Проблем скоростна кутия SMG E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 16.01.2010
Пол: Мъж

Проблем скоростна кутия SMG E61

Мнение от kocetobs » 24 Юни 2023, 10:09

Здравейте, трябва ми малко помощ в случай, че някой има идея или се е сблъсквал с подобен проблем.. колата е e61 2.5 бензин , в началото по време на каране както си карам и изчезнаха четните скорости ( 2ра, 4та и 6та) остават налични 1ва, 3та и 5та , при смяна примерно от 1ва на 2ра изписва че е на 2ра на километража, но за 2 3 секунди спира подаването на газ и автоматично сама си връща на по малката предавка, същото се отнася и за останалите скорости.Изписва ми грешка ,, transmision fault" , ,, налични са скорости N, R , D и от 1ва до 3та " , ,, че ако я изнася и няма да мога да я запаля след това" и т.н. .. понякога когато я изгася или откача клемата на акумулатора се оправя за известно време и може да минат 5 минути или 5 дни и пак се случва същият проблем .По някога не мога да вкарам на никаква скорост и не мога да я запаля, като не се кара 1 2 дни всичко е нормално и пак в движение се случват същите неща, последния път на светофар на 1ва при изчакване изписа, че се включи задна, а реално беше на свободна и някакви такива аномалии .. 2 пъти сменях някакъв сензор/датчик на кутията, който управлявал скоростите, при последната смяна се оказа че проблема не е от него и никой не знае от какво може да е вече повече от половин година , можело да е съединител, можело да е датчик, можело да е робота, можело кутията вече да е умряла и какво ли още не, но всеки дава само предположения и никой не иска да се хваща с ремонта защото ,, много разбират ,, ! Най - честит отговор е ,, слагай ръчка и си решавай проблема " При обучение на датчиците от ново колата си влиза в нормален режим на работа и след 2 3 км се случва същото нещо ! В Интернет не пише нищо никъде и затова публикувам тема тук да видим какво ще излезе, благодаря предварително на всеки , които ми отдели малко време ...

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 16.01.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем скоростна кутия SMG E61

Мнение от kocetobs » 24 Юли 2023, 14:45

Темата е за заключване ... благодаря!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Проблем скоростна кутия SMG E61

Мнение от Kroki » 25 Юли 2023, 10:38

Как я оправи?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook