Глупав въпрос.........

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 16.03.2009

Глупав въпрос.........

Мнение от jordan1981 » 28 Юни 2010, 5:16

Здравеите, искам да ви попитам за двигателя на бмв конкретно за 4.4 в8-мака.? Като потдръжка как стоят нещата капризен ли е към масла и горива приема ли газта с охота? какви проблеми създава най често или е дългогодишен спринтьр..............

ентусиаст
Аватар
Мнения: 867
Регистриран на: 21.02.2006
Местоположение: гр. Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е34,е39, МL320, е70 4.8 и F 15

Re: Глупав въпрос.........

Мнение от маречков » 30 Юни 2010, 9:36

jordan1981 написа:Здравеите, искам да ви попитам за двигателя на бмв конкретно за 4.4 в8-мака.? Като потдръжка как стоят нещата капризен ли е към масла и горива приема ли газта с охота? какви проблеми създава най често или е дългогодишен спринтьр..............

Скъп, колко да скъп за поддръжка? Ако си поддържал опел ще ти е скъп.
Общо взето поддържаш два двигателя - свещи, масло(хубаво), филтри и т.н. За газ не виждам проблем, стига да е читав инжекцион и да сложен като хората. Абе скачай в дълбокото, то нали знаеш, че кеф цена няма, а мерака се гаси с пари :driving:
Да живее БЪЛГАРИЯ!

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Re: Глупав въпрос.........

Мнение от yuliancho » 07 Юли 2010, 17:22

Понеже съм дълбоко причастен към темата 4,4 като горд собственик на един такъв v8ак, бих ти казал, вземай, няма да съжаляваш и за миг, НО (винаги има "НО") съобрази няколко неща за да не си създаваш кофти емоции:

Тези коли поевтиняха доста последните 2 години и сега можеш да намериш чуден екземпляр с full max екстри за не повече от 7 000 евро. При това подържан изрядно както би отивало на собственик на такъв клас автомобил, който преди 6-7 години я е купил за 50 000! Колата обаче бърка дълбоко в джоба по най-малко три направления:
Първо: харчи доста - тук има много теми по това, вкл. и аз съм писал в цифри - стойностите са впечатляващи. В никой случай не очаквай под 20 градско (истинско градско), под 12 извънградско. Извънградско може и доста по малко - но на Cruise control и по магистрала. Моят разход е по приемлив, понеже аз живея леко извън града и седмичния ми харч е м/у 16-17.
Второ: застраховки. Ако си сериозен ще искаш добра застрахователна стойност на автомобила ти, която е м/у15 - 20 хил. лева, което значи към 1800 лева каско и гражданска на година. Не е малко.
Трето: обслужване за консумативи - ДА - като за 2 двигателя, 7,5 литра масло, 8 свещи, филтри и т.н.
Обслужване по резервни части - скъпи са определено в срв. с Е36 или Е34, дори Е39

Така че хубаво трябва да премислиш възможността да придобиеш Е38 4,4i с оглед на наистина по значимото финансово обслужване което ще ѝ дължиш.
Не ти го казвам защото аз съм се отвратил, напротив...аз помислих една нощ, сложих + и – и реших и вече 1 година съм много доволен от решението ми и все още да чукна на дърво спокойно мога да си позволя не да ми прашлясва в гаража а да ходя всеки дена на работа с нея като минавам по минимум по 60км. на ден!
Това обаче не променя факта че е скъпо да я имаш.
Честно казано, за да не ти пречи имането на Е38 с тоя мотор, ти трябва заплата с четири цифри и да започва с 2 отпред :D

Иначе колата е страхотна, стига да избираш внимателно!
Успех!
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook