Ванос м62

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Ванос м62

Мнение от iliew » 12 Фев 2015, 21:37

Здравейте бих желал да направим една тема за ваносите на м62. Тема в която да се обсьдят симптомите за проблемен ванос, за да не се бьрка звука сьс този на верига. Преди месец си взех х5 2001 м62б44, момчето което ми докара колата още при огледа, ми се обади да ме пита дали да се купува тьй като имало шум от двг. Е колата е при мен,вьрви отлично и когато е студена няма никакви шумове. Появяват се след като стигне до работна температура. Ето кратко видео, надявам се запознатите и патили с този проблем да се изкажат. https://www.youtube.com/watch?v=A4-MFDD ... e=youtu.be

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Ванос м62

Мнение от georgipass » 12 Фев 2015, 22:27

Ваносите се чуват :yes: И някой ремък/ролка леко ти прискърцва :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Ванос м62

Мнение от iliew » 12 Фев 2015, 22:44

georgipass написа:Ваносите се чуват :yes: И някой ремък/ролка леко ти прискърцва :yes:

Набито ухо имаш колега. :mhihi: Наистина има ролка за смяна. Е какво трябва да им сменя за да се избавя от този ужасяващ за мен звук. Гледам има едни гумени прьстени http://www.beisansystems.com/products.html Само тях ли трябва да сменя или има още ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Ванос м62

Мнение от georgipass » 12 Фев 2015, 23:39

iliew написа:
georgipass написа:Ваносите се чуват :yes: И някой ремък/ролка леко ти прискърцва :yes:

Набито ухо имаш колега. :mhihi: Наистина има ролка за смяна. Е какво трябва да им сменя за да се избавя от този ужасяващ за мен звук. Гледам има едни гумени прьстени http://www.beisansystems.com/products.html Само тях ли трябва да сменя или има още ?



Хаха, имам аз набито ухо и око :mhihi: :mhihi: :mhihi: Точно тези гумени пръстени са лека за проблема... и при мен се чуват, може би по-малко, и все още не съм ги бутал...евентуално ще се ревизират , като отварям за вериги, обтегачи, плъзгачи и прочие профилактично :) Че както е известно, дават често дефекти... :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Ванос м62

Мнение от vlado6669 » 13 Фев 2015, 7:38

M62TU Vanos Seals Repair Kit + press tool, кривите отвертки са добри също и не скъпи. В сета има и гуменни и тефлонови пръстени, така или иначе като се отваря мотора е хубаво да се ревизират и обтегачите, плъзгачи и всички гарнитури на капаците( ремонтен сет) ако са се втвърдили и са за смяна. При сериозен проблем с ваносите, при мен ми изтичаше маслото от тях и първото палене беше кат шевна машина докато качи маслото, и интервала за тракането намалява, не че не почуква и след това, след ремонта е като часовник и колкото и да си въобразявам, си има повече мощност :D . Успех с ремонта!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Ванос м62

Мнение от ggb » 13 Фев 2015, 8:57

Това което давате като информация за ваносите е супер но може ли да споделите какви пари излиза един такъв кит с ремонта.
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Ванос м62

Мнение от predel » 13 Фев 2015, 9:20

Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Ванос м62

Мнение от iliew » 13 Фев 2015, 15:52

Да обобщим...
1. Звука на клипа който качих е от ваноса? . Грешки на ваноса нямам....
3. Тези прьстени ли трябва да се заменят..? http://www.beisansystems.com/images/bs051_large.jpg и още един гледам,че дават за нашите двг..
http://www.beisansystems.com/images/bs052_large.jpg M62TU Vanos Extra Teflon Ring
Последна промяна iliew на 06 Сеп 2015, 20:24, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Ванос м62

Мнение от vlado6669 » 14 Фев 2015, 9:05

iliew написа:Да обобщим...
1. Звука на клипа който качих е от ваноса? (При мен шума се появява като загрее двигателя и както спомена колегата Владо,сутрин при пьрво палене пьрвите 1,2 секунди наистина е като шевна машина. Грешки на ваноса нямам,явно още има накьде)
2.Опасно ли е да се кара така?
3. Тези прьстени ли трябва да се заменят..? http://www.beisansystems.com/images/bs051_large.jpg и още един гледам,че дават за нашите двг..
http://www.beisansystems.com/images/bs052_large.jpg M62TU Vanos Extra Teflon Ring

1. С времето ще става все по шумно, и не само при първо палене а и периода между паленето с тракане ще намалява. За грешки не знам, и при мен нямаше може само на живи данни да има разминаване, но и мощност със сигурност се губи.
2. Не е опасно, но дразни много.
3. Първото е сета, който има и тефлоновите рингове - това трябва, второто е резервен тефлонов ринг само, ако се случи проблемация при смяната.
Хубаво е да се сменя от човек, който има опит, че аз и един приятел се учихме от инструкцията (по горе е даден линка от колега) ама си има чалъми за да стане добре. При нас (имаме предишен опит с ремонтиране на двигатели от 3 бр. М62 мотора, първия го правихме наново единия ванос), специалния сет за пресоването е задължителен, кривите отвертки също а и не са скъпи - май бяха 5 $, при сглобяването трябва задължително сет за центровка на валовете. Задължителна ревизия на обтегачи , плъзгачи и водачи на веригата и смяната им ако има нужда спестяват повторно аварийно отваряне на мотора и картера за чистене на парчета. Ако гарнитурите на капаците са се втвърдили, смяна с нов сет за да не тече масло после по мотора. Ефекта при правилно отремонтиране е поразителен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Ванос м62

Мнение от datchko » 03 Апр 2015, 22:11

Ето едно видео, което показва какъв е звукът от плъзгачи, както и по-напред - от ваносите и след ревизията им -

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Ванос м62

Мнение от iliew » 07 Апр 2015, 12:34


Някой ако може да го преведе това..... :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.08.2019
Местоположение: Софето
Пол: Мъж
Кара: E39 M62B44TU
Мечтае да кара: Влака

Re: Ванос м62

Мнение от otv » 22 Мар 2020, 13:09

Я малко да изтупаме прахта на темата. :arrow:
Някой пробвал ли е с различни вискозитети на маслото. Гледам по чужди форуми пишат, че с различни вискозитети ваносите затихвали.
Моят мотор е след пълен ребилд, даже купих всички неща за ваносите от Бейсан, но пак тракат (само на топлъл мотор). Гумичките и тефлона са сменени, но ваносите не са пресирани с тъпата преса, макар да я имам и да я бях осигурил.
В момента е с 10/40 Бардал. Дали ако му ливна 10/60 ще има ефект ?
Ето в този клип изглежда има ефект, ако разбира се снимат работата на заграял мотор след наливането на магическото мАсло.
https://www.youtube.com/watch?v=UfSB_96cn00

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 30.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B44TU
Мечтае да кара: Сбъднах си мечтата
Детайли за колата: DF85926

Re: Ванос м62

Мнение от georgipass » 23 Мар 2020, 15:54

Без пресата тракането не изчезва :yes: Хубаво е като се стяга с пресата да се знае на колко точно нютона се стяга и как се стяга... в противен случай може да не изчезне тракането
Изображение

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook