Проблем с дистанционно за Е38

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Проблем с дистанционно за Е38

Мнение от emo_ch » 16 Май 2020, 12:18

Здравейте колеги! Имам проблем с ключа на колата. Колата е е38 тдс 1996 г. Ключът е този който е с 3 копчета, без диод.

Проблемът се получи, когато без да искам намокрих ключа . Отворих го и вътре имаше вода (явно понеже той е вече доста стар може да пропуска вода). Оставих го отворен без батерии да се изсуши няколко часа. От този момент на татък дистанционното на ключа не може да отключва колата, а като опитам да отключа през ключалката алармата (фабричната) се включва. Пробвах да "обуча" дистанционното по описаните във форума процедури, но не се получи. Може ли накой да даде съвет какъв може да е проблемът и как може да се реши.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с дистанционно за Е38

Мнение от cod-cdbp » 16 Май 2020, 12:59

А ключът изобщо дава ли признаци на живот - мига ли ?
И батериите сменихте ли ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Re: Проблем с дистанционно за Е38

Мнение от emo_ch » 16 Май 2020, 16:29

Да има живот в ключа. Като го разглобих видях че има един диод и той светва като натисна някое от копчетата. А батериите бях ги сменал преди около 2 години и работеха добре до сега.

Между другото като тръгвам да обучавам ключа алармата се включва. Предполагам, че това също има значение за отказа да се научи.

Не знам дали е от значение, но като се намокри ключа отидох до колата и пробвах да я отключа и като не стана, тогава реших да отварям ключа и видях водата вътре. Малко глупаво от моя страна. Кофтито е че сега съм на почивка и ще трябва да се прибирам скоро. Иначе колата пали, но мига и пищи като линейка.

Ако не успея да се справя снпроблема в полеви условия знаеш ли как да спра сирената на алармата и да деактивирам мигачите.

Между гругото в момента съм в Несебър и ако някой знае дали в района има къде да отида, за да оправя проблема ще съм благодарен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с дистанционно за Е38

Мнение от cod-cdbp » 17 Май 2020, 14:30

Изображение

Toва не помага ли? Т.е. да се завърти към отключено положение, за да се деактивира алармата (евентуално със задържане).
ИНформативно, може да се следи диода на таблото/огледалото.

И също така - може да се направят няколко цикъла, на отключване и заключване.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 9.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38 725tds

Re: Проблем с дистанционно за Е38

Мнение от emo_ch » 21 Май 2020, 15:26

Проблемът се реши след правилно обучение на ключа. За съжаление аз не успях да го направя въпреки многократните ми опити. Успя, обаче, един ключар за около 30 секунди (от първия опит без да насочва ключа на никъде :shock:), за което се разделих набързо с 20 лв.

Все пак ми е любопитно къде сбърках:
1. Влизам в колата и затварям всички врати
2. Давам контакт
3. Изключвам и вадя ключа
4. Натискам и задържам копчето за отключване
5. 3 пъти натискам копчето за заключване
6. Пускам копчето за отключване

Ключарят ми каза че така го е обучил, но може и да не ми е казал някоя малка подробност.
Ако някой забвележи къде точно бъркам ще ми е интересно да сподели.

Благодаря на колегата cod-cdbp за съветите :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Проблем с дистанционно за Е38

Мнение от cod-cdbp » 21 Май 2020, 18:09

Това с обучението на ключа, от личен опит казвам, че си е чист майсторлък, така че тия парички, не са залудо. :winky:
Забелязъл съм, че си има някаква тънка особеност, която трябва да се спазва при натискането, за да стане успешно, и не се отдава на всеки.

Ако искаш да се научиш - си отдели време, и с риск да не стане, започвай да опитваш да го програмираш :yes:
Изображение

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook