Фернандо Алонсо преминава в BMW Заубер

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 11 Сеп 2008, 18:07

Да се замислим за момент каква ще е хавата ако найстина Алонсо замени Хайдфелд.

Алонсо е най-добрия пилот на дъжд от цялата сган във формулата в момента.
Може да настрои колата чудесно и няма да има проблемите, които има Кубица при настройването например. Точно Алонсо бе в основата на доброто представяне на Макларън миналия сезон - той настройваше както неговата, така и колата на Хамилтън.
Кубица и Алонсо са близки приятели - това е голям плюс в работата.

Някой по-горе спомена, че Алонсо не е "отборен играч". Това е една от причините наглото копеле да е двукратен шампион. Отборните играчи са оферта докато даден отбор трупа опит, но когато трябват победи и титли - трябват точно нагли копелета с хъс, верни на принципа "всичко или нищо".

Ако за догодина БМВ направят стабилно шаси и се справят с интегрирането КЕРС технологията, то тогава точно двойка пилоти като Кубица и Алонсо вероятно ще ми донесат ако не титлата при пилотите, то със сигурност титлата при конструктурите.

Хайдфелд ми е един от най-симпатичните пилоти. Ако колата е скапана, той винаги успява да я накара да се движи по-бързо от тази на Кубица. Изпреварванията му са истинско зрелище, особено двойните :twisted: Удоволствие е да се наблюдава карането му, но вкрайна сметка на нас ни трябва някой с шампионски амбиции, защото колата ни не е толкова добра като например тази на Макларън, та да си позволим просто да цопнем някой в кокпита (както правят те) и да чакаме победи.

Обаче Алонсо няма да дойде в БМВ ;)


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 11 Сеп 2008, 18:15

аре па ти са как го каза!!!!! да не си пишете в скайпа с алонсо... :mhihi: сигурно в хонда ше му дадат повече пари ,но той според мен ще избере да побеждава ,а не максималната сума!! алонсо е куче...!!той не иска да живее в средата на колоната!!и захапе ли....ше им изяде задниците...!!
другото ,с което не съм съгласен е ,че вече не играе само ва-банк!!т.е. не слага всичко или нищо-научи се да мисли за точките и да мисли и за тактиката и със сигурност няма да прави глупости като тая на кими да изпусне 8 точки ,за да се бори за 10!!! просто той е такъв характер,но вече израсна и има опита да мисли за титлата...!!
на мен хайдфелд също ми е много симпатичен,но някакс....ми как да го кажа....просто никога,ама никога не съм си го представял шампион!!! да -той изпреварва,да той кара добре,да настройва ,но няма аурата на шампиона.....!!!както и маса!!!!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2050
Регистриран на: 29.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от ja » 11 Сеп 2008, 19:21

Той Алонсо си го каза в едно интервю, че иска да се бори за титлата а не да се движи в средата :) За това ако му се предостави избор съм сигурен, че няма да пропусне БМВ. Обикновенно в слуховете има и малко истина, така че знае ли човек... На мен обаче ми се струва, че ако остане в Рено пак ще се бори за титлата... Като знам минлия сезон и в началото на този къде баха, а сега къде са ми се струва, че имат сериозен прогрес с колата...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Мнение от plradev » 11 Сеп 2008, 20:22

Аз така го вийдам следващия сезон:

1.Алонсо отива в БМВ и помага да станат шампиони при конструкторите-->bmwpower-bg.net и аз доволни щото това е МАРКАТА!!!!

2.Райконен става шампион при пилотите-->аз доволен щото Кими е пилота на който симпатизирам :mhihi:

3.Макларън пак ще гепят някоя технология от някаде и за тях остава това--> :1:

4.Брикета Хамилтън се скарва с баща си в началото на сезона и страда от психично разстройство през целия шампионат :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ако някой е недоволен да сподели....
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 12 Сеп 2008, 10:45

plradev написа:Аз така го вийдам следващия сезон:

1.Алонсо отива в БМВ и помага да станат шампиони при конструкторите-->bmwpower-bg.net и аз доволни щото това е МАРКАТА!!!!

2.Райконен става шампион при пилотите-->аз доволен щото Кими е пилота на който симпатизирам :mhihi:

3.Макларън пак ще гепят някоя технология от някаде и за тях остава това--> :1:

4.Брикета Хамилтън се скарва с баща си в началото на сезона и страда от психично разстройство през целия шампионат :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ако някой е недоволен да сподели....

аз съм съгласен с 1/ , 3/ и 4/ точки ,като добавям 5та точка/ макс мозли изнасилва пред камера бащата на хамилтън ,щот го помислил за николет слезинджър-снахата и цялата патардия излиза наяве-макс напуска формулата/най-накрая/, шеф на ФИА става герхард бергер , а хамилтън си отива да се скрие на дървото ,от което с друсане го е свалил рон денис!!
2/ точка заменям с: шампион при пилотите става ковалайнен-не че нещо ,ма никой друг не ми харесва толкова в първите 6.....освен алонсо!!

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 12 Сеп 2008, 17:17

SKISA написа:аре па ти са как го каза!!!!! да не си пишете в скайпа с алонсо... :mhihi: сигурно в хонда ше му дадат повече пари ,но той според мен ще избере да побеждава ,а не максималната сума!! алонсо е куче...!!той не иска да живее в средата на колоната!!и захапе ли....ше им изяде задниците...!!
другото ,с което не съм съгласен е ,че вече не играе само ва-банк!!т.е. не слага всичко или нищо-научи се да мисли за точките и да мисли и за тактиката и със сигурност няма да прави глупости като тая на кими да изпусне 8 точки ,за да се бори за 10!!! просто той е такъв характер,но вече израсна и има опита да мисли за титлата...!!
на мен хайдфелд също ми е много симпатичен,но някакс....ми как да го кажа....просто никога,ама никога не съм си го представял шампион!!! да -той изпреварва,да той кара добре,да настройва ,но няма аурата на шампиона.....!!!както и маса!!!!!!


Ами няма да премине в БМВ поради две причини:
1. От БМВ държат да имат поне един немски пилот в отбора. Кубица вече подписа договора си за следващия сезон. Ще трябва да е немец другия.
2. БМВ държат на поне 2 годишен договор, а Алонсо ще иска да е само за 1 година.

Ама знае ли човек ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 12 Сеп 2008, 21:49

ха ха, много точно казано :mhihi: ...
ама си мисля, че ще има още 2-3 отбора попрецакани с едногодишните договори, доде се усетят всички :mhihi: ... дано бмв не е от тях, прецаканите имам в предвид...
а това с приятелството ми е много интересно в тоя спорт :mhihi: ... кво, си менкат механици и инженерчета ли :mhihi: ...

8910 фен
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: Ески Зара
Пол: Мъж
Кара: 01`530i touring

Мнение от CONAN » 13 Сеп 2008, 8:23

Хъса и желанието за победа е това което отличава Алонсо от другите и мисля ,че БМВ само ще спечели ако кара за тях,По това страшно си прилича с Шумахер :bowdown: който до последно не спря да иска и търси победата , а такива като Кими, дето са идими дойдими и за един сезон имат 2,3 хубави старта и много изцепки не правят Ф1 интересна(стана шампион заради грешките на Макларън)

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 16 Сеп 2008, 4:38

По повод големия въпрос "Алонсо или Хайдфелд"....

http://www.vbox7.com/play:f21cd07d

http://www.vbox7.com/play:53c16631



П.С. Ама от друга страна :mhihi:
http://www.vbox7.com/play:a0383a68


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 16 Сеп 2008, 7:22

асене,в първият килп няма нищо кой знае какво-просто култард тръгна да затваря алонсо и остави място за ник да ги изреже от външната страна...
второто задминаване наистина е страхотно. как запази стабилност след тунела за завоя не ми стана много ясно...!!!
има и изпреварвания на алонсо ,които са толкова много ,че не ми се търсят. аз сравнявам не толкова техниката им на каране,защото мисля,че е ясно ,че и двамата са много,много добри,а нагласата им за победа. алонсо мисля е просто в по-силна позиция за това...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 16 Сеп 2008, 9:59

SKISA написа:...
2/ точка заменям с: шампион при пилотите става ковалайнен-не че нещо ,ма никой друг не ми харесва толкова в първите 6.....освен алонсо!!


Хейки е невинен и аз не бих го забъркал с подобно обвинение ;) , поне на този етап не дава никакви индикации, че може да покаже характер, пък и мисля, че статутквото в Макларън няма да го позволи!
Само катаклизмите който вещаеш и в който главни роли имат Мозли, и Хамилтън-баща :mhihi: могат да изкачат Хейки до лидер в отбора!

Инак Хейки си е симпатичен младеж! ;)




!!Asen_X написа:По повод големия въпрос "Алонсо или Хайдфелд"....



Спор няма, Ник е страхотен пилот и бе едно от основните препядствия, който Алонсо неможа да прескочи по времето когато беше в Макларън и научи в абсолютни детайли конфигурацията на задното крило на БМВ Заубер(което би му било полезно ако дайде в отбора :mhihi: )
Но проблема е, че Ник не пасва на тима, поради факта, че стила му на каране, не се вписва в посоката на развитие на шасито!
Според мен Алонсо ще свежда повече и по-точна информация, към инженерите, не е и за пренебрегване опитът му, и в Макларън!
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 16 Сеп 2008, 10:08

обвиненията на кубица са ,ч колата се прави специално за ник!!така че сигурно има нещо вярно!! от там-не може да се каже ,че колата не пасва на ник... по-скоро той загуби скорост и хъс....!! едни стар пилот-шампион беш еказал,че ново гадже и едно дете свалят от скоростта с 5% на пилота...!!!може да има нещо вярно!!!
аз бих заложил на алонсо в бмв и започване на развиване на колата от него и докопаване на титлата....!!така си мисля....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 16 Сеп 2008, 11:08

SKISA написа:обвиненията на кубица са ,ч колата се прави специално за ник!!така че сигурно има нещо вярно!! от там-не може да се каже ,че колата не пасва на ник... по-скоро той загуби скорост и хъс....!! едни стар пилот-шампион беш еказал,че ново гадже и едно дете свалят от скоростта с 5% на пилота...!!!може да има нещо вярно!!!
аз бих заложил на алонсо в бмв и започване на развиване на колата от него и докопаване на титлата....!!така си мисля....


Така е, но това е от няколко състезания насам и затова според мен БМВ претърпя провал в състезанията след Канада!
Ник е пренуден да кара с повече гориво, за да топли гумите по-добре, от там идват бедите му липса на оптимална температура= не добро сцепление, високо тегло=бавен автомобил!
А Алонсо е агресивен пилот.....

ПС Пък и никога няма аз лично да му простя, че постъпи така горкото детето :evil: :mhihi:
Йода не е име за човешко дете!?
Последна промяна Tod на 16 Сеп 2008, 12:21, променена общо 1 път
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 16 Сеп 2008, 12:03

Аз немисля че Хайтвелд може да си повярва и да се бори за титлата.А това е лошо за отбора.Аз мисля че ако не другия то по другия сезон БМВ ще с бори за титлата.А Хайтвелт просто не е за шампион.
Кубица прави страхотни съзтезания но да бъдем честни.Аз поне не помня запомнящо се или каквото и да било изпреварване на Кубица което да го класира на подиум.Не помня Кубица да се е отличил с нещо много ярко.Монца го показа това нещо.Аз лично не разбрах как той стигна до 3-то място наистина.Ако БМВ смятат да печелят то4ките си винаги с късмет просто няма как да стане това.Титла не се печели само с късмет.И затова им трябва наистина пилот като Алонсо.В началото не бях много интосиазиран за това но след Мнца си промених мнението и то коренно.Просто отбора неможе винаги да разчита само на късмета си.В Канада ако Хамилтън не беше направил това в бокса нямаше да сме победители както и в валенсиа и на спа и сега отново на монца.Просто късметът в момента работи в полза на БМВ - но докога???
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 16 Сеп 2008, 12:24

е за какъв късмет говорите с ник, не знам... още от канада... стартира осми, завърши втори, кубица от втори първи... ако онези не се бяха издрусали, вероятно бмв-тата щяха да са с по 2 места назад... ама я да видим как се кара половин състеание с меките, щото ник прави само една смяна там, и фул резервоар...
на спа всички адмирираха алфонсо за гениалната смяна с интермедия 2 обиколки преди края... само че ник смени с интермедия 3 обиколки преди финала... то и за това взе този подиум...
сега на последното пак сложи интермедията и преди кубица, и преди алфонсо... дето ги тресеше да не завали, та дремаха още...
това състезание ми е интересно, когато има нестандартни решения и рискове... за това ник може да стартира назад и да се добере доста места напред... кубица не рискува... обикновено както излезе от първия завой, там си и завършва... и какво да му гледам на това състезание... въртене в кръг...

ПредишнаСледваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook