Заминал Алтернатор или Реле Алтернатор

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1308
Регистриран на: 12.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: харабийската
Мечтае да кара: Е36 М3 Cabrio, E93 M3
Детайли за колата: Пълно шукаритети!

Заминал Алтернатор или Реле Алтернатор

Мнение от Richmond » 13 Мар 2023, 23:12

Преди два часа тръгвам от дадена точка и ми светна така хубавото "червено акумулаторче" и пишеше "Charging Fault" успях да се прибера, закачих колата на Ista, грешките които излязоха са 0027DA- DSB GENERATOR, 00281C - Bit-serial data interface (BSD) signal, 00281D - BSD Generator signal. Понеже неможе да запали колата вече при паднал акумулатор само при контакт държи 11.1-2 в скритото меню.Да пробвам ли с едно реле или направо съм за алтернатор? :evil: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Заминал Алтернатор или Реле Алтернатор

Мнение от pinko_23 » 14 Мар 2023, 9:48

по скоро си за алтернатор, ако е реле колата почва да се осветка като коледна елха. Гледам че си от София ако можеш да си свалиш алтернатора сам го носи на ул. Антин 1 блок 2. Ама гледай да не се объркаш щото до блока има голям сервиз. Там където рециклират алтернатора е малко помещение като гараж. Аз съм правил 2 алтернатора там и съм доволен.
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Заминал Алтернатор или Реле Алтернатор

Мнение от Jordana » 14 Мар 2023, 10:19

Bit-serial data interface (BSD) signal, 00281D - BSD Generator signal
Това е проблем с управляващия сигнал на генератора респективно връзката между реле регулаотора и DME . Самият генератор се сменя когато има окъсени или изгорели намотки . Проблеми с диодния блок с последващо окъсяване или проблеми с подмагнитващата намотка на ротора . Реле регулатора с четките диодния, блок и токотвеждащите пръстени се заменят . В случая трябва да се види в сервиз какъв точно е проблема и да се прецени от специалист какъв ремонт е необходим . Може да е само прекъснат кабел или лоша връзка но може да е необходим и по сериозен ремонт с демонтаж на алтернатора .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Заминал Алтернатор или Реле Алтернатор

Мнение от BMW_POWER » 15 Мар 2023, 21:51

На колко години и километри е колата? Моят алтернатор си отиде на 200К км, на 17-тата година.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Заминал Алтернатор или Реле Алтернатор

Мнение от vld » 17 Мар 2023, 8:35

Най вероятно само четките са свършили, но неможеш да ги смениш само тях, продава се целия реле регулатор с четките.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.04.2022
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd

Re: Заминал Алтернатор или Реле Алтернатор

Мнение от Cawo0307 » 15 Юни 2023, 23:29

При мен като я палех светкаше почти винаги и в някои случаи светкаше като коледна елха и се оказаха четките. Смених реле регулатора и колата заспа, но в твоя случай може и да е алтернатора. Бих ти препоръчал да я закараш в някой БМВ сервиз, защото доста хора ми казаха, че алтернатора ми е заминал, но като я закарах в BMW Coding Волуяк се оказа, че е релето.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook