АБС АСЦ проблем

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Re: АБС АСЦ проблем

Мнение от GuFi » 31 Окт 2015, 15:28

Колега какво стана какво направи с модула?!! :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: АБС АСЦ проблем

Мнение от K0ntrax » 31 Окт 2015, 19:06

Развитие няма пробвах още 4 .... нищо не стана отказвам се и тва е............ зимата скиор .....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 745i
Мечтае да кара: вече го карам

Re: АБС АСЦ проблем

Мнение от GuFi » 01 Ное 2015, 17:40

Вчера отидох при едно момче дето само с "лигавщини" по колите се занимава с глезотийки упдейти и т.н. Предимно на Ф-ки бръмчи както се казва коли на по 2-3-4г. Та....... Закачихме колата не излиза грешка модул или абс или дсц а таблото като коледна елха чистихме "уж" грешки изгасна лампата за АБС а блокажа свети и двамата гледахме учудено все едно нз какво видяхме и така поне 10 пъти ... Накрая и аз правя тва с кръшките да не ме дразни и няма да се занимавам вече

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 15.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 02

Re: АБС АСЦ проблем

Мнение от Mamar4o » 10 Ное 2015, 0:05

Имате ЛС и двамата :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: АБС АСЦ проблем

Мнение от 7BREYTON » 03 Яну 2016, 16:38

Може би е DSC помпата. При мен беше тя виновника, същите симптоми


http://www.meeknet.co.uk/e38/ABS/Index.htm

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: АБС АСЦ проблем

Мнение от sambeto » 05 Яну 2016, 8:33

Да споделя и моя опит от преди няколко дни по темата, може да е полезно на някой.
Светнаха ми лампите ABS и ASC, отказа скоростомера, след няколко километра лампите пак светеха, но скоростомера заработи, после и лампите угаснаха, после пак светнаха.
Угасих колата вечерта с идеята на другия ден на диагностика. Отивам сутринта и не мога да я отключа, акумулатора изтощен тотално. Отворих някак си багажника, даваха ми ток 30 минути за да завърти колата. На изгасена кола след малко подаване на ток нещо под предния капак започна да вие. Дигнахме капака и в ABS модула тоя шум, направо ми е изсмукал акумулатора тоя ABS модул :paranoid:
Запалих и на диагностика, всичко наред, само изкара невъзможноsт за свързване с ABS-a. Номера на модула завършва на 001.
Свали се модула и се занесе на ремонт във Варна. От там след ремонта казаха, че е стандартните потрошки за тоя модул. Срещу 250 лева сега имам оправен модул с 6 месеца гаранция и НЕ светещи лапми. :angel:
Дано съм бил полезен.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: АБС АСЦ проблем

Мнение от nickeyar » 06 Яну 2016, 11:56

За много години на всички!

И аз съм на тръни с тоя АБС модул... И при предната ми кола го имах, сега и при тази. Интересно.

Сега имам други драми с колата - скъсан пистов ремък, оттам и някаква перка на двигателя /доколкото разбрах, не е на радиатора/. Всичко това заради някакъв си амортисьор на обтегача, заради който ремъкът е 'излязал от релси'. Сега чакам въпросният амортисьор /нов, оригинален, от Германия /около 130лв.//, перката от моргата и всичко останало покрай тоя ремък - ролки и т.н... След това си мисля че и аз трябва да поправям този модул, тъй-като и при мен лампичките светваха и изгасяха когато си поискат /Това всичкото за един ден, в който си карах колата, след като я купих/.

Абе, здраве да е!

Поздрави,
Николай

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook