E38 проблем спирачки

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

E38 проблем спирачки

Мнение от KostovG » 03 Авг 2019, 17:33

Здравейте,

Наскоро ми се появи следния проблем. При натискане на спирачката колата започна да спира мнооого мудно, а при повторно натискане едвам спира.
На пръв поглед накладките ми поне отвън като погледна не са за смяна. Преден десен апарат попринцип задържаше малко възможно ли е да е свързано с това ? Последно като я карах ми светна и жълтата лампа на ДСЦ-то, но без останалите лампи както когато прави проблем АБС-а. Някой с идея къде да търся проблема?
Ще я закарам в сервиз, но нямам особено доверие на майсторите и предпочитам да съм поне малко подготвен предварително.
Благодаря предварително! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: E38 проблем спирачки

Мнение от Weiss48 » 03 Авг 2019, 23:46

Спирачната течност погледна ли я ? Сменяна ли е ? Виж дали има достатъчно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: E38 проблем спирачки

Мнение от KostovG » 04 Авг 2019, 22:03

Проверих я ОК е и не губи към момента. Не съм я сменял аз ама и не изглежда като да е за смяна.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: E38 проблем спирачки

Мнение от CasperG1982 » 08 Авг 2019, 8:58

При мен въобще не задържа, натискам педала на ръчната и когато пусна спирачката колата си тръгва!
До колкото разбрах имало вътрешни накладки, били някакви барабанни те били за ръчната, но трябвало доста да се разглобява!!
Идеята ми е ако не те мързи да погледнеш тези вътрешни накладки, може проблема да ти е от там!
Това ми излезе като първи клип в Тубата, дано не го сметнат като реклама Администраторите на Форума! Мисля, че ще свърши: https://www.youtube.com/watch?v=VFDCvHeOfw4
Изгледах този клип и по думите на "Майсторите" разбираш ли то това е мно0ого трудоемко, мно0ого се разглобява, ще отнеме разбираш ли цяла вечност, а работата е точно за максимум 10мин. Направо съм потресен от тея сервизи и монтьори и майстори и тем подобни!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: E38 проблем спирачки

Мнение от KostovG » 13 Авг 2019, 16:02

Проблема се реши със смяна на маркуч на вакуума, който стои най-отпред на двигателя.

Поздрави,

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: E38 проблем спирачки

Мнение от CasperG1982 » 16 Авг 2019, 11:41

Някой да знае къде се намира кантара от където се разделят жилата?
Защото при мен е натегнато едното жило което има 2 гайки и резба, натегнато е в диска до край, накладките са нови и пак не държи, вече няма какво друго да е според мен освен кантара!
Защото зад педала има лостче с ябълково захващане!

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook