Питане за навигации

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Питане за навигации

Мнение от Tsureto » 14 Яну 2022, 11:48

Здравейте колеги. В момента съм с малкия дисплей и МАСК модул (с едно cd). Дразни ме. Искам да сложа голям дисплей с голямата навигация с двд. Имам няколко въпроса?
Кое да сложа, голяма навигация от фейс, май се водеше CCC, или пак голяма навигация но от префейс? Споменаха ми и за андройд? Един вид, кое е най-доброто за мен като опция? Джойстика си ми е стария само с един бутон MENU, ще ми трябва ли и новия джойстик с бутоните около него?
Също така, освен кодирането, ще трябва ли и окабеляване?
Просто искам да ъпгрейдна нещата, но понеже не са малко разликите в тези навигации, да знам кое е най доброто, и кое с кое си пасва?

Благодаря предварително.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Питане за навигации

Мнение от andy » 14 Яну 2022, 12:05

Слагай андроид. Аз много време се двоумях и повече от година и се кефя. Бях ССС профешънъл.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Питане за навигации

Мнение от Exclusive89 » 14 Яну 2022, 12:25

Cvetun написа:Здравейте колеги. В момента съм с малкия дисплей и МАСК модул

Аз вече минах по този път, сложих CCC Pro от фейсова кола, окабеляване не мисля (не съм сигурен), че ще ти трябва, както и копче меню.
И аз бях пред дилема дали да слагам Андроид, даже и тема бях пуснал.. но тогава на няколко места четох, че сигнала се влошавал, а съм с Logic 7 и това ще ме дразни адски много (гадният сигнал).
А пък, ако искам да съм по ''модерен'' ще купувам нещо ей такова
https://fr.aliexpress.com/item/40010890 ... web201603_
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Питане за навигации

Мнение от andy » 14 Яну 2022, 15:40

С какво ти пречи андроида да си слушаш пак оригиналната музика не знам?
Аз си слушам оригналното радио и флашка, а като гледам ТВ или нещо от Ютуб тогава минавам на Аукс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.06.2018
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Детайли за колата: 530d 2008 г. 235 к.с.

Re: Питане за навигации

Мнение от tweety88 » 14 Яну 2022, 16:18

Да, но не можеш да си пуснеш waze на андройда и музика от флашката към logic 7. Винаги трябва да е или музиката от флашката или андройда - не може 2-те заедно. А целта на Андройда не е все пак да го пускаш от време на време за няколко минути и да се връщаш към оригинала. Целта е да имаш всички предимства на Андройд - навигация, интернет, видео, т.н. - във всички тези случаи се налага звука да е през аукс, а не през оптиката лъм лоджика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Питане за навигации

Мнение от Tsureto » 14 Яну 2022, 19:24

Демек най добре е да си взема фейс голяма навигация с голям дисплей. Трябва ли допълнителни букси и окабеляване?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Питане за навигации

Мнение от Exclusive89 » 14 Яну 2022, 19:54

Най-добре е сам да си прецениш. Аз обичам музиката да ми свири чистичко, ако бях с обикновено (стерео) аудио и музиката беше на заден план щях да взема Андроид. Като купих CCC модула, човека ми беше изпратил и буксата, коята свързва модула с дисплея, не си спомням за други кабели, все пак това беше 2019г.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.06.2018
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Детайли за колата: 530d 2008 г. 235 к.с.

Re: Питане за навигации

Мнение от tweety88 » 14 Яну 2022, 22:07

При е60 се монтират 3 вида модули/навигации:
1. Маск - това е малкият екран с 1 двд както при теб
2. CCC - това е големият екран, с 2 двд-та. Навигационните карти се четат от диск. CCC има разновидност преди и след фейс - визуално и като меню са на 99% еднакви. Фейсовият вариант е по-безпроблемен, докато тези преди фейса по-често дефектират и е необходим ремонт.
3. CIC - монтира се след края на 2008 (само във фейса). Той вече е с новия джойстик и си има хард диск. Картите се четат от харда. Това е най-модерният, бърз и добър фабричен вариант за е60. Цената обаче на пълният пакет (модул, екран, джойстик, кабели) варира около 1300 лв. Към този вариант може да се сложи combox, който позволява слушане на музика през блутут от телефона. Също чрез емулатор може да се сложи и камера. Но за всичко това цената приближава дори и минава 2к.

При всеки ъпгрейд от едно към друго се сменя модула, екрана и кабела между тях.
Аз лично препоръчвам CIC ако колата е с logic7 заради качеството на звука. Ако не е, тогава Андройд е добра опция, но както написах по-горе мен не ме кефи понеже съм с лоджик и звука става гаден през аукс. Всеки си преценява кое е най-оптималното за него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Питане за навигации

Мнение от nickem » 15 Яну 2022, 11:59

За Андроида трябва да имаш минимум ССС (CIC също става). Аз поне не съм виждал такива, които работят с M-ASK.
Аз имах такова нави с Андроид и беше пълен шит, писъл съм в темата viewtopic.php?f=116&t=424647&hilit=%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B4

Това е вариант също, но го открих късно и вече се бях навил да продавам колата: https://www.youtube.com/watch?v=0aWpKgX ... Automotive
Проблемът тук остава - звука минава през AUX и има загуби в качеството, но плюяса е, че запазваш оригиналния дисплей и не с ебориш със скапани китайски интерфейси и безброй бъгове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Питане за навигации

Мнение от Tsureto » 15 Яну 2022, 19:39

Аз като екстри имам хубава музика. По vin се води Hi-Fi. Басове масове, свири доста. Не знам дали се води Logic 7, но по вин е Hi-Fi и е доста добре. Което ме накланя към oem навигация.
CIC последните години с другия джойстик е прекалено скъпо и не виждам смисъл. Може би е най-добре да сложа CCC, голяма навигация с двата диска, но пак фейсова.
Тя поддържа и звука и ще имам навигация и големия дисплей. Ето тази демек:
Изображение
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Питане за навигации

Мнение от Exclusive89 » 15 Яну 2022, 21:54

Сигурно знаеш, но пак да отбележим. Картите са ъпдейтнати до 2019г. и едва ли ще има нови :|
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Питане за навигации

Мнение от nickem » 16 Яну 2022, 0:26

Ако слагаш ССС задължително от фейс кола.
Logic7 се води TOP Hi-Fi.
Обикновения Hi-Fi не е нещо особено като звук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Питане за навигации

Мнение от Tsureto » 16 Яну 2022, 9:41

Значи да обобщим.
Взимам ССС фейс навигация с голям монитор.
Като освен кодиране, ще ми трябва и букса за вентилатор. Но не разбрах, тази букса как се окабелява, защото предполагам аз този кабел за вентилатор отзад го нямам.
С мойта HiFi музика, няма да имам проблем. ССС голяма фейс навигация, ще продължава да си я захранва.
Нали така? :dunno:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Питане за навигации

Мнение от lupu » 16 Яну 2022, 13:28

Така е. Буксата на вентилатора се окабелява от голямата букса на навигацията. Не е лошо да се смени и кабела между монитора и навигацията, че има разлика в един чоп, но може и да стане със стария. За София мога да съдействам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Питане за навигации

Мнение от nikolae » 17 Яну 2022, 9:59

Според мен проблема на всички китайски андроид навигации, е че звука минава през aux, а не по оптика.
Въпреки, че някои имат вграден dsp пак си мисля, че звука а една идея по-зле.
Отделно ако се вземе нещо с хубав екран (осветеност, oled и т.н.) андроид 10/11, 4-6 RAM ако има такива, то ще струва 1000лв. сигурно.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook