Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж

Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от kris440 » 09 Май 2023, 11:56

Здравейте колеги,

Преди година и половина ми се появи проблем.
След няколко цикъла на каране, особено, когато е топло и след "настиксане", загасям колата с бутона, върша нещо и като седна да паля, отказва. Забелязах, че проблема се появява, когато е по-топло и когато колата се е нагряла.
Зимата нямах нито един такъв случай, но при първите температури от 20 градуса и повече, започна пак да го прави.

Симптоми: вкарвам ключа на мястото му, всичко светва, както се очаква, натискам бутона Start/Stop и не завърта въобще. След многократни опити всякаш нещо отлепя и пак започва да пали. След като запали, примерно гася и пробвам пак - без проблем, т.е. никога не го прави един след друг, ами на случаен принцип.

Мислите ли, че това е CAS модулът и ако си намеря такъв втора употреба (61359395656), възможно ли е той да се "обучи" за моята кола? BMW-то е E60 фейслифт, 530i / 200kW (N53b30).

ПП: Казаха ми, че имало някаква кампания в BMW по моят случай, но аз много не го разбрах човекът какво иска да каже, прати ми снимката, която прикачам към темата:
viber_image_2023-04-27_14-16-47-574.jpg



Благодаря ви много!

Поздрави,
Крис
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от SpasT » 10 Май 2023, 6:12

Имал съм няколко случая на странни проблеми свързани с CAS модули на е60 и е90. Наистина най-бързо ще се провери чрез замяна с друг. Всеки ключар занимаващ се с изработване на ключове за BMW трябва да има необходимия програматор с който да “клонира” твоя модул в моргаджийски такъв. Естествено : Цвета на “новия” модул и номерата трябва да са еднакви със оригиналния. Добре е да се обърнеш към човек с опит, защото процесора е заключен и има шанс да се изтрие по време на четенето.
Все пак не изключвам и възможен проблем със стартера, шалтера или релето за стартера.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от oci » 10 Май 2023, 9:11

Щом светват всички лампи колата дава контакт и едва ли проблема е cas-a.
Симптомите са за стартер.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от kris440 » 10 Май 2023, 11:06

Благодаря ви много, колеги!

Мисля, че не е стартера, защото го подмених с нов, bosch. Имах вече 2 пъти проблеми със стартера. Първия път спрях да купя нещо от един магазин и повече не завъртя.
Носих го на ремонт и го сложихме, като работи половин година без проблем, но мисля, че ми свърши бензина, а стрелката показваше, че има и аз доста въртях и явно го запалих.
След това направо взех рециклиран Bosch, s 2 години гарнация. Само при един от случаите обаче беше записало грешка за CAS, но аз не я записах (забравих) и след това не се е появила, действително.
Грешка със стартера също не записва, но странно че все едно "залепя" нещо, като се нагрее и после светват лампите и ми се стеснява само перките на седаклата, а не се чува дори изхвърляне от стартера и за това към КАС-а се насочихме. Начинът по който послените 2 пъти успях да я запаля е след последователно бързи натискане на Start/Stopa-a и на 10тия път завърта и пали. Друго, което съм забелязал е че понякога слагам ключа, светват лампите, натискам бутона и завърта след 2 секунди примерно. Случва се да кажем поне веднъж седмично и това. Това също ме караше да клоня повече към КАС.

Благодаря още веднъж, колеги, да сте живи и здрави, да си караме баварчетата :)

Поздрави,
Крис

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от BorislavB » 10 Май 2023, 14:21

КАС-а ли се оказа в крайна сметка или все още не си решил проблема?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от SpasT » 11 Май 2023, 4:16

Привет отново.
Оказа се, че реле за стартера има единствено в CAS-а. Всъщност вътре има само едно реле. Вероятно контактите му са нагоряли и трябва да се смени.

01E9D022-3442-4544-8A21-031E9D16A98E.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3900
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от Kroki » 11 Май 2023, 17:34

Я си погледни и подмени стоп машинката на педала на спирачката. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от kris440 » 05 Юни 2023, 10:19

BorislavB написа:КАС-а ли се оказа в крайна сметка или все още не си решил проблема?

Здравей колега,

Още не съм го решил проблема. Търся КАС и да го обучим наново. Затруднен съм с намирането му поне тук в БГ.

Ще пиша задължително като го оправя проблема и ако е от това, но да, вероятно релето, вътре в кас-а е проблема.

Поздрави,
КРис

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от kris440 » 05 Юни 2023, 10:21

SpasT написа:Привет отново.
Оказа се, че реле за стартера има единствено в CAS-а. Всъщност вътре има само едно реле. Вероятно контактите му са нагоряли и трябва да се смени.

01E9D022-3442-4544-8A21-031E9D16A98E.png



Здравей колега,

Вече няколко човека ми казват, че е точно релето. За целта търся употребяван кас, който да обучим ноново. Дали с релето по-лесно би било да се случи това?

Благодаря,
Крис

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с паленето, след няколко цикъла каране (CAS?)

Мнение от kris440 » 05 Юни 2023, 10:23

Kroki написа:Я си погледни и подмени стоп машинката на педала на спирачката. :)



Здравей колега,

Първо в нея се бях огледал, но и според мен и според майстора ми си работи безотказно. Проверката я направих, като един от пътите, в който отказа да запали, гледах дали светкат стоповете и всеки път си светкаха без проблем.
Но ако си намеря и е на прилична цена, ще подменя и нея и благодаря много! :)

Поздрави,
Крис

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook