740 d какво е мнението за двигателя

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: 740 d какво е мнението за двигателя

Мнение от Дифашир » 14 Юни 2010, 23:10

и защо се е стигнало до там това питам?не ми се вярва на приказки че двигателя не е издражлив и тн. ...... за мен всяко нещо си има причина.по-сколонен съм да вярвам че собственика/ците са занеманири или им се е досвидяло от към поддръжката.иначе стана 2 пъти пиша едни фермани да споделя впечатленията си от тази машина но аха да го побликувам и ме изхвърля от форума.само ще кажа че няма място за сравнение с 730 d,върви пефектно и да обясня само на колета който каза че ставала за оран мога да го повозя и ако му се стори мудна и разбере по вървенето че е дизел обещавам че лично че и сложа навесна система за прикачане на селско стопански ивентар.за разхода от 7 до 12 като 7 се постига с хубаво гориво и галене на педала.за мен тази машина е с две лица и да е икономична и конфортна за пътниците е едното а когато попадне в опитни ръце се превръща в ''звяр на пътя'' и е доста сериозна заплаха за бензиновите(дизеловите почти не ги броя че могът да се конкурират ако не са модифицирани).носи само наслада за шофьора и кара пасажерите да ги побиват тръпки и да се припотяват :mhihi:.разход над 12 е почти недостижим.трябва да е зимата и само градско с по-тежък крак.за проблемите с охладителната уредтба ще кажа че съм я тествал(несъзнателно) при около 37'С със задръстен(е слабо казано при положение че имаше освен др. боклуци и парчета от вестник) радиатор при градски условия с голямо мачкане стрелката не мръдна и милиметър след средата не знам какви характеристики и дават от завода но аз се осланям на преживяното.единственото нещо което ме дразни в нея е че на обороти има глас на 8-цилиндрова SCANIA,и все пак дизел,дизел ама си е V8 което е причината да ме впечатли.ако някой има някъкви въпроси или иска да се докосне до нея с радост ще се опитам да бъда полезен :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: 740 d какво е мнението за двигателя

Мнение от Витанов » 15 Юни 2010, 5:32

много не го хвалят този мотор, но защо така.. :confused: който знае не бих отказал да каже... :D

иначе какво да кажем? ще я бута тази лимузина и пушек ще се вдига.. то това си е двигател за камион! с адски голям въртящ момент и повече коне от Урал как няма да дърпа зверски!

колега ivanov 530d би ли споделил ако знаеш от какъв материал са направени железата... (бутала, колянов вал, блок) и колко г/у килца тежи един такъв мотор?

благодаря предварително!

аз единствено виждам недостатък на този мотор в намирането на части и скъпия ремонт, иначе си е звяр :twisted:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: 740 d какво е мнението за двигателя

Мнение от Ilko Ivanov » 15 Юни 2010, 6:16

фастъка написа:много не го хвалят този мотор, но защо така.. :confused: който знае не бих отказал да каже... :D

иначе какво да кажем? ще я бута тази лимузина и пушек ще се вдига.. то това си е двигател за камион! с адски голям въртящ момент и повече коне от Урал как няма да дърпа зверски!

колега ivanov 530d би ли споделил ако знаеш от какъв материал са направени железата... (бутала, колянов вал, блок) и колко г/у килца тежи един такъв мотор?

благодаря предварително!

аз единствено виждам недостатък на този мотор в намирането на части и скъпия ремонт, иначе си е звяр :twisted:

Всичко в този мотор си е като в най-обикновен двигател.Буталата са си алуминиеви,коляновия вал и блока-чугун . Лошото наистина е че части за него има САМО ОРИГИНАЛНИ,и цените са...... /всеки сам може да провери кое колко струва/.
На въпроса защо се е случило така с този мотор,да си натроши буталата : За мен единственото обяснение са дюзите.За потдръжка не са пестени пари :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: 740 d какво е мнението за двигателя

Мнение от Дифашир » 15 Юни 2010, 23:28

да ви кажа обслужването не му е кой знае колко скъпо в сравнение с 6-цилиндров но частите наистина ...... са малко солени (пример: демферна шайба 900лв.-5,600 кг.)но в едно съм се убедил че има мн. неща които могът да се ''побългарят'' и стават по качествени има всякъкви варианти просто човек трябва да има желание да търси и реши проблема по най-добрия начин.давам пример веднага: на охладителната система има една платсмасова ''тетка" която свързва 3 маркуча и тя се счупи както си карах и ми искаха 180лв.,за което мн. ме доядя естествено,не зади 180-то лв. а затова че е едно няма нищо и реална цена на частта е мн. по-малка и някой ще се облажи затова че съм на зор защото по принцип частите за ''звяра'' идват след 7 дни ,както и да е за 6 лв. купих материал от нераждавейка достатъчен за 2 ''тетки'' и ми го завариха на аргон и стана вечно ЗА 3лв.!а иначе просто не е било някой да ме пита ''това 2,5 ли е или 3000 кубика '':mhihi: голям кеф ми прай че са малко бройки което си има и недостатъци но по принцип с това ме очарова най-много :). какво да ви кажа,това което се иска от нас ще го даваме апък от там нататък е божа работа.... :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: 740 d какво е мнението за двигателя

Мнение от Витанов » 16 Юни 2010, 16:45

човече, мотора е много добър! радвай му се и дано сервиз да не вижда :) много искам да седна върху 560нм. 8) да си направя кефа само няколко км. искам да го пробвам на старт дубичето... искам да ме натисне за седалката и усмивката ми да стигне до ушите... сигурно е голям кеф 8)

п.п. сори за офтопика и ако прецени модератора може да не одобрява мнението :)
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

Предишна

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook