40, ал.2 от Наредбата и следователно би трябвало да минава на технически преглед, за да видят дали си свалил фолиото.
ЗДвП написа:чл.171, 2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) временно спиране от движение на пътно превозно средство:
а) (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) до отстраняване на неизправността, когато пътното превозно средство е технически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества в изгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му е изменена без съответното разрешение;



ПС: Темата е стара, но си е все така актуална. :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от Ghostdriver » 08 Мар 2023, 9:05

Здравейте, колеги

По темата имам въпрос: на някой правили ли са му проблем за светещи аварийни тип габарит (us style).
Вчера с мой приятел искаха да ни спират от движение и въпросния заяждач се изтича пред колата от другото платно на живот и смърт. Цитирайки някаква Европейска директива и спомена, че можел да ни спре от движение, дори обясняваше какво щял да каже на съдията, едва ли не, ако обжалваме. За щастие се разминахме, но следващия път щял да ни спира от движение…


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от badsharki » 10 Мар 2023, 22:39

badsharki написа:Някой скоро минавал процедурата с отнет малък талон заради фолио може ли да потвърди (или опровергае) горния пост в частта, че не се минава технически преглед/канали, за да проверят, че си махнал фолиото.

Много замрял форума. Да си отговоря сам, защото може да е полезно за някой.
Няма филм с неминаване на каналите след, като ви вземат малкия талон (спрат от дввижение) заради фолио.
Не оспорвам това, което е казал Atanas328, явно е минал метър по някакво чудо.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 16.04.2019
Пол: Мъж

Re: Спряна ли ми е колата от движение?

Мнение от firencs » 23 Мар 2023, 17:53

Ghostdriver написа:Здравейте, колеги

По темата имам въпрос: на някой правили ли са му проблем за светещи аварийни тип габарит (us style).
Вчера с мой приятел искаха да ни спират от движение и въпросния заяждач се изтича пред колата от другото платно на живот и смърт. Цитирайки някаква Европейска директива и спомена, че можел да ни спре от движение, дори обясняваше какво щял да каже на съдията, едва ли не, ако обжалваме. За щастие се разминахме, но следващия път щял да ни спира от движение…


Sent from my iPhone using Tapatalk


При мен си светят поне от година и съм нямал проблем. Спирали са ме полицай. Единствено ме питаха за дневните светлини (ангелските очи), дали фаровете са ми автоматични. На фейсовите знаете, че светят по-силно. Едва ли не, защо съм карал на дневни само.
Преполагам, че си зависи от полицая. Ако е тръгнал да се заяжда няма да те остави...

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook