Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от toni » 13 Ное 2020, 9:21

Ами това са вариантите. Ако дадеш на стартер и той направи само "цак" значи или ти е слаб акумулатора или CAS и DDE нямат синхронизация. Ако стартера върти, но не пали. Има ваеианти, но първо се гледа жълтата лампа на двигателя дали свети, ако свети има вероятност да има ниско налягане в рейла или датчик на разпределител или КВ. Това се гледа с диагностика. Ако жълтата лампа на двигателя не свети, на айдрайва ще излязат съобщения за скоростана кутия и ДСЦ и още имаше ама ги забравих. Товага колкото и да въртиш няма да запали. Решението е даваш на контакт докато светне лампичката, т.е. релето сработи, и тогава ще запали. Ако се ориентирате по симптомите, ще знаете къде е проблема.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от iliew » 13 Ное 2020, 23:42

viewtopic.php?p=4396976



Проблема ми е 1кьм 1 с тази тема. Когaто не светва chek engine, при подаване на контакт започва бьрзо да чука синьото реле което е в двг отсег при еку то. Сменено с ново, сьщата работа, отново пали когато си иска (и когато светне лампата chek engine)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от fitter » 14 Ное 2020, 7:44

Колега виж мнението ми в темата(номер5). За мен проблема ти е вътре в DDE. Чест проблем е. Пробвайте с друг компютър и кас модул.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от iliew » 14 Ное 2020, 12:39

Благодаря за отговора, и аз натам сьм се насочил...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от toni » 14 Ное 2020, 21:22

Щом релето цъка постоянно, трябва да се види по схемата от къде идва сигнала и там да се търси проблема. Преди беше лесно да се видят схемите на Е60, сега е вече трудно. Но ако сигнала идва от CAS-a може да има нещо объркано в модула и може да се пробва едно ресетване с NCS expert и после сихронизиране може да оправи нещата, но това трябва да се направи от някой, който разбира какво прави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от iliew » 18 Ное 2020, 22:55

fitter написа:Колега виж мнението ми в темата(номер5). За мен проблема ти е вътре в DDE. Чест проблем е. Пробвайте с друг компютър и кас модул.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Проблема е решен, Благодаря..... Оказаха се окислени пиновен на дде(на буксата) след почистване всичко е ок...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Проблем с паленето и електрониката.Помощ !

Мнение от borke_ » 21 Апр 2022, 12:26

Здравейте,
Да използвам темата. Колата ми е с ключ. Когато паля колата завъртам и пускам ключа. Колата почва да върти сама и пали. И тук идва проблема. Като запалаи продължава да върти все едно съм задържал ключа. Ремонтираха ми стартера и пак същото. Някой ако е имал подобен проблем, ще съм благодарен да сподели къде да търся проблема.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook