Проблем с мотора

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Проблем с мотора

Мнение от K0ntrax » 12 Ное 2015, 18:47

Колеги здравеите имам странен проблем които не мога да разреша ... става въпрос за бмв е38 735 автомат ... Та преди 4 месеца взех колата колата си вървеше добре .. Но от месец имам проблем..
Та колата я купувам цепих я колкото доша има карах я 3 месец и забелязах че кога бутна спорта или ръчните скорости на 3 се цепи до 170 и минава на 4-та..... Отиваше до 6200 рмп .. Но сега ги мести на 6к или 6100 все различно сега отива до 160 по някога до 165 и бута 4-та това става и с другите скорости .... отидох на диагостика 2 3 пъти няма записани грешки когато влязат в ск-кутия дава грешка 121 ....... И се питам от какво може да е този проблем просто колата не иска да се изцепи до доло което много ме дразни ... смених дебитомер и ланд сонда по препоръка на маистор нищщо не стана разбирасе .... Някои които може да ме насочи или каже къде да търся проблема ще съм благодарен ... БЛАГОДАРЯ :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с мотора

Мнение от cod-cdbp » 13 Ное 2015, 15:23

Цепи, бута, нищо не разбрах :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 4.11.2014
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: E38 M62B35 97'
Мечтае да кара: BMW E38 Аlpina B12 6.0

Re: Проблем с мотора

Мнение от Peev_92 » 13 Ное 2015, 17:28

Не може 170, а само 165.... жив да го оплачем. НЕ СЕ ЦЕПИ ТАЯ КОЛА!!! :mrgreen: :mrgreen: :smoke: :smoke:
Не страст, а диагноза :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с мотора

Мнение от K0ntrax » 13 Ное 2015, 19:26

Работата не е за базик днес се връщам от Турция и започна да включва на 5800 рмп и то на спорт нещо става ще роди ..... вие се базиката става все по зле и по зле ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW E38 750i,CL55AMG
Мечтае да кара: Е60 М5 или САМОЛЕТ

Re: Проблем с мотора

Мнение от amgpower » 13 Ное 2015, 20:49

Заради такива "БМВ-СТИ" се изгради мнение за хората който управляват БМВ,че са хулигани,простаци,селтаци и прочие.Колега качил си се в 7-ца,не си в 3-ка.Този автомобил е направен за хора които търсят комфорт сигурност и лукс.Къде си тръгнал да вадиш душата на 8-мак,точно заради такива слагат една червена зона на тези двигатели,да може да спре някаде,не да му излетят буталата.

СЛОЖИ МУ ЕДИН ЧИП,СВАЛИ ГЕНЕРАЦИЯТА ОТКРАЙ ДО КРАЙ И ПРОБВАЙ ПАК,МОЖЕ И 180 ДА ГИ НАПРАВИ НА 3-ТА.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 17.09.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е 38 740

Re: Проблем с мотора

Мнение от amampam » 13 Ное 2015, 21:09

:OT:
Въх, тия ръки мои ли са.., бахти животното съм!

По темата, колега, айде малко по-сериозно. Отчитам, че това е форум и всеки може да задава въпроси и да дискутира, но
все пак смятам, че трябва да се спазва някаква етика особенно като пускаш тема. Проблем с мотора, по-скоро проблем със задкормилното устройство.
Съжалявам колата, попаднала е явно на "Нацепен батка".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с мотора

Мнение от K0ntrax » 14 Ное 2015, 8:45

Благодаря на всички разбивачи които не ме разбраха колата преди 20 мин роди не снощи започна да ги мести на 4000к и преди малко повече от 2 к неискаше да ги мести .... закрах я в сврзиз ....



amgpower написа:Заради такива "БМВ-СТИ" се изгради мнение за хората който управляват БМВ,че са хулигани,простаци,селтаци и прочие.Колега качил си се в 7-ца,не си в 3-ка.Този автомобил е направен за хора които търсят комфорт сигурност и лукс.Къде си тръгнал да вадиш душата на 8-мак,точно заради такива слагат една червена зона на тези двигатели,да може да спре някаде,не да му излетят буталата.

СЛОЖИ МУ ЕДИН ЧИП,СВАЛИ ГЕНЕРАЦИЯТА ОТКРАЙ ДО КРАЙ И ПРОБВАЙ ПАК,МОЖЕ И 180 ДА ГИ НАПРАВИ НА 3-ТА.



Ти на мен ше ми казваш как да си карам колата ..... Започна да прави чалами писах какъв е проблема .. тва че ти не си ме разбрал не е моя вина .... Направена била за комфорт къде го пише тва ? Тос 15 годишен барутник не можа да ме изкара 40к км .... са проблема ще се пкаже в ск кутия и ще я нарежа с брадвата .... Така е когато си продадем Мерцедесите и минем нА БМВ- БАВНИ МАНГАЛСКИ ВОЗИЛА ..... и си е така от СЛ 500 4 години го карах на пълна гас тва е пародия на автомобил .......

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1910
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Проблем с мотора

Мнение от boris » 14 Ное 2015, 20:34

Айде марш в мерцедес форума тогава ... да ги обогатяваш интелектуално. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 730 d
Мечтае да кара: X5

Re: Проблем с мотора

Мнение от mpp82 » 15 Ное 2015, 12:16

Браво,станало е прекрасно,"колегата" вече не е "мангал" като нас.
П.П. Дано знае че Мангала е метален съд. :P :P :P

ентусиаст
Аватар
Мнения: 810
Регистриран на: 13.08.2006
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сбъдна мечтата си.....
Детайли за колата: BMW E38 740 i black

Re: Проблем с мотора

Мнение от ggb » 15 Ное 2015, 12:52

K0ntrax написа:Благодаря на всички разбивачи които не ме разбраха колата преди 20 мин роди не снощи започна да ги мести на 4000к и преди малко повече от 2 к неискаше да ги мести .... закрах я в сврзиз ....



amgpower написа:Заради такива "БМВ-СТИ" се изгради мнение за хората който управляват БМВ,че са хулигани,простаци,селтаци и прочие.Колега качил си се в 7-ца,не си в 3-ка.Този автомобил е направен за хора които търсят комфорт сигурност и лукс.Къде си тръгнал да вадиш душата на 8-мак,точно заради такива слагат една червена зона на тези двигатели,да може да спре някаде,не да му излетят буталата.

СЛОЖИ МУ ЕДИН ЧИП,СВАЛИ ГЕНЕРАЦИЯТА ОТКРАЙ ДО КРАЙ И ПРОБВАЙ ПАК,МОЖЕ И 180 ДА ГИ НАПРАВИ НА 3-ТА.



Ти на мен ше ми казваш как да си карам колата ..... Започна да прави чалами писах какъв е проблема .. тва че ти не си ме разбрал не е моя вина .... Направена била за комфорт къде го пише тва ? Тос 15 годишен барутник не можа да ме изкара 40к км .... са проблема ще се пкаже в ск кутия и ще я нарежа с брадвата .... Така е когато си продадем Мерцедесите и минем нА БМВ- БАВНИ МАНГАЛСКИ ВОЗИЛА ..... и си е така от СЛ 500 4 години го карах на пълна гас тва е пародия на автомобил .......


Пич ти не си за никоя кола малко стимулантите са ти във повече ми се струва.
Истинската мощност винаги ви спира дъха също като истинската красота.....Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 24.10.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с мотора

Мнение от autocheck » 16 Ное 2015, 12:10

Колега, моя 20 годишен "казан" е на 500006 хиляди километра РЕАЛНИ и нямам проблеми със него, но всяка една кола иска качествено обслужване със качествени части и консумативи.
Ти за тези 40хиляди погледнал ли си нещо по тази кола освен външнич вид? Макар, че и там не е ясно дали си гледал.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Проблем с мотора

Мнение от c04 » 16 Ное 2015, 18:21

Така е когато си продадем Мерцедесите и минем нА БМВ- БАВНИ МАНГАЛСКИ ВОЗИЛА ....

Това да не е спортна кола е, колега... Какви са тези простотии не разбирам.Мерцедеса далеч не е лоша кола, но ти ако постоянно караш 5800 рпм., то колата се е оказала здрава 40 000 така... :bang:

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook