Тропане от предницата

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Тропане от предницата

Мнение от emo_ch » 22 Авг 2013, 12:18

Здравейте колеги! От известно време се боря с едно тропане идващо от предното окачване. Прилича на хрупане като от износен носач. Смених предни амортисьори, напречна кормилна щанга (без накрайниците, понеже майсторът каза, че били добре), сложих нови биелетки, тампони на кривите носачи (левия го смених с нов, а десния го рециклирах), рециклирах правите носачи. Тропането ,обаче, си остана все едно нищо не съм правил по окачването :banghead: . Някой има ли идея къде може да се "таи" проблемът :dunno: ? Да не би нещо от сменените неща да не е затегнато както трябва? Възможно ли е накрайниците или носачите да изглеждат добре при проверка, а всъщност да тропат? Въобще ако имате някакви идеи ще съм благодарен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 9.01.2009
Местоположение: Казанлък
Кара: икономайзер

Re: Тропане от предницата

Мнение от Madjara » 22 Авг 2013, 12:58

А номер 1 и 6 смени ли ги, има вероятност те да са разбити. Ако не си ги сменял някога. Макар че би трябвало във волана да усещаш тропането.
Изображение
Опасността от ефтините части с ниско качество е голяма.
Другото което е тампоните на макферсън-а също може да тропат ако са достатъчно износени. Като гледам пост-а ти, то друго не остана. :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Re: Тропане от предницата

Мнение от emo_ch » 22 Авг 2013, 13:26

Номер 1 и 6 не съм ги сменял, но във волана не усещам нищо, а и гледам, че в шлиците на хебела няма хлабина. Тампоните на макферсона ги смених заедно с амортисьорите.
Пропуснах да напиша, че вчера като гледахме с майстора забелязахме, че при изгасен двигател при леко завъртане на волана (на малък ъгъл наляво-надясно) се чува едно леко тропане от секторната кутия. Майстора натегна (половин оборот) един болт от нея (този по средата на капака от схемата по-горе), който е шестограм със скрита глава и контра гайка към него, при което тропането от секторната кутия изчезна, но волана стана доста по твърд. При тестване, обаче тропането си остана. Упре ще мина при него да го върне на старата позиция. По принцип някой знае ли какво се случва с натягането или разхлабването на този болт?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 28.07.2011
Пол: Мъж
Кара: e38

Re: Тропане от предницата

Мнение от Disasterr » 22 Авг 2013, 14:10

Тропането ти идва колега от централна /стабилизираща/ щанга. Има едни шарнирни връзки по нея, доколкото помня и те хлопат все едно ще се разпадне предницата.... Миналото лято по същия начин оправих предница от-до и се чу това тропане.. бях откачил. Ако са ти по широки предни гуми задължително ще тропа. :D Качете я на канал да видят щангата - 90% е от нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Re: Тропане от предницата

Мнение от emo_ch » 22 Авг 2013, 19:11

Да. Точно точно това ще направим утре. Ще проверим тази щанга.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Re: Тропане от предницата

Мнение от emo_ch » 24 Авг 2013, 10:30

Оказа се че, че не е от тампоните на тази щанга. Тропането си остана. Като клатихме колата усетихме леко тропане в левия амортисьор. Той обаче е чисто нов. Какво може да е :dunno: ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Тропане от предницата

Мнение от Stanchev » 24 Авг 2013, 11:31

а лагерите под тампоните на амортисьорите сменихте ли ги?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Re: Тропане от предницата

Мнение от emo_ch » 25 Авг 2013, 8:45

Сменихме ги.

Последно забелязах, че тропането изчезва като натискам спорачката и това ме навежда на мисълта, че може да е лагер на главина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Тропане от предницата

Мнение от Stanchev » 25 Авг 2013, 11:53

а мен ме навежда на мисълта, че може да ти тропат накладките.
при мен се получаваше такова тропане, че имах чувството, че ще ми изпадне цялата предница (която е нова)
след почистване на апаратите, водачи и т.н. полагане на специална смазка и натягане на пружините които натискат накладките всичко изчезна. а самият звук беше като чукане на метал в метал с голяма сила.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Тропане от предницата

Мнение от amgpower » 25 Авг 2013, 20:54

emo_ch написа:Сменихме ги.

Последно забелязах, че тропането изчезва като натискам спорачката и това ме навежда на мисълта, че може да е лагер на главина.


Колега 100% са ти апарати.Аз имам същия проблем и все не ми остава време да ги оправя.Оправи си пружинките на апаратите и ще спре да тропа.Лагер не тропа вие,може да хрупа и да щрака.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Тропане от предницата

Мнение от predel » 25 Авг 2013, 22:46

На мен ми тропаше лагер, също така тропат и тампоните на носачите.....
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 9.01.2005
Местоположение: vvvvvvv

Re: Тропане от предницата

Мнение от BMW M5 super » 29 Авг 2013, 11:10

Колега късно виждам темата ,щях да ти помогна .
Аналогичен случай бях и аз .Всичко смених по предницата .Тука е мястото обаче един голям да отбележа към колегата ЛЕВИАТАН - купих от него чисто нови УШКИМ оригинали амртесиори за цената от 650 лева
И дойдиха други по- дълги !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Както и да е после се прежалих и купих от БМВ оригинални .
Всичко смених ама ВСИЧКО и пак тропаше .ОКАЗЕ се зе не е трябвало да сменям всичко това ,а десния ми спирачен апарат ЗАПИЧА от време на време и се чува едно троп троп .
С вд 40 смазка и проблема ми изчезна ,вместо да се дават хиляди залудо и на ЛАВИАТАН - 650 кинта на вятара плюс труда по майсторите - за ПРЕХВАЛЕНИЯ ФОРУМЕН продавач :evil: :evil: :evil: :evil:
vvvvv

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Тропане от предницата

Мнение от sas_88 » 30 Авг 2013, 10:41

BMW M5 super написа:Колега късно виждам темата ,щях да ти помогна .
Аналогичен случай бях и аз .Всичко смених по предницата .Тука е мястото обаче един голям да отбележа към колегата ЛЕВИАТАН - купих от него чисто нови УШКИМ оригинали амртесиори за цената от 650 лева
И дойдиха други по- дълги !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Както и да е после се прежалих и купих от БМВ оригинални .
Всичко смених ама ВСИЧКО и пак тропаше .ОКАЗЕ се зе не е трябвало да сменям всичко това ,а десния ми спирачен апарат ЗАПИЧА от време на време и се чува едно троп троп .
С вд 40 смазка и проблема ми изчезна ,вместо да се дават хиляди залудо и на ЛАВИАТАН - 650 кинта на вятара плюс труда по майсторите - за ПРЕХВАЛЕНИЯ ФОРУМЕН продавач :evil: :evil: :evil: :evil:


Колега моля да не обиждаш така,аз както и всичките ми приятели пазаруваме от него,лично го познавам и е изключително точен! Това ,че ти си някакъв нефел и не си се разбрал с него да му ги върнеш(невярвам да откаже) си е твой проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Re: Тропане от предницата

Мнение от emo_ch » 30 Авг 2013, 11:49

Здравейте колеги! Проблемът беше отстранен най-накрая :). Оказа се, че тропат накладките, както предположиха колегите Stanchev и amgpower. Бяха се изкривили леко щифтовете, които притискат пружината на накладките и имаше хлабина, от която произтичаше тропането. Благодарности за полезните съвети :bowdown: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 9.01.2005
Местоположение: vvvvvvv

Re: Тропане от предницата

Мнение от BMW M5 super » 30 Авг 2013, 16:56

sas_88 написа:
BMW M5 super написа:Колега късно виждам темата ,щях да ти помогна .
Аналогичен случай бях и аз .Всичко смених по предницата .Тука е мястото обаче един голям да отбележа към колегата ЛЕВИАТАН - купих от него чисто нови УШКИМ оригинали амртесиори за цената от 650 лева
И дойдиха други по- дълги !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Както и да е после се прежалих и купих от БМВ оригинални .
Всичко смених ама ВСИЧКО и пак тропаше .ОКАЗЕ се зе не е трябвало да сменям всичко това ,а десния ми спирачен апарат ЗАПИЧА от време на време и се чува едно троп троп .
С вд 40 смазка и проблема ми изчезна ,вместо да се дават хиляди залудо и на ЛАВИАТАН - 650 кинта на вятара плюс труда по майсторите - за ПРЕХВАЛЕНИЯ ФОРУМЕН продавач :evil: :evil: :evil: :evil:


Колега моля да не обиждаш така,аз както и всичките ми приятели пазаруваме от него,лично го познавам и е изключително точен! Това ,че ти си някакъв нефел и не си се разбрал с него да му ги върнеш(невярвам да откаже) си е твой проблем.



ВИЖ КАКВО млади момко .
От него си купувам още преди ти го познаваш даже .Знам ,че е много точен човек .Но това не ПРЕНЕБРЕГВА факта ,че веднъж ме измами .За всичките си БМВ та от него съм купувал части и съм бил доволен .
Преди се беше изложил че ми бави една поръчка 3-4 дена ,но е простимо ,Сега с амортесиорите им даже снимка с оригинален такъв и такъв който ми продаде той !!!!!!!
И 5 години да работиш с един човек веднъж да те измами пак си е измама .Това е
И си мери приказките !!!!
vvvvv

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook