Моето първо комби

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Моето първо комби

Мнение от Kroki » 05 Дек 2022, 18:38

Привет на всички в този раздел. Някой сигурно ме знаят, други вероятно не, но това няма значение.

Началото на лятото(след като разбрах че ще ставам баща за първи път идващия януари) си говорихме с жената, че трябва да се обзаведем със семеен автомобил.

Ние сме си тежки BMW маняци. :mhihi:
Моето кабрио - viewtopic.php?f=6&t=330216
Моето купе - viewtopic.php?f=34&t=438974
Моят седан - viewtopic.php?f=8&t=438728&p=4508692&hilit=kroki#p4508692
Отделно имам мотор - BMW
На жена ми бащата кара Е38-ца и има сервиз, а аз пък работя на най-якото място за тежък BMW фен..
Та нямаше какво друго да е, освен BMW.
Логичният вариянт беше да е или комби или джип - бюджет около 20к.
За този бюджет може да се вземе много хубава Е53-ка, много изтормозена Е70-ка, но и сравнително добра Е61-ца.
53-ките са окей, но са вече доста старички, а 61 има с доста приличен пакет от екстри и това наклони везните.

Желанията ми не бяха много, но въпреки това беше адски трудно - да е фейс, дизел(няма евтин бензин там), задно, автомат, дистроник, щори отзад, комфортен салон с подгев обдухване и масаж, хед ъп, софт клоуз) :lol:
Изпадна една кола на 90 000км, 235кс с всички тези неща без софт клоуз и цената ме устройваше.
Дойде на предпродажбен преглед, видяхме каквото видяхме, направих си оферта за доставни цени без труд и предложих да си разделим нещата и да я взимам - нямало как. :mhihi:
После прелдожих да отбие 500лв - нямало как. :mhihi:
После се съгласих на всичко - отивал на море. После още едно, после трето и накрая 4-то. Чаках търпеливо, стискайки зъби само и само да я вземем тая кола и вечерта преди сделката, ми писа смс, че пропада. :censored:
Може да се досетите, какво се случи - 3минути псувни по телефона, жена му не му била давала, заплаших го, че ако го видя ще го счупя от бой и приключихне. :mhihi:
Това цялото размотаване беше от м. Юли до края на Септември. :shock:
Викнах една от автокъща на преглед, беше толкова ръждива, че прегледа който е 5 часа свърши за 5минути.
Почнах да гледам коли в autoscout, mobile и др, няколко седмици по-късно пуснаха една с 5 снимки, без вин и сравнително приятна цена и майната му, рискувах и я купих. :D
Дойде миналата седмица с 4 джанти с гуми в багажника - летен комплект. Обута със зимни, които да изкарат този сезон.
Има екстри, не са всички, които исках, но поне ще ретрофитвам и тук, явно така ми върви с тия BMW-та :mhihi:

IMG_7745.JPEG


IMG_7744.JPEG


IMG_7741.JPEG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето първо комби

Мнение от Kroki » 05 Дек 2022, 19:03

Изпръсках я набързо да я видя чиста и нямах търпение да приключи работния ден, за да може да я погледнем по-обстойно.

IMG_7748.JPEG


IMG_7751.JPEG


Закачих един лаптоп и както и очаквах - обичайните неща - реле, свещи, една дюза с по-висока корекция, кутия и дпф супер.

IMG_7753.JPEG


Само едно не ме изкефи, малкото ресетвани сервизни интервали(горе долу 10 прави средно по 25к км на смяна на масло), а и нямам интервал за горивен ф-р. Това дали може да се кодира?

IMG_7761.JPEG


Имаше спукан турбо път под дросела, който беше омазал мотора отпред тежко. Заради маслото единия воден маркуч се беше раздул, липса на вихрови клапи и съответно сух мотор под колектора, предни дискове и спирачки, кори под мотор и кутия и всякакви други дреболии.

Седнах и си направих една оферта, но преди да поръчвам исках да разменя дюзите, за да видя дали ще се премести корекцията. Корекцията се премести и почнах да поръчвам и поръчвам. Аз съм от тия хора, които искат всичко да е оправено и да се прави на 1 път :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето първо комби

Мнение от Kroki » 05 Дек 2022, 19:14

Списъка си се променяше като разглобявах.
Водната тръба, термостати, демфер - всичко беше оригиналното, а много мразя да имам изненадващи течове и като ще е гарча да е рошава.

IMG_7773.JPEG


IMG_7774.JPEG


Тука списъка с неща :lol:

IMG_7783.JPEG


По принцип си заложих почти всичко и успях да направя тази позьорска снимка. :)

IMG_7789.JPEG


IMG_7793.JPEG


Само остава някой и да почне да работи? :roll:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Моето първо комби

Мнение от awful » 05 Дек 2022, 20:43

Kroki написа:Списъка си се променяше като разглобявах.
Водната тръба, термостати, демфер - всичко беше оригиналното, а много мразя да имам изненадващи течове и като ще е гарча да е рошава.

IMG_7773.JPEG


IMG_7774.JPEG


Тука списъка с неща :lol:

IMG_7783.JPEG


По принцип си заложих почти всичко и успях да направя тази позьорска снимка. :)

IMG_7789.JPEG


IMG_7793.JPEG


Само остава някой и да почне да работи? :roll:

Колега да не отваряш магазин за части :mhihi: Честито и много здраве, причината поради която си купил колата е просто супер :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Моето първо комби

Мнение от barty » 05 Дек 2022, 21:19

Честито! Със здраве да си я ползвате и много хубави моменти да имате!
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Моето първо комби

Мнение от NiksGS » 05 Дек 2022, 22:18

Първо честито, след смяната на всички тия хубавини, тая колица да стане рай за ушите и желанията! :bchug:
Ultimate Riding Machine

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Моето първо комби

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Дек 2022, 22:20

Къде работиш пък ти бе? :mhihi:
Иначе честит сандък, точно за такова съм стигнал до извода, че бих си купил за семейно комби на което да не му трепериш къде го спираш, да си е кола и да не струва безбожно много пари. Само където исках 535-ца откакто ходих от Казанлък до София с на Явор комбито ако още го пази. :mhihi:
Комбито си е комби, няма две мнения.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Моето първо комби

Мнение от ivanski_2 » 05 Дек 2022, 22:24

Top Gun Maverick написа:Къде работиш пък ти бе? :mhihi:
Иначе честит сандък, точно за такова съм стигнал до извода, че бих си купил за семейно комби на което да не му трепериш къде го спираш, да си е кола и да не струва безбожно много пари. Само където исках 535-ца откакто ходих от Казанлък до София с на Явор комбито. :mhihi:
Комбито си е комби, няма две мнения.


Само да напомня че моето без М-пакет и с най скапаните джанти (Но не с не малко други екстри) го разбиха и взеха половината кола на метри от бизнес парка, та не бих разчитал. :mhihi:
Даже сега 46-цата понеже е с пакет, готини фарове и много много рядък салон я държа в гараж че :ranting:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Моето първо комби

Мнение от hummer » 05 Дек 2022, 23:11

ivanski_2 написа:
Top Gun Maverick написа:Къде работиш пък ти бе? :mhihi:
Иначе честит сандък, точно за такова съм стигнал до извода, че бих си купил за семейно комби на което да не му трепериш къде го спираш, да си е кола и да не струва безбожно много пари. Само където исках 535-ца откакто ходих от Казанлък до София с на Явор комбито. :mhihi:
Комбито си е комби, няма две мнения.




Няма такова нещо..особенно фейс постоянно са на прицел и доста пищят по групите за тарашени и разбити коли с липсваши фарове , волани и т.н :censored:
Дали ще е седан или комби е все тая
частите които се чорят са еднакви и за двете...
П.П.
Честита да ти е..гледам бая си напреднал :clap:

Подсказвам за най-готиния ъпгрейд :P

20220517_124034.jpg

20220526_183109.jpg

20220721_231951.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Моето първо комби

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Дек 2022, 6:52

Аз имах предвид да не трепериш с оглед ако някой те одере на паркинг, но не се бях замислял за кражбите, фейсови фарове винаги ще чоплят, а от седана стоповете също. Не знаех, че и воланите свалят. :mhihi:
С фаровете какво точно си правил освен едно чистене, че светят така? Това са някакви други лупи де.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Моето първо комби

Мнение от hummer » 06 Дек 2022, 7:24

:arrow: https://youtu.be/RnTLI8X_4K8

Само чистене вика :lol:
Прожектори + osram d1s night breaker laser за да свети так.
Нови стъкла,всички крушки са нови и нови уплътнения. Затворени с битул (вече се отварят само с нагряване)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Моето първо комби

Мнение от Exclusive89 » 06 Дек 2022, 9:23

Честито! :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Моето първо комби

Мнение от ivanski_2 » 06 Дек 2022, 9:27

Top Gun Maverick написа:Аз имах предвид да не трепериш с оглед ако някой те одере на паркинг, но не се бях замислял за кражбите, фейсови фарове винаги ще чоплят, а от седана стоповете също. Не знаех, че и воланите свалят. :mhihi:
С фаровете какво точно си правил освен едно чистене, че светят така? Това са някакви други лупи де.



Нещо не го разбирам това, какво значение има каква е колата , за да си я пазиш и да ти е гадно ако ти я одерат на паркинг или чукнат леко?
В момента 46-цата финансово не може да ме притесни с абсолютно нищо, но ако я видя драсната / чукната е ще се ядосвам също толкова колкото за 35-цата ако имах g30-ка или м5-ца ядосването също щеше да е еднакво :dunno:

hummer, Моите бяха преминали същата процедура, резултата беше ..... :D 8)

Кроки най полезното нещо което направих за моята 61-ца и те съветвам да направиш и ти stage 2 на скоростите, това вече е 1-вото нещо което правя като си купя кола, разликата е значителна.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Моето първо комби

Мнение от MrManson » 06 Дек 2022, 9:30

Честита придобивка, Kroki! Чудесен семеен автомобил, пожелавам ви приятни емоции и нека бъде изпълнен с детски глъч :yes:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето първо комби

Мнение от Kroki » 06 Дек 2022, 9:37

Благодаря на всички.

Искам първо малко да покарам колата, защото ще ми е първи личен автомат. След това ще му сложа и софт, но искам да съм усетил едното и другото, за да си имам в главата промяната.
И за фаровете съм го помислил, но искам механично да я стегна и след това ретрофити и глезотии. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook