Не ще да върви

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 36,Е 38,Е 65

Не ще да върви

Мнение от КИРО » 17 Май 2010, 21:13

Моля помогнете,имам следния проблем:
Колата е Е 38 730 DA 2000 г.-смених мотора със същия от Х5,нов дебитомер,нова дюза,ново турбо и колата не иска да върви, няма никакъв старт.
от форума разбрах, че трябва да препрограмирам дебитомера.Днес я взех от Камор Ауто, смениха ми софтуеара ,викат всичко е наред колата е перфектна а тя върви като тролей. :(
Моля Ви,дайте някакви идей какво да правя,че ми идва да й драсна клечката.

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Не ще да върви

Мнение от Ilko Ivanov » 17 Май 2010, 21:22

А катализатори имаш ли ? :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Не ще да върви

Мнение от Дифашир » 17 Май 2010, 23:21

мисля че това турбо трябва да е с променлива геометрия?преди време ми се случи на една турбина(не на автомобил) като подавам газ на двигателя и вилката от страни не се мести а тя може да се регулира и я навих малко защото ми се струваше че няма мн. мощност.обаче на място нямаше никъква разлика(фурсира се двигателя,пъргав... всичко ОК).тръгвам обаче и :shock: НЯМА НИКАКВА ТЯГА!върнах старото положение на вилката и всичко си дойде на мястото.а истината е че нали турбото на място не може да се натувари.може би и затова ти показва че всиччко е наред като я закачиш.мисълта ми е като си сменил турбото да не би да не е както трябва моторчето за ъгъла :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 36,Е 38,Е 65

Re: Не ще да върви

Мнение от КИРО » 18 Май 2010, 22:21

Днес май открихме проблема,- скоростите,
ще пробвам утре да мина само със смяна на масло,нещо задържат и като отвори пробката майстора каза че е пълно с боклуци сигурно и филтъра е задръстен надявам се само с това да ми се размине. :(
Утре ще пиша кво е станало иначе турбото е чисто ново и работи нормално и в движение го тествахме.
Катализаторите ги махнах още щом я взех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Не ще да върви

Мнение от cod-cdbp » 19 Май 2010, 9:33

КИРО написа:Днес май открихме проблема,- скоростите,
ще пробвам утре да мина само със смяна на масло,нещо задържат и като отвори пробката майстора каза че е пълно с боклуци сигурно и филтъра е задръстен надявам се само с това да ми се размине. :(
Утре ще пиша кво е станало иначе турбото е чисто ново и работи нормално и в движение го тествахме.
Катализаторите ги махнах още щом я взех.


А твоят автомат същия ли е ? защо не сложихте твоята кутия?
С кои комп на автомата е?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 36,Е 38,Е 65

Re: Не ще да върви

Мнение от КИРО » 19 Май 2010, 23:32

С моята кутия си е/или поне майстора така каза/ незнам с кой комп е кутията.
Днес сменихме маслото и сега върви малко по добре но не е както трябва а и на задна скоростите ритат.
:(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Не ще да върви

Мнение от Дифашир » 20 Май 2010, 0:07

на един познат с X5 му се случи (ама щото шматка) кара,кара реши да испреварва някоя кола и хоп на спортен режим,като я мине го исключва и това няколко десетки пъти и то на МАГИСТРАЛА.след едно от поредните включвания остана на 3-та.после я закачиха на ел.ком изчистиха и грешките и се оправи.затова си мисля че това ритане може и да е комп. проблем или кутията си е заминала,ама няма логика ако си е вървяла до последно ей така изведнъж да се скапи....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Не ще да върви

Мнение от cod-cdbp » 20 Май 2010, 15:26

Дифашир написа:на един познат с X5 му се случи (ама щото шматка) кара,кара реши да испреварва някоя кола и хоп на спортен режим,като я мине го исключва и това няколко десетки пъти и то на МАГИСТРАЛА.след едно от поредните включвания остана на 3-та.после я закачиха на ел.ком изчистиха и грешките и се оправи.затова си мисля че това ритане може и да е комп. проблем или кутията си е заминала,ама няма логика ако си е вървяла до последно ей така изведнъж да се скапи....


мойта по 100 пъти се превключва от Е на С и проблеми няма.
Явно колкото по старо толкова по здрво :angel: :angel: :angel:
Изображение

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook