Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е32 730

Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от super_bojo » 03 Юли 2013, 1:08

Привет на всички . Пролема е че уредчето на бензина се ебава и стрелката докато карам колата подскача където си поиска и лампата за бенца и тя свети когато си поиска . И днес изедин път мотора изгасна и спря да пали. След сваляне на бензиновата помпа и проверка на всичко се оказа че не е имало бензин .Колата се кара на газ и затова не следя бензина по километри ми гледам уреда . Та въпроса ми е кое според вас не е фред , стрелката наистина все едно, че подскача ,но не постоянно ми както паказва 15л примерно и цък на 30 после пак на 20 и така , за лампата утре ще видя поплавъка как работи . 2. Искам да питам тоя малкия резервоар над подкалника кога и защо се пълни (при мен е празен ).3 Видях че когато колата работи на газ бензиновата помпа си работи ,според вас дали е по-добре да се направи да спира като мине на газ , в смисъл дали така не грее и после пък когато пали на бенц(ако се направи на спира) налягането като падне няма ли да пали трудно. И 4 . Забелязах че помпата като включа на контакт не работи а само като почне да върти стартера . А на е36 като дадеш на контакт включва и като вдигне налягане спира . Сега се сещам че може да има връзка с това че като е топла колата и върти малко тогава пали ,а не е да пали от половин оборот и това яко ме дразни . Но това може и да е щото след работата на газ после като пали на бензин двете горива се смесват и за това е тоя ефект. Сигурно някой отговори ги има по-темите но чесно казано ви моля да споделите мнение и да ми дадете идеи .Мерси предварително на отзовалите се ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от cod-cdbp » 03 Юли 2013, 2:11

- Помпата работи на контакт ако мотора не е стоплил, когато е топла колата работи когато върти стартера. (това важи за М30 и М60)
- Бензиномера намалява, дори когато караш на газ, след като запалиш отново коригира, или поне така твърдят хората с табла без чек.
- Карай с малко повече гориво ако искаш малко по-точно да отчита и да нямаш проблеми.
- Малкия резервоар е преливник, и се пълни когато напълниш до гърлото.
- Хубаво е да се изключва помпата докато колата е на газ.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е32 730

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от super_bojo » 03 Юли 2013, 10:03

Бързо и ясно . Мерси :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от optimist » 03 Юли 2013, 16:21

За грешното показание на уреда за горивото вина носи поплавъка ,които ти е в кошницата която държи бензиновата помпа... Нали са 3 проводника ако ти се заиграва свали помпата и поплавъка и виж дали се движи свободно по проводниците.. Или са яко зацапани или имаш даже скъсан\ пооплетен..
Осигуриш ли бензин и свободно движение на поплавъка ще имаш коректно отчитане на горивото... Зимата на мен ми харчи около 2-3 литра бензин са лятото не повече от 1...
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е32 730

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от super_bojo » 03 Юли 2013, 16:39

Тези литри на 100 км ли са ? Мене ме съмнява и самото табло понеже като не показва вярно и тресна по силно таблото и се сменя показанието (става въпрос за това скачане на стрелката от 15 на 30 л. или обратно )

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 9.05.2010
Местоположение: Las Vegas
Пол: Мъж
Кара: BMW E32 735i '91

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от milchoni » 06 Юли 2013, 21:06

Обичаен проблем при е32, които се карат с минимум бензин в иначе огромния резервоар. Особено при дърти коли с газификация :mrgreen: По-често са отлагания по дългите голи проводници, ако не са скъсани както каза по-горе колегата. Но тогава няма да има очитане било то и не верно. Поплавъка и проводниците се зачистват лесно. Лично аз не съм срещал дефектирал уред на таблото/ не че е невъзможно/.Тази пролет ми се наложи да зачистя моя поплавък и сега нещата са отчетливи и приятни. Успех!
BMW E32 735i '91

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е32 730

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от super_bojo » 07 Юли 2013, 17:04

Привет , днес свалих поплавъка ,за да го проверя отново понеже сега и лампата спря да свети .Двата висящи кабела изглеждат перфектни дават си идеално замерено съпротивление 3-90 ома и контакта ,който включва лампата и той работи идеално ,но само на мултицета .Самата лампа не свети на контакт ,а като я дам на късо отзад на буксата светва . Намерих схемите на кабелите, които захранват лампата ,но искам да питам , лампата нали трябва да свети на контакт независимо от нивото на бензина .И още един въпрос когато свалих таблото последния път видях че и уреда за температурата има дупка за лампа , но нямаше фасунга , сложих здрава ,но на контакт и тя не ще да свети . Има ли е32 до 89г. лампа на температурата или тва е някво сменяно табло ? И знаете ли как се правят някакви тестове на тия табла ,че аз пробвах някви пинизи от книжките , обаче нищо не се случва ? Мерси на отговорилите . :wave:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 9.05.2010
Местоположение: Las Vegas
Пол: Мъж
Кара: BMW E32 735i '91

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от milchoni » 07 Юли 2013, 19:02

Лампата на бензина светва винаги на контакт и после изгасва. Принципно таблото и /скелета му/ има много гнезда за лампи, които не са използвани. Една такава при мен е крушката за втори акумулатор и т.н.
BMW E32 735i '91

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от amgpower » 07 Юли 2013, 22:42

Колега недей да спираш помпата когато работи колата на газ.В противен случай дюзите не се охлаждат и запичат след това ще трябва да ги чистиш.Дръж си около 20-30 литра бензин в резервоара и няма да имаш проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от cod-cdbp » 07 Юли 2013, 23:14

milchoni написа:Лампата на бензина светва винаги на контакт и после изгасва. Принципно таблото и /скелета му/ има много гнезда за лампи, които не са използвани. Една такава при мен е крушката за втори акумулатор и т.н.


Аз крушка за втори акумулатор не съм виждал.
Отделно крушката за резерва, никога не ми е светвала на контакт, но в Е32 се слагат 3 типа табла, така че не е невъзможно ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е32 730

Re: Моля за съвет :бенз. помпа,налягане,уред бенц

Мнение от super_bojo » 08 Юли 2013, 10:06

:yes:

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook