Странен шум/бучене/вибрация при ускорение.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е91 m57tu2

Странен шум/бучене/вибрация при ускорение.

Мнение от driftline » 17 Фев 2023, 19:35

Здравейте.Имам странен шум/бучене/вибрация при ускорение.Характеризира се, че го има само на високите предавки 4/5/6 точно между 1800-2000оборота.Също така се получава само когато ускорявам колата рязко.При плавно ускорение го няма.Шума или каквото е там го определям като силно буботене чуващо се от средата на купето назад ( не мога да бъда сигурен дали проблема е от там).В опит да реша проблема съм сменил гумено каре на кардана, висящ лагер, тампон на скоростна кутия, тампони на ауспусите, както съм проверил и тампоните на двигателя - държат вакум, тампоните на мост и диференциал са здрави.Масло в скоростна кутия и диференциал е сменено с Равенол. Колата е е61 3.0д с ръчна скоростна кутия.Някой ако има представа къде да търся проблема МОЛЯ нека пише.Благодаря Ви предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Странен шум/бучене/вибрация при ускорение.

Мнение от SpasT » 18 Фев 2023, 7:01

При мен имаше подобни симптоми при рязко ускоряване. През цялото време си мислех за тампони и гумени карета а се оказа изкривен термо щит опиращ в тръбата между изпускателния колектор и първото гърне. При внимателен оглед много добре се виждаше къде са се докосвали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d E60
Мечтае да кара: Всички BMW-та на този свят

Re: Странен шум/бучене/вибрация при ускорение.

Мнение от bmwpt » 23 Фев 2023, 2:26

driftline написа:Здравейте.Имам странен шум/бучене/вибрация при ускорение.Характеризира се, че го има само на високите предавки 4/5/6 точно между 1800-2000оборота.Също така се получава само когато ускорявам колата рязко.При плавно ускорение го няма.Шума или каквото е там го определям като силно буботене чуващо се от средата на купето назад ( не мога да бъда сигурен дали проблема е от там).В опит да реша проблема съм сменил гумено каре на кардана, висящ лагер, тампон на скоростна кутия, тампони на ауспусите, както съм проверил и тампоните на двигателя - държат вакум, тампоните на мост и диференциал са здрави.Масло в скоростна кутия и диференциал е сменено с Равенол. Колата е е61 3.0д с ръчна скоростна кутия.Някой ако има представа къде да търся проблема МОЛЯ нека пише.Благодаря Ви предварително.

И при мен го има това, но колега моята кола е чипосана и според мен идва от голямото напомпване и многото нютони. Това идва от съединителя според мен там става най голямо натоварване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Странен шум/бучене/вибрация при ускорение.

Мнение от spacepl » 23 Фев 2023, 14:35

Огледайте висящият лагер на кардана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е91 m57tu2

Re: Странен шум/бучене/вибрация при ускорение.

Мнение от driftline » 24 Фев 2023, 7:41

Сменен е

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d E60
Мечтае да кара: Всички BMW-та на този свят

Re: Странен шум/бучене/вибрация при ускорение.

Мнение от bmwpt » 24 Фев 2023, 11:36

driftline написа:Сменен е

Колега чипосана ли е твойта кола?

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook