Проблем със скорости

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 22.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi & E39 525i Touring
Мечтае да кара: F90 M5

Проблем със скорости

Мнение от venek » 22 Сеп 2013, 21:14

Привет колеги,
Имам следния проблем:
Колата имаше перфектни скорости,не се разбираше кога превключва,работеха всички режими перфектно.
Колата е Е38 730Д 2001год.Една вечер просто ми изписа Trans Failsafe prog.И преди ми се е случвало с друга кола(Е34 525IX),но там реших проблема,докато тук е малко по-сложно.
Проблема на колата в момента е че включва 1 за момент и после изключва.Ако е на типтроник и превключвам от първа на втора става същото-включва за момент и изключва веднага.След подаване на повече газ колата минава в авариен режим и включва на 5-та(според таблото).
Доста четох по този въпрос...повечето по чуждите форуми.Повечето колеги които са имали същия проблем е било електрически проблем-както и при мен,на следващия ден ми падна акумулатора,като веднага беше заменен с нов.Проверени са всички връзки в колата.
Скоростите са ZF 5HP24.Потърсих тук и само една тема намерих,в която така и нямаше решение какво е станало.
При прочитане за грешки,единствената която е грешка 59 Stalling Speed,чета с Импа.
Въпроса ми е към колегите които са имали такъв проблем и да ме насочат какво да търся.Сменил съм масла и филтри с такива каквито трябва.
Знам че е38 с такива скорости са много претенциозни на ток и акумулатори и зареждане и т.н.Всичко съм проверил и всичко е като по книга.
Мисля да свалям скоростите и да гледам пакетите,кошницата и дисковете.Правил съм автомат и имам представа как се прави,но все пак не съм професионалист.
Моля ако има колеги с опит да споделят!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 22.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi & E39 525i Touring
Мечтае да кара: F90 M5

Re: Проблем със скорости

Мнение от venek » 22 Сеп 2013, 21:16

Задна работи отлично,всички клапани работят отлично,няма стружки в картера!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем със скорости

Мнение от cod-cdbp » 22 Сеп 2013, 21:22

Ако с нов акумулатор всичко е наред - просто си я карай :yes:
Аз залагам на слаб акумулатор
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 22.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi & E39 525i Touring
Мечтае да кара: F90 M5

Re: Проблем със скорости

Мнение от venek » 22 Сеп 2013, 21:24

С нов акумулатор е но няма решение,не иска да включи първа и втора и като и дадеш повече газ минава в авариен режим.Ако нямаше проблем нямаше да пиша...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем със скорости

Мнение от cod-cdbp » 22 Сеп 2013, 22:18

venek написа:С нов акумулатор е но няма решение,не иска да включи първа и втора и като и дадеш повече газ минава в авариен режим.Ако нямаше проблем нямаше да пиша...


Разбирам - а датчиците за обороти почистихте ли :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 22.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi & E39 525i Touring
Мечтае да кара: F90 M5

Re: Проблем със скорости

Мнение от venek » 23 Сеп 2013, 6:55

Довечера след работа ще ги сваля да ги почистя,въпреки че на мен ми намирисва на нещо свързано с налягане,защото колата включва за момент и после изключва... :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 402
Регистриран на: 4.01.2005
Местоположение: montana
Пол: Мъж
Кара: е65 750i
Мечтае да кара: V12 но без притеснения
Детайли за колата: N62B48

Re: Проблем със скорости

Мнение от ljubo72 » 01 Окт 2013, 7:12

Колегата е вече на финална права.поздрави :yes:
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 22.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi & E39 525i Touring
Мечтае да кара: F90 M5

Re: Проблем със скорости

Мнение от venek » 01 Окт 2013, 7:44

С много помощ от колегата Ljubo72.Благодарско!И като дойдеш насам да се обадиш :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Проблем със скорости

Мнение от chernobila » 01 Окт 2013, 17:53

Какъв е бил проблемът и как го решихте?Или питате а после не казвате :banghead: :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 22.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi & E39 525i Touring
Мечтае да кара: F90 M5

Re: Проблем със скорости

Мнение от venek » 04 Окт 2013, 6:51

Макар че само един колега ми помогна,казвам какъв беше проблема:
Пука се така наречената "кошница" на входящия вал.Сменя се кошницата,като задължително се сменят и фрикционните дискове на този пакет.
Аз си поръчах и всички уплътнения и семеринги,които също бяха сменени.Кутията е вече на колата и колата се държи невероятно!Разликата с нови дискове и уплътнения е огромна!Не се усеща кога колата превключва,"кикдауна" е много по бърз,да не говорим какъв старт прави колата с новите дискове!О-пръстените на буталата също ми бяха скъсани и след смяната им няма никаква загуба на налягане!
Кутията си я направих сам като всички части ми излязоха около 1300лв със ново масло и филтри!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем със скорости

Мнение от cod-cdbp » 04 Окт 2013, 11:50

Напиши само от къде си пазарувал части :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 22.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi & E39 525i Touring
Мечтае да кара: F90 M5

Re: Проблем със скорости

Мнение от venek » 04 Окт 2013, 12:23

Англия! :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Проблем със скорости

Мнение от chernobila » 04 Окт 2013, 18:26

venek написа:Макар че само един колега ми помогна,казвам какъв беше проблема:
Пука се така наречената "кошница" на входящия вал.Сменя се кошницата,като задължително се сменят и фрикционните дискове на този пакет.
Аз си поръчах и всички уплътнения и семеринги,които също бяха сменени.Кутията е вече на колата и колата се държи невероятно!Разликата с нови дискове и уплътнения е огромна!Не се усеща кога колата превключва,"кикдауна" е много по бърз,да не говорим какъв старт прави колата с новите дискове!О-пръстените на буталата също ми бяха скъсани и след смяната им няма никаква загуба на налягане!
Кутията си я направих сам като всички части ми излязоха около 1300лв със ново масло и филтри!



Колега ако знаех колкото теб щях да ти помогна.Като не съм компетентен как да ти кажа къде е проблема? :dunno: :bchug: С каквото мога помагам,НО незнам кой знае колко за е38 3.0 Д :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d
Мечтае да кара: Совалка

Re: Проблем със скорости

Мнение от jullydjs » 02 Юни 2020, 0:15

Такаа колеги и при мен има проблем със същата грешка само че , Да отбележа че куптията превключва мазно и адекватно, на баир като отпусна спирачката си потегля!! Грешката я набива единствено и само в покой, като чакаш на светофар примерно, и забелязах че изчезва индикацията на таблото за скоростите!!!
Днес си направих експеримент и спирайки на светофар слагах колата на неутрална до къто ми светне зелено, грешка при това положение няма. Възможно ли е някой спид сензор на кутията да е заминал ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем със скорости

Мнение от cod-cdbp » 02 Юни 2020, 12:53

jullydjs написа:Такаа колеги и при мен има проблем със същата грешка само че , Да отбележа че куптията превключва мазно и адекватно, на баир като отпусна спирачката си потегля!! Грешката я набива единствено и само в покой, като чакаш на светофар примерно, и забелязах че изчезва индикацията на таблото за скоростите!!!
Днес си направих експеримент и спирайки на светофар слагах колата на неутрална до къто ми светне зелено, грешка при това положение няма. Възможно ли е някой спид сензор на кутията да е заминал ?



Звучи ми като електрически проблем, но е възможно да е просто датчик.
Изображение

Следваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook