Въпрос за конкретно БМВ 735

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 31.10.2007
Местоположение: София
Кара: Е39 520i, Suzuki GSXR 750 (K7)

Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от DjFace » 04 Дек 2013, 22:58

Здравейте колеги, огледал съм се в едно БМВ 735 Е32 и ми се иска да попитам, някой знае ли нещо за този конкретен автомобил, виждал ли го е на живо и пр.? Също така, някой и друг съвет за модела би ми дошъл добре :)
Става дума за тази обява: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4zd0u6

Обявата стои от много време, очевидно има неща които не отговарят на истината, най-вече пробегът. Мисля, че има изгоряло нещо по таблото (пиксели), защото в централната долна част ми се струва, че трябва пише нещо, а е мрак.
Знам, че за малко повече пари може да се намери Е38, но аз искам Е32. Знам, че ще харчи 20/100 и няма почти никакви съвременни екстри, но ми харесва, има дух в тези автомобили.

Благодаря предварително на отзовалите се!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от Dj Ivo » 04 Дек 2013, 23:52

Колата изглежда много добре, или поне на снимките няма следи от удари отворени фуги или нещо такова.Салона изглежда също много добре, може и наистина да е на малко километри (150-200 000).В автентичен вид е, не изглежда побългарявана което би било много добре ако е истина.Нищо му няма на таблото, когато дадеш контакт на най-долния ред на дисплея светва чека за маслото и после изгасва. Този ред, който на снимките свети само жълто и без никакви надписи на него, принципно показва функцията която нагласиш от бордовия комп, час, дата, пробег разход и т.н. и другото което показва е ако има някакви грешки а такива гледам няма.
Единственото което ме притеснява е ръждясалата джанта на резервната гума, за да е ръждива значи има защо,огледай колата добре отдолу и отдолу по ръбовете на вратите.
Иначе какво друго да ти кажа, мотора и автомата са много здрави купето също, ако случиш на гледана кола те чакат много щастливи километри, има достатъчно екстри като може само да и добавиш един темпомат и един хубав газов инжекцион и си ти.
Лично на мен 32-ката е по-яка от 38-цата, карам и двете ;) .

Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от michev » 05 Дек 2013, 0:11

Може и снимката да лъже, но ми се струва, че виждам 3 нюанса на сивото на дясната страна.Колата явно е пръскана частично и е хубаво да се види от компетентен човека ако имаш сериозни намерения - може да е нещо дребно, може и да е по-сериозно. Иначе изглежда много свежа колата, а и аз много харесвам модела.Успех, и пиши да се похвалиш :D
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от dobromir » 05 Дек 2013, 0:20

здравей колега . Първо ако ходиш да гледаш колата погледни как работи автоматикът дали блъска и как сменя скоростите , после провери работата на двузоновия климатроник дали духа както трябва на топло и студено , също така погледни и задните тампони в какво състояние са защото да ги подмениш всичките с труда и с хубави части излиза доста като цена и не на последно място работата на мотора- да не тракат много кубилиците това е признак за луфт в тях или за износен разпределителен вал който е основен проблем в М30 моторите . Дано да съм ти бил полезен в огледа на колата , защото за 4000 колата трябва да е що годе в добро състояние . :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 30.01.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от ACCELERATOR » 05 Дек 2013, 0:33

Изглежда супер на снимки, според мен си заслужава да се погледне. Двата триъгълника на екрана показват, че има някаква грешка, или по-скоро предупреждение от бордовия компютър. Може да е изгоряла крушка, ниско ниво на масло или друга течност, и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от ивчо » 05 Дек 2013, 9:34

Стоянски каза че е много "постна" по неговите разбирания :mhihi:
Иначе на няколко пъти беше капарирана и продадена ... Мисля че за да седи още, има нещо ...
Само мой предположения обаче :)
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 31.10.2007
Местоположение: София
Кара: Е39 520i, Suzuki GSXR 750 (K7)

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от DjFace » 05 Дек 2013, 10:15

Първо искам да благодаря за бързите отговори, всичките са ми от полза! Най-много ме заинтригува и притесни последният обаче. Наистина е странно, че е капарирана нееднократно и после са се отказвали хората. Все пак, ако някой я е виждал на живо, ще се радвам да сподели впечатленията си. Не ми се бие път до Варна (от София) за тоя дето клати гората.
Иначе и на мен ми се виждат различни нюанси от дясната страна, особено между предния калник и вратата. Също забелязвам нещо на задната броня отдясно и на задна лява врата като че ли има нещо под лайстната. Както и в долната част на задна дясна, сякаш уплътнението е излезнало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 27.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Кара: E32 740 V8 manual
Мечтае да кара: E38 Alpina B12 6.0

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от Dj Ivo » 05 Дек 2013, 10:44

Не трябва да съдиш много за нюансите по снимки.Постоянно гледам обяви и на почти всички снимки колите са с нюанси.Ако на живо няма такива е ок.
Там под лайсната бронята е натисната някъде но не е нещо фрапиращо.
Нали не очакваш над 20 годишна кола да бъде като нова :lol:

Ако колата ти харесва отиваш на място и гледаш, каквото и да ти кажем ние то е от видяното по снимките.

Поздрави.

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от Митко Стоянов » 05 Дек 2013, 19:31

Колата е много истинска, километрите и май са наистина реални. От 19.02.21012г до сега има изминати 500км. За тези пари си струва всяка една стотинка. Ще служи вярно стотици хиляди километри :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Има голяма вероятност да е на реални километри... разпитах човека и каза , че я има от 5 годишна и понеже не бил в страната и тази стояла в гаража


Изображение

Това са думи на човека от прегледите където е минавала преди почти 2 години.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от Митко Стоянов » 05 Дек 2013, 19:36

Колега, ако имаш сериозни намерения към колата, мога да помогна с един оглед и да ти кажа какво съм видял. Работя в района и не ми коства нищо.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от georgipass » 05 Дек 2013, 19:38

Митко Стоянов написа:Колата е много истинска, километрите и май са наистина реални. От 19.02.21012г до сега има изминати 500км. За тези пари си струва всяка една стотинка. Ще служи вярно стотици хиляди километри :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Има голяма вероятност да е на реални километри... разпитах човека и каза , че я има от 5 годишна и понеже не бил в страната и тази стояла в гаража


Изображение

Това са думи на човека от прегледите където е минавала преди почти 2 години.



Лично потвърждавам, колата е много истинска и запазена... :yes: Тази година отново мина през нас :) Мога да кажа само, че няма грам гнило или каквато и да е точка ръжда...
Изображение

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от Митко Стоянов » 05 Дек 2013, 19:39

Колега, ако имаш сериозни намерения към колата, мога да помогна с един оглед и да ти кажа какво съм видял. Работя в района и не ми коства нищо.

ивчо написа:Стоянски каза че е много "постна" по неговите разбирания :mhihi:
Иначе на няколко пъти беше капарирана и продадена ... Мисля че за да седи още, има нещо ...
Само мой предположения обаче :)
Стоянчо да отиде да се направи щастлив някъде с неговите екстри...Колата е невероятна база за надграждане, само че тук вече се искат първокласни елементи, а не намерени в някой курник
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от ивчо » 05 Дек 2013, 20:33

Еееее, Митак ... Чак курник ?! Мисля че Сто си има доста читава и добре оборудвана Е32-ка :) !
Колкото до конкретната кола - ако имах парите я отнасях веднага .. Нюансите по вратите ще са нещото което ще ме интересува най-малко :) плюс че минава през бившите ми работодатели, и знам какви коли продават !
Чакай да се едит-на !
Колегатааааа, гледам имаш мерака да караш истинско БМВ ! Скачай направо ... Знаеш ли колко време му точа лиги, и ми се иска да я купя, ама пусти долари не стигат (и 34-ката слуша) !
Тъй че - купувай, и се радвай !
Последна промяна ивчо на 16 Яну 2014, 12:32, променена общо 2 пъти
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от Митко Стоянов » 05 Дек 2013, 20:43

ивчо написа:Еееее, митак ... Чак курник ?! Мисля че Сто си има доста читава и добре оборудвана Е32-ка :) !
Колкото до конкретната кола - ако имах парите я отнасях веднага .. Нюансите по вратите ще са нещото което ще ме интересува най-малко :) плюс че минава през бившите ми работодатели, и знам какви коли продават !
За Бога, говорим за Е32 тъкмо излязла от разработка...къде намеси на Стоян колата...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Въпрос за конкретно БМВ 735

Мнение от ивчо » 05 Дек 2013, 20:45

Така е, прав си ! Обаче спомена курник, а на Сто определено не е така !
Извинявам се че си позволявам да го цитирам - просто преди месеци си говорехме за таз кола и той това сподели ! Нищо повече !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Следваща

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook