Въпрос за е38 4.4 V8

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: София

Въпрос за е38 4.4 V8

Мнение от Shock » 25 Окт 2015, 17:59

Здравейте колеги,

Сутрин при студен старт имам едно странно люлеене около 1 минута след запалване ( като леко прекъсване) .Няма грешки и проблем със свещи и бубини. Кажете от какво може да е този така дразнещ проблем. Имам съмнение за почистване на стъпковото моторче тъй като и на загрял мотор се усещат мн леко тези люлеенета.
Карам оборотомера да сънува кошмари

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Въпрос за е38 4.4 V8

Мнение от amgpower » 25 Окт 2015, 21:04

Shock написа:Здравейте колеги,

Сутрин при студен старт имам едно странно люлеене около 1 минута след запалване ( като леко прекъсване) .Няма грешки и проблем със свещи и бубини. Кажете от какво може да е този така дразнещ проблем. Имам съмнение за почистване на стъпковото моторче тъй като и на загрял мотор се усещат мн леко тези люлеенета.


Смуче ти паразитен въздух от някъде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 6.02.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е38 3.5 V8
Мечтае да кара: 328 с колектор от 325
Детайли за колата: Без задни гърнета

Re: Въпрос за е38 4.4 V8

Мнение от Дидо ди » 25 Окт 2015, 21:52

отвори и почисти клапата за маслени пари - ако не си го направил вече-намира се в задната част на колекторите :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: София

Re: Въпрос за е38 4.4 V8

Мнение от Shock » 26 Окт 2015, 7:58

Дидо ди написа:отвори и почисти клапата за маслени пари - ако не си го направил вече-намира се в задната част на колекторите :wave:

Здравей колега не съм я почиствал и не съм си имал работа с нея до момента. Може ли инфо по процедурата на демонтаж почистване и монтаж ? Нужно ли е закупуването на нещо тип гарнитура с какво се чисти лесен ли е демонтажа? Получих на лично съобщение и съвет за смяна на бензинов филтър ( моят е с вакумем регулатор ), дали да не почна от там първо? Благодаря
Карам оборотомера да сънува кошмари

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: София

Re: Въпрос за е38 4.4 V8

Мнение от Shock » 05 Ное 2015, 8:49

Здравейте колеги, подмених температурен датчик от дару кар както и всички гарнитури на всмукателният колектор + почистване на дросела. Нужна ли е адаптация на клапата сега ?
Карам оборотомера да сънува кошмари

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook