ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от Apassionata » 19 Окт 2009, 1:38

Mollov написа:А, не се обиждам, щото тва изобщо не ми прилича на женска кола...а задницата на Е90 наистина е грозна... с тия мухо-подобни стопове... виж LCI-то (facelift) са го оправили... заприличало е на това, което е трябвало...

Сяяяя :roll: никога не съм твърдяла, че задницата на Е90 е особено красива / на фейса пък не ми харесват точковидните истории на стоповете, а формата пак не е доизмислена според мен/... Да не кажа, че на едниницата пък задницата е ... то щото мразя такъв тип задници де, на всякакъви коли... Но пък Е90 е красива и отпред, и в профил, докато пък точно 1 цата отпред... кой каза нещо за преяла бременна уморена акула, хахахха
Абе кой квото си има ...си го харесва... Към автора на темата - не знам как можеш да се колебаеш точно между тези два модела... :roll: :kuku:
Ето набързо намерени снимки... за сравнение, не че не сме ги гледали, гледалиии, ама пак една до другаааа ;)
Изображение
Изображение
отпред ...даже Единицата е Шницер и пак ... :confused:

Изображение Изображение

Ох, няма снимки на нетунговани, бахтииии :lol:

Хайде, колегата с дилемата, кажи сега коя ти харесва повече, ЪМ? :lol:


Изображение Изображение

и отзад

Изображение Изображение
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от Mollov » 19 Окт 2009, 9:11

Ае особено тия стопове... стига бре... голяма красота, няма що... btw. наскоро забелязах, че задницата на Х3 е директно взаимствана от каската на тия "лошите роботи" (едни такива бели, не им знам името) от Междузвездни Войни... така че нищо чудно и за мухообразната задна форма на Е90 :D

А бременната акула няма да я коментирам ;) Да не забравяме обаче, че до преди 10 години масово се кефехте на BMW-та "акула" ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от Toneloker » 19 Окт 2009, 20:49

Apassionata написа:E, аз съм твърдо за Е90-ката.
Явно е въпрос на вкус, но 1-цата наистина е малко женска кола /без да се обижда колегата Молов... А за задниците да двете можем да поспорим - кой е по-грозен :lol:



Е как я опраделяте като женска? Това се опитвам да го проумея, ама явно съм тъп. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от Koliu » 20 Окт 2009, 8:24

Mollov написа:.................
А бременната акула няма да я коментирам ;) Да не забравяме обаче, че до преди 10 години масово се кефехте на BMW-та "акула" ;)


Колега, точно това е проблема - принципно БМВ прилича на акула, а 1-цата на депресирана скумрия (цитирам Ауто Билд). На мен лично, нито седана ми харесва, нито 1-цата.

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от naskoksan » 20 Окт 2009, 13:14

Mollov написа:Е че колко точно е по-широка Е46 от Е87 вътре??? Тва пък не го разбирам... имал съм Е36, карал съм Е46, са возя Е87... трите коли са ми почти еднакви отвътре, говоря за предната част от колата... отзад Е46 е по-голяма - спор няма... на задните седалки има малко повече място и е по-комфортно... ама за предните седалки... не го виждам къде е това повече място.


Аз също не конкретизирам пространството
на шофьорската позиция, за мен то е идеално
във всеки един модел на БМВ. Аз например съм
под средния ръст 170 около 75кг.
Да тройката не в пъти по голяма от първата серия,
но за мен специално малките разлики в обемите
понякога са съществени, ако имате 1 автомобил в
семйството. Друг е въпроса наистина, в коя възрастова
група е насочен автомобила, за сам човек или за семейство,
единствена или втора кола, на мен такива неща са
ми в главата, но и ти си много прав, че в крайна сметка,
човек има глават на рамете и сам трябва да избере
автомобила който иска да кара, ние само можем
да си лаламе отстрани ;)
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от Mollov » 20 Окт 2009, 13:20

naskoksan написа: но и ти си много прав, че в крайна сметка,
човек има глават на рамете и сам трябва да избере
автомобила който иска да кара, ние само можем
да си лаламе отстрани ;)


Това реално трябва да е водещата и най-важна мисъл за конкретния човек... аз реално подобни "запитвания" не ги разбирам - сякаш искаш някой друг да вземе решението за това каква кола ТИ после ще караш.... странно :)

Иначе, да - 1er-а определено НЕ е семейна кола... в смисъл такъв, че обемите са ограничени и една купчина от количка, бебешки чудеса и всякви такива ще са проблем за багажника... иначе пространството на задните седалки е съвсем достатъчно не само за малки, но и за по-големи деца... аз трима adults съм возил, че някви деца ли няма да се сберат :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от BMW120 » 24 Окт 2009, 20:45

Те тва е. Реших го взимам 120 дизелчето.
Карах я в БМВ направиха и проверки, ъпдейти и секви чудесии казаха че колата е хубава. Единствено платих 350лв за паркторника че беше изгорял модула но като цялата колата е чук.
След едно хубаво душче със скъпите шампоани на соф авто ше сложа снимки...
Ако всичко е наред в понеделник я зимам :lalala:
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 12.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 545i

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от Sapa » 25 Окт 2009, 9:27

С риск да смутя избора да додам и аз нещо от мен. Като се гледа финансовата част на нещата е добре да се гледа не само покупната цена но и евентуалнаа продажна след 2-3 или повече години (всеки си преценява). Според мен 3ката ще държи повече цена от 1цата. Освен това 1цата може да се наложи да я сменя по рано (семейния въпрос визирам :) )
Продавам тунинг кит за 335i на Vishnutuning (http://www.vishnutuning.com/RevIICAN.htm) - тестван 30 хил. км на 390 к.с. и 550 Нм

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от Mollov » 25 Окт 2009, 13:01

Реално разликата между подобни модели 1er и 3er не е голяма... а пък след 2-3 години - още повече ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от BMW120 » 28 Окт 2009, 20:27

И така първите ми впечатления от колинката:
Ужасно бърза, поднася доста когато завали може би се дължи на износените задни гуми. Дори нарочно пробвах да се завъртя да видя как ше реагира и доста завъртя задницата но мисля че беше ок.
Вътре бих казал че е доста тесничка и мисля че това ше се окаже проблем завбъдеще, имах хюндай и30 който е едва ли не копие на 1-цата и е доста по широка от вътре...особено отзад.
Навигацията е ужасна да не кажа смешна (поне за България). Виж като екстри бие всичко....ебати колко копчаляци колко чудо има вътре хахахахаха
И така мисля че съм доста доволен поне на тоя етап и така....поздравявам се с добре дошъл в клуба на БМВ хехех
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от lusienk » 28 Окт 2009, 21:19

BMW120 написа:И така първите ми впечатления от колинката:
Ужасно бърза, поднася доста когато завали може би се дължи на износените задни гуми. Дори нарочно пробвах да се завъртя да видя как ше реагира и доста завъртя задницата но мисля че беше ок.
Вътре бих казал че е доста тесничка и мисля че това ше се окаже проблем завбъдеще, имах хюндай и30 който е едва ли не копие на 1-цата и е доста по широка от вътре...особено отзад.
Навигацията е ужасна да не кажа смешна (поне за България). Виж като екстри бие всичко....ебати колко копчаляци колко чудо има вътре хахахахаха
И така мисля че съм доста доволен поне на тоя етап и така....поздравявам се с добре дошъл в клуба на БМВ хехех

Да ти е честита новата придобивка и много безаварийни километри.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от BMW120 » 28 Окт 2009, 21:51

От твоите уста в божиите уши!!! :D
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от Toneloker » 28 Окт 2009, 22:21

BMW120 написа:И така първите ми впечатления от колинката:
Ужасно бърза, поднася доста когато завали може би се дължи на износените задни гуми. Дори нарочно пробвах да се завъртя да видя как ше реагира и доста завъртя задницата но мисля че беше ок.
Вътре бих казал че е доста тесничка и мисля че това ше се окаже проблем завбъдеще, имах хюндай и30 който е едва ли не копие на 1-цата и е доста по широка от вътре...особено отзад.
Навигацията е ужасна да не кажа смешна (поне за България). Виж като екстри бие всичко....ебати колко копчаляци колко чудо има вътре хахахахаха
И така мисля че съм доста доволен поне на тоя етап и така....поздравявам се с добре дошъл в клуба на БМВ хехех



Честита придобивка колега. Да си я караш с здраве.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 27.09.2009
Местоположение: тамъ въ младостъ
Пол: Мъж
Кара: е60 печка, самъ сменя скоростъ
Мечтае да кара: танк
Детайли за колата: мноо бяга и все ми говори нещо!??!

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от Voinika » 29 Окт 2009, 0:10

Да ти е честита колега!!! А за въртенето на задницата не се притеснявай -
просто тва си е БМВ, по ТЕМПЕРАМЕННАТА кола :yes: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: ЗДРАВЕЙТЕ, ПРЕД УЖАСНА ДИЛЕМА СЪМ. ДАНО МИ ПОМОГНЕТЕ ДА РЕША

Мнение от flame » 29 Окт 2009, 8:11

Честито колега! :D

Само за въртенето да ти споделя моя опит - дори при изключено DSC е доста трудно да се върти (освен ако това не ти е целта разбира се ;) ).
Исках да кажа, че ако при нормални градски условия ти върти много - погледни си електрониката.

ПредишнаСледваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook