Развалена задна ел.щора и скърцащи тампони стаб. щанга

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1308
Регистриран на: 12.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: харабийската
Мечтае да кара: Е36 М3 Cabrio, E93 M3
Детайли за колата: Пълно шукаритети!

Развалена задна ел.щора и скърцащи тампони стаб. щанга

Мнение от Richmond » 11 Фев 2023, 15:27

Здравейте колеги,
някой от вас срещал ли се е с дадените проблеми в описание на темата?
1.Електрическата щора в момента е разпъната и като натисна копчето за прибиране се чува звук от типа "чък - чък", но не иска да я събере, вероятно проблема е във вътрешността на моторчето, някой за препоръка как се сваля самата щора, тънкости и обслужване на моторчето или ще трябва да търся нещо втора ръка.
2.Тампоните на стаб щангата съм ги сменил с ОЕМ, преди известно време , обаче в момента сутрините докато "загреят" много зловещо скърцат.Гресиране май не е добър вариант, защото гумата ще замине бързи и ще тропа, някой опитвал ли е с спрей за гумени уплатнения и дали има ефект.Имам и подозрение, че може самият материал където лягат тампоните е заминал, следователно ще трябва нова щанга?
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Развалена задна ел.щора и скърцащи тампони стаб. щанга

Мнение от Lenco » 12 Фев 2023, 13:55

При е46 щората се държи за полицата и ламарината под нея.
Опитай да и подадеш напрежение на моторчето да елиминираш инсталацията и управлението. Опитай с малко помощ, на е46 се вдървяваше смазката.
Като цяло е голяма занимавка и губене на време.
Нещо такова изглежда вътре.
http://www.bimmerboard.com/forums/posts/1627
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Развалена задна ел.щора и скърцащи тампони стаб. щанга

Мнение от Kroki » 13 Фев 2023, 15:06

Richmond написа:2.Тампоните на стаб щангата съм ги сменил с ОЕМ, преди известно време , обаче в момента сутрините докато "загреят" много зловещо скърцат.Гресиране май не е добър вариант, защото гумата ще замине бързи и ще тропа, някой опитвал ли е с спрей за гумени уплатнения и дали има ефект.Имам и подозрение, че може самият материал където лягат тампоните е заминал, следователно ще трябва нова щанга?

Има грес, която е за гума. Виж да не е изядена самата щанга.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 15.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Гаражна е36-ца..!
Мечтае да кара: Е36 без забележка..
Детайли за колата: Италиянска мадама родена през '93

Re: Развалена задна ел.щора и скърцащи тампони стаб. щанга

Мнение от ricky » 05 Мар 2023, 6:51

Richmond написа:Здравейте колеги,
някой от вас срещал ли се е с дадените проблеми в описание на темата?
1.Електрическата щора в момента е разпъната и като натисна копчето за прибиране се чува звук от типа "чък - чък", но не иска да я събере, вероятно проблема е във вътрешността на моторчето, някой за препоръка как се сваля самата щора, тънкости и обслужване на моторчето или ще трябва да търся нещо втора ръка.
2.Тампоните на стаб щангата съм ги сменил с ОЕМ, преди известно време , обаче в момента сутрините докато "загреят" много зловещо скърцат.Гресиране май не е добър вариант, защото гумата ще замине бързи и ще тропа, някой опитвал ли е с спрей за гумени уплатнения и дали има ефект.Имам и подозрение, че може самият материал където лягат тампоните е заминал, следователно ще трябва нова щанга?

Здравей колега, аз имам същия проблем със задната щора ето ти една тема която може да ти бъде полезна. Аз лично от 5 дена се каня да разпердушиня всичко отзад, но се колебая защото чета че трябвало да се заредиш с търпение и нерви. Било доста пипкава работа.
Ето линка viewtopic.php?f=35&t=201560
Големите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат случки, а малките умове обсъждат хора..!
.Те колегите го казаха,класните автомобили са със задно или двойно,предното предаване изобщо не фигурира,то е създадено за автомобили без никакъв спортен дух,да те вози от т.А до т.Б. цитат....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1308
Регистриран на: 12.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: харабийската
Мечтае да кара: Е36 М3 Cabrio, E93 M3
Детайли за колата: Пълно шукаритети!

Re: Развалена задна ел.щора и скърцащи тампони стаб. щанга

Мнение от Richmond » 05 Мар 2023, 12:29

Тази тема съм я гледал, но не снимките не се отварят и колегата клипче е пуснал, но вече го няма ...
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook