Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от slatanic » 23 Яну 2022, 22:12

Ебаси на същата цена сменявах онзи ден на W203ката предни билщайн б4ки.
Лошото е че оригиналните са от 2003та и вече на 160К километра и возеха по комфортно от новите.
Ама пусто чукане беше им се появила една мъртва зона в ляво на пущините по нашите ями за 3 години каране.
Та цените са си екстра.Ако не са... сбъркали сте колата...Ма явно и при стар мерцедес не е по евтино ако искаш нещо нормално. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 23 Яну 2022, 23:35

Stoqnchev написа:
Колега не знам дали съм те засегнал по някакъв начин ???

Аз си изказах мнение за колата която колега беше писал и никъде не съм заявил , че моето е на 10000000 процента достоверно, като съм се изказал на база моя опит спрямо Х моделите и Е6х като цяло. :bchug:

Колега, не е до засягане, просто доста от нещата, които пишеш не са обективни и са подвеждащи. Първо гумите бяха различни, сега грешните джанти са проблем(очевидно колата е с оригинални джанти за хдравй), мотора беше проблем, веригите бяха проблем.
За разхода има 179 страници тема и разходите са коментирани безброй пъти. Да се убеждаваме, че 4 литра разход вдига хдрайва на не-счупена кола не е сериозно. ;) Auto-Data е каталог с данни от производителите, не е просто "някакъв сайт". Да, разходите там често за нижени, но ключът е, че всички са занижени равнително развномерно.

От всичко изписано до тук до къде стигаме? 1.5л повече разход градско (пак моля да бъдем реалисти, темата е започната преди 11г), обслужване на диф-а един път на 3-4г, евентуален ремонт на полуоски в някакъв момент.
От друга страна колата изглежда добре, с най-здравия вариант на М57 е, високо оборудвана. За болките в кръста от панорамата реших да пропусна, защото после ще трябва да коментираме и дали от ваксините ще станем мутанти... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Stoqnchev » 24 Яну 2022, 0:55

nickem написа:
Stoqnchev написа:
Колега не знам дали съм те засегнал по някакъв начин ???

Аз си изказах мнение за колата която колега беше писал и никъде не съм заявил , че моето е на 10000000 процента достоверно, като съм се изказал на база моя опит спрямо Х моделите и Е6х като цяло. :bchug:

Колега, не е до засягане, просто доста от нещата, които пишеш не са обективни и са подвеждащи. Първо гумите бяха различни, сега грешните джанти са проблем(очевидно колата е с оригинални джанти за хдравй), мотора беше проблем, веригите бяха проблем.
За разхода има 179 страници тема и разходите са коментирани безброй пъти. Да се убеждаваме, че 4 литра разход вдига хдрайва на не-счупена кола не е сериозно. ;) Auto-Data е каталог с данни от производителите, не е просто "някакъв сайт". Да, разходите там често за нижени, но ключът е, че всички са занижени равнително развномерно.

От всичко изписано до тук до къде стигаме? 1.5л повече разход градско (пак моля да бъдем реалисти, темата е започната преди 11г), обслужване на диф-а един път на 3-4г, евентуален ремонт на полуоски в някакъв момент.
От друга страна колата изглежда добре, с най-здравия вариант на М57 е, високо оборудвана. За болките в кръста от панорамата реших да пропусна, защото после ще трябва да коментираме и дали от ваксините ще станем мутанти... :mhihi:


Коригирах си това с засягането за да не прозвучи като заяждане ....
и мисля , че не съм подвел никой.
- Казах , че трябва да се съобразяват какви джанти и гуми се монтират на Х-модела ( Въпросната кола е с style 277 който го има и за Х драйв и само за задно ) и точно има доста случай на раздробени раздатки от неправилни джанти за Хдрайв.
- Щом този ауто дата е каталог - тогава значи според тях че 2.5 мотора не е 3000 кубика , а 2497 кубика ................. :driving:
- Разхода е изчислен спрямо колонката на ОМВ ...... и двете коли са обслужвани и проверени преди това от сервизи доказа ли се в форума и да не са " счупени "
- Никъде не съм написал , че мотора е проблем .... просто много голяма част от " джамбази " казват... абе тя е 3000 кубика ама си е 2500 .... ( това му го написах за да знае , че може и на него да му кажат при огледа на колата )
- За мен лично тази не си заслужава
- За панорамата го написах , че и до ден днешен мой близък приятел му поставиха такава диагноза за кръста точно от нея.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 24 Яну 2022, 9:48

На мен ми стана интересно сега, какво общо има панорамата с кръста? Не съм карал Е61 с панорама :dunno:
И нека всички търсещи Е60 да си запишат някъде.. фейсово 525D е 3,0 L
Последна промяна Exclusive89 на 24 Яну 2022, 9:51, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Malik » 24 Яну 2022, 9:51

Exclusive89 написа:На мен ми стана интересно сега, какво общо има панорамата с кръста? Не съм карал Е61 с панорама :dunno:


Аз карам вече над две години, и смятам, че е задължителна екстра за комбинизон, особено с две деца на задната седалка.

Но явно има и хора, които не са попаднали на кола, и сега не споделят мнението ми :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от barty » 25 Яну 2022, 8:51

Malik написа:
Exclusive89 написа:На мен ми стана интересно сега, какво общо има панорамата с кръста? Не съм карал Е61 с панорама :dunno:


Аз карам вече над две години, и смятам, че е задължителна екстра за комбинизон, особено с две деца на задната седалка.

Но явно има и хора, които не са попаднали на кола, и сега не споделят мнението ми :lol:


Карам 2-ра кола с панорама и също я намирам за много хубава екстра.
Относно проблем с кръста, подозирам че някой е имал такъв проблем, отишъл е на доктор и той му е казал че проблема е от настинка.
Настинка може да стане от отворена панорама + отворен прозорец = течение и настинката е готова. Особенно лятото, изпотен и гол кръст...готов си :banghead:
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от slatanic » 25 Яну 2022, 10:01

Панорамата има проблем,че тежи 100кг,но за сметка на това на дърти дръгели се налага да се сваля за да се оправя.Та затова и кръста. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 25 Яну 2022, 10:48

Момчета, панорамата е страхотна екстра! Кръста можеш да прецакаш с люк и прозорец, отворени прозорци, кабрио и мн.др. Да не изпадаме в излишни разсъждения. Карайте, наслаждавайте се и се пазете! :D

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 20.02.2021
Кара: BMW e60 525LCI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от niksan6538 » 25 Яну 2022, 15:09

Докато бъде одобрено мнението ми мина на предната страница и надали някой ще го види. Извинете ако бъде прието като спам :
niksan6538 написа:Здравейте, колеги, бихте ли изказали мнение за този автомобил : https://www.cars.bg/offer/61ec6ac72fddc945cf481842

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 27 Яну 2022, 10:36

Stoqnchev написа:Коригирах си това с засягането за да не прозвучи като заяждане ....
и мисля , че не съм подвел никой.
- Казах , че трябва да се съобразяват какви джанти и гуми се монтират на Х-модела ( Въпросната кола е с style 277 който го има и за Х драйв и само за задно ) и точно има доста случай на раздробени раздатки от неправилни джанти за Хдрайв.
- Щом този ауто дата е каталог - тогава значи според тях че 2.5 мотора не е 3000 кубика , а 2497 кубика ................. :driving:
- Разхода е изчислен спрямо колонката на ОМВ ...... и двете коли са обслужвани и проверени преди това от сервизи доказа ли се в форума и да не са " счупени "
- Никъде не съм написал , че мотора е проблем .... просто много голяма част от " джамбази " казват... абе тя е 3000 кубика ама си е 2500 .... ( това му го написах за да знае , че може и на него да му кажат при огледа на колата )
- За мен лично тази не си заслужава
- За панорамата го написах , че и до ден днешен мой близък приятел му поставиха такава диагноза за кръста точно от нея.

На всяка кола трябва да се съобразява какви джанти слагаш. 278 бяха джантите, но нищо. Ет20 джантите са доста по-вдлъбнати (2.3см) и не е особено трудно да се забележи разликата. Но дори да не успееш, съм сигурен че опирането в калниците във всяка дупка ще ти направи впечатление още като ги сложиш.
Предполагам грешки са възможни навсякъде, но и в каталога пише, че мотора е M37D30, мислех че сме се съгласили вече колко е кубатурата?
Разхода ОК - какъв е точно? Как ще обясниш, че никой друг във форума няма такава разлика в разхода? Аз мога да кажа от първа ръка, че 530xd LCI харчеше около 12 градско в София, RWD беше към 11. И сега кое не е вярно? xd харчи 15 градско или d харчи 8 градско?
За мотора все още не разбирам къде е проблема и защо го коментираме?
Какво точно пише в диагнозата от лекар, "колата ви има панорама, която е позволила на ретроградния Меркурий да ви прецака кръста"? Ти можеш и от отворен прозорец да настинеш, да спрем да си купуваме коли с прозорци? Люкове? Като те е страх да не настинеш не я отваряй.
Отделно, каза че панорамата 90кг, което също не е вярно. https://www.youtube.com/watch?v=hB-bhAk ... iteBimmers

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от damian2112 » 27 Яну 2022, 12:32

Това колко харчи колата градско, е много субективно - маршрут, условия, трафик - аз например моето 525d LCI съм го виждал да харчи 8,5 градско, но и 11 градско; докато извънградско както и да карам, все около 7 се върти, независимо от условията и маршрута. Иначе панорамата наистина е екстра номер 1, и е единствената, за което съжалявам, че я няма в новата, която взех.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Rumbata » 12 Фев 2022, 10:49

Колеги може ли мнение за автомобила от обявата:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=nbax66
И понеже не съм запознат с автоматиците(надеждни ли са), коя от двете си заслужава повече?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=nbax66
Благодаря предварително :bchug:
We Don't Drive Fast , We Just Fly Low !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 13 Фев 2022, 13:58

Снимките изобщо не са направени подходящо да добиеш представа за автомобила. Оле мале на външен вид май го докарват, но лично на мен ми изглеждат вехти и уморени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 13 Фев 2022, 22:00

Тези двигатели на тези цени... то някак си нема много смисъл.
ЕВ-то е редена, не е оригинална, но поне изглежда по-добре. Автоматите са читави, ако са поддържани има много писано за тях.
Бъди честен пък да става квото ще

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Z3Ro* » 14 Фев 2022, 0:37

И двете са с редени пакети...

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook