Аварийно включване на неутрална ?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бмв 730
Мечтае да кара: БМВ

Аварийно включване на неутрална ?

Мнение от screamers » 30 Ное 2011, 19:31

Здравейте на всички. Имам следният проблем (тоест те са два) Най-голямият ми е че за втори път ми се прецаква 6-ти цилиндър на двигателя. Колата е Бмв 730Д 2003г. Първият път се установи че проблема бил в дилзите които пикали и направили нагар и се скашкало буталото. Смених буталото със същото втора употреба, шлайфане на глава и прочие и колата запали и тръгна бачкаше си без грешка. Сега обаче, след около 3000км. цялото масло ми издимя през аспуха буквално, като отворихме капаците се видя че 6-ти цилиндър е плувнал в масло, а в самия двигател като вдигнеш пръчката за маслото го няма никакво. Питам дали някой е имал подобен проблем, защото от тук от там дочух че не било рядкост този проблем. Другият ми въпрос е как да изключа от скорост колата ? Тоест, понеже сега няма как да и запаля двигателя за да изключа нормално, знам за лостчето дето се намира при буксата за диагностика което е за аварийно изключване от скорост, само че го дърпам, на дисплея ми излиза надпис че скоростната кутия е в паркинг режим, и ми мига "N"-на на таблото. Това искам да попитам, благодаря !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Аварийно включване на неутрална ?

Мнение от pironkov » 01 Дек 2011, 1:06

Колега...турбото... с една 7-ца тука имаше същия проблем...не че нещо ама може и да е голяма белята...като чета такива теми страх ме хваща чак.
За да освободиш блокажа на скоростите без да палиш колата става като отвориш едно капаче там където са краката на шофьора и издърпаш една връвка...не прави опит да я палиш колата в това състояние

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Аварийно включване на неутрална ?

Мнение от xerial » 02 Дек 2011, 20:28

Първо тия дето са ти правили ремонта - нищо не се направили...
Второ щом казваш че ти е изкарала маслото - турбината е дала фира....
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Аварийно включване на неутрална ?

Мнение от emoo » 03 Дек 2011, 22:45

колега с две ръце ти казвам турбото преди 4дена същия проблем имах с audi-то в Пловдив я оправих реалтурбо 830лв ми излезе :bchug:

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook