Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от 8bit » 02 Мар 2022, 13:00

BorislavB написа:
8bit написа:Здравейте колеги, малко да продължа разговора ви за Е60 525Д vs 530Д. Какво искам да попитам - замислям да взема 525д фейс. До колкото знам двигателя е М57Д30 и следователно дертовете са по-малко (знам, че е евро 4 а 530д фейс е евро 5, но предполагам няма да има проблем стига да има наличен дпф). Въпроса ми е следният: след като я взема, какво мога да сменя и взема от 530д, за да я направя по-силна БЕЗ грам да пуши колата и да и навреди? Все пак двигателя е абсолютно идентичен. Знам, че ще трябва да взема частите от 530д преди фейс, тъй като 235 коня е изцяло различен двигател все пак. Ще се радвам на максимално подробна информация, особено ако някой е правил точно това. Възможно ли е въобще да се стигнат конете на 530д след смяна на колектор, дюзи, турбо и т.н. например без да пуши колата?


Аз да попитам какъв е смисъла да вземеш 525 и да я редиш? Защо направо не вземеш 530?


Даже не знам какво да ти отговоря колега :D Не искам да се заяждам с прави си си го задал въпроса, но просто така съм го замислил. Искам фейслифт, но не искам веригите да са отзад - най-просто казано. И особено като се има предвид, че са еднакви двигателите не вярвам да е кой знае колко сложно да се ъпгрейдне леко 25цата без да пуши грам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 02 Мар 2022, 20:09

530d LCI не е EU5. Първо намери чиитава 525ца след това започвай да мислиш за конете/тунинга :)
И ако те спират само веригите... нали знаеш, че не се сменяват всяка година.
Иначе с ремап на 525d ще се доближиш до конете на 530d, но кутия не знам как ще се държи.. Има доста мнения, едни твърдят, че заради кутията не се препоръчва ремап, а други твърдят, че нямат никакъв проблем с ремап на 525d LCI... Успех!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от BorislavB » 02 Мар 2022, 21:20

8bit написа:
BorislavB написа:
8bit написа:Здравейте колеги, малко да продължа разговора ви за Е60 525Д vs 530Д. Какво искам да попитам - замислям да взема 525д фейс. До колкото знам двигателя е М57Д30 и следователно дертовете са по-малко (знам, че е евро 4 а 530д фейс е евро 5, но предполагам няма да има проблем стига да има наличен дпф). Въпроса ми е следният: след като я взема, какво мога да сменя и взема от 530д, за да я направя по-силна БЕЗ грам да пуши колата и да и навреди? Все пак двигателя е абсолютно идентичен. Знам, че ще трябва да взема частите от 530д преди фейс, тъй като 235 коня е изцяло различен двигател все пак. Ще се радвам на максимално подробна информация, особено ако някой е правил точно това. Възможно ли е въобще да се стигнат конете на 530д след смяна на колектор, дюзи, турбо и т.н. например без да пуши колата?


Аз да попитам какъв е смисъла да вземеш 525 и да я редиш? Защо направо не вземеш 530?


Даже не знам какво да ти отговоря колега :D Не искам да се заяждам с прави си си го задал въпроса, но просто така съм го замислил. Искам фейслифт, но не искам веригите да са отзад - най-просто казано. И особено като се има предвид, че са еднакви двигателите не вярвам да е кой знае колко сложно да се ъпгрейдне леко 25цата без да пуши грам.


Значи готов си да тръгнеш да търсиш части после 1000 ремонта да я докараш на 530-ка и това заради едни вериги, които ще излязат сигурно по-евтино. Всеки сам си решава, но хубаво си помисли дали искаш да влезеш в този филм. Успех

П.С. Аз също не се заяждам стана ми интересно просто. :bchug:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.03.2022
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ZhekoV1 » 03 Мар 2022, 11:47

Здравейте, днес попаднах на тази интересна красавица - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=nix8b9

Цената ми се струва надута и вероятно ще има коментар по нея.
Интересува ме мнението ви относно това което е описано за колата и съпоставянето му със цената.

Надявам се по-късно да мога да получа и номер на рамата.

Евентуално ако иам и някой който вече я е прегледал ще е перфектно ако сподели мнение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от BorislavB » 03 Мар 2022, 13:55

ZhekoV1 написа:Здравейте, днес попаднах на тази интересна красавица - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=nix8b9

Цената ми се струва надута и вероятно ще има коментар по нея.
Интересува ме мнението ви относно това което е описано за колата и съпоставянето му със цената.

Надявам се по-късно да мога да получа и номер на рамата.

Евентуално ако иам и някой който вече я е прегледал ще е перфектно ако сподели мнение.


Само километража ми идва в повече, ама това си е до вкус. Иначе изглежда добре редена е което за някой хора е минус, аз лично съм ОК стига да е направено качествено, а не там да хвърля едни фарове,стопове и брони. Според мен си заслужава да се погледне и дали е ок откъм механичната част също.
П.С. Тоя белия цвят е много добре, ама да не е твойта... :ok:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Stoqnchev » 03 Мар 2022, 20:08

ZhekoV1 написа:Здравейте, днес попаднах на тази интересна красавица - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=nix8b9

Цената ми се струва надута и вероятно ще има коментар по нея.
Интересува ме мнението ви относно това което е описано за колата и съпоставянето му със цената.

Надявам се по-късно да мога да получа и номер на рамата.

Евентуално ако иам и някой който вече я е прегледал ще е перфектно ако сподели мнение.



Цената и за мен е доста надута за 2.3 мотор , като може да се намери 3.0 за тази цена и даже с газ и малко по- малко като цена и вървежа няма нищо общо.
Правена е по доста личен вкус , което за мен си е минус...
да наредена е пакет, фарове, стопове , салон , таван , но тази генерация не е за нея ( лично мнение ) и кутия не е нейната.
Джантите няма смисъл от коментар - ясни са турски ментаци.

Като цяло по-добре НЕ ! поне за мен
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ivanski_2 » 03 Мар 2022, 20:21

Exclusive89 написа:530d LCI не е EU5. Първо намери чиитава 525ца след това започвай да мислиш за конете/тунинга :)
И ако те спират само веригите... нали знаеш, че не се сменяват всяка година.
Иначе с ремап на 525d ще се доближиш до конете на 530d, но кутия не знам как ще се държи.. Има доста мнения, едни твърдят, че заради кутията не се препоръчва ремап, а други твърдят, че нямат никакъв проблем с ремап на 525d LCI... Успех!
Приятел продава читава 525 фейс ако някой търси 14,500 и търси


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 04 Мар 2022, 15:29

ZhekoV1 написа:Здравейте, днес попаднах на тази интересна красавица - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=nix8b9

Цената ми се струва надута и вероятно ще има коментар по нея.
Интересува ме мнението ви относно това което е описано за колата и съпоставянето му със цената.

Надявам се по-късно да мога да получа и номер на рамата.

Евентуално ако иам и някой който вече я е прегледал ще е перфектно ако сподели мнение.


90 процента от харесваните детайли на модела не са оригинални. На снимка хваща окото, но общо взето всички "подобрения" най-вероятно са китайски. Аз не бих се навил дори да я гледам. Поздравления все пак за собственика, че не е въртял километрите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 04 Мар 2022, 22:51

ivanski_2 написа:
Exclusive89 написа:530d LCI не е EU5. Първо намери чиитава 525ца след това започвай да мислиш за конете/тунинга :)
И ако те спират само веригите... нали знаеш, че не се сменяват всяка година.
Иначе с ремап на 525d ще се доближиш до конете на 530d, но кутия не знам как ще се държи.. Има доста мнения, едни твърдят, че заради кутията не се препоръчва ремап, а други твърдят, че нямат никакъв проблем с ремап на 525d LCI... Успех!
Приятел продава читава 525 фейс ако някой търси 14,500 и търси


Sent from my iPhone using Tapatalk



Пускай му обявата, то не е реклама да се покаже хубава кола, поне който търси да намери.
Бъди честен пък да става квото ще

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ivanski_2 » 04 Мар 2022, 23:06

bmw55 написа:
ivanski_2 написа:
Exclusive89 написа:530d LCI не е EU5. Първо намери чиитава 525ца след това започвай да мислиш за конете/тунинга :)
И ако те спират само веригите... нали знаеш, че не се сменяват всяка година.
Иначе с ремап на 525d ще се доближиш до конете на 530d, но кутия не знам как ще се държи.. Има доста мнения, едни твърдят, че заради кутията не се препоръчва ремап, а други твърдят, че нямат никакъв проблем с ремап на 525d LCI... Успех!
Приятел продава читава 525 фейс ако някой търси 14,500 и търси


Sent from my iPhone using Tapatalk



Пускай му обявата, то не е реклама да се покаже хубава кола, поне който търси да намери.


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... _pyGV8XEnM
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Eliyan » 06 Мар 2022, 17:34

Колеги, харесал съм една 35-ца, но не мога да разбера с каква аудио система е ( WBANX91010CU48134 ) и я проверих навсякъде но нищо не пише за музиката освен - 7A9 Innovation Pack. + Comfort Package. До колкото четох тия неща са различни за държавата където е поръчана, а тази е Германка.

Дали някой може да удари едно рамо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 06 Мар 2022, 17:57

Eliyan написа:Колеги, харесал съм една 35-ца, но не мога да разбера с каква аудио система е ( WBANX91010CU48134 ) и я проверих навсякъде но нищо не пише за музиката освен - 7A9 Innovation Pack. + Comfort Package. До колкото четох тия неща са различни за държавата където е поръчана, а тази е Германка.

Дали някой може да удари едно рамо?


Има тема за това. Ето линк, който ще ти е от полза: https://musicarnw.com/bmw-factory-audio-explained/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Eliyan » 06 Мар 2022, 18:21

JoroZan написа:
Eliyan написа:Колеги, харесал съм една 35-ца, но не мога да разбера с каква аудио система е ( WBANX91010CU48134 ) и я проверих навсякъде но нищо не пише за музиката освен - 7A9 Innovation Pack. + Comfort Package. До колкото четох тия неща са различни за държавата където е поръчана, а тази е Германка.

Дали някой може да удари едно рамо?


Има тема за това. Ето линк, който ще ти е от полза: https://musicarnw.com/bmw-factory-audio-explained/


Благодаря много, но сигурно ще трябва да поискам снимка от собственика на задното стъкло да видя дали има още говорители.

Ако някой може все пак да каже докато получа тази информация ще съм благодарен :))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 06 Мар 2022, 21:27

Колега, нямаш ли снимки на колата? Ако имаш пусни няколко снимки на които се виждат предните и задните кори на вратите и ще разберем с какво аудио е :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Eliyan » 07 Мар 2022, 16:56

Благодаря много! Базова е за жалост, ако я спазарим ще има ъпгрейди :)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook