Е87: избор на автомобил

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 2.08.2008
Местоположение: бургас

Е87: избор на автомобил

Мнение от бат петьо » 06 Авг 2009, 0:25

Колеги, моля за мнение, имам следната дилема:
Карам Е87 2008г. 1.8 D, ръчка, базова версия.
Неотдавна посетих официалния Бургаски дилър Бова-Кар за елементарна настройка на Борд Компютъра. Там ми направиха изключително лошо впечатление. С две думи впечатлението е толкова лошо, че съм решил да продавам колата само заради факта, че ще си имам работа с хора като тях.
Въпроса е :
- дали все пак да не си затрая и да си изчакам да ми изтекат двете години гаранция и после да си поддържам колата другаде. (тук лошото е, че колата има някакви гадни защити и (поне за сега) само те си ги знаят. Например, оня ден не можах да си сложа ксенон, като свържа крушките и те почват да мигат като цветомузика, а бордкомпютъра показва грешка. А иначе ксенона си работи перфектно на по-стари коли).
- или да я засилвам още сега, след което да си потърся 3 и повече годишна 1-чка с фул екстри, штото мойта , както казах няма никакви екстри и това малко ме тормози и особено ръчката. Въобще съм доста поотвикнал от ръчките.
- или пък да ходя другаде за гаранционно обслужване (ако може) например във Варна или в Пловдив.
Тукашната Бова-Кар се е хвърлила да бъде дилър и да продава официално и БМВ, и Опел, и Киа и какво ли още не.... Да не ви цитирам мнения на приятели с БМВ-та штото няма да ми стигне мястото.
Предварително благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 19.07.2008

Мнение от Loop » 06 Авг 2009, 1:30

С каквото впечатление съм останал от форума всички са най-доволни от М-Кар Пловдив!



Но някак си мен повече ме влече идеята за 2-3 годишна 1-чка, но с фулл екстри, отколкото чисто нова, но без екстри..все пак ти си преценяш, аз само изказвам мнение ;)




Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 06 Авг 2009, 12:29

При новите модели на всички марки гаранцията е най-ценната екстра ;)
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 2.08.2008
Местоположение: бургас

Мнение от бат петьо » 06 Авг 2009, 20:00

Ти се прав, разбира се, за гаранцията, но тя свършва само след година и после какво...тия от БК да продължават да ме цедят за едното нищо...а левия ми крак да изтръпва върху съединителя...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Мнение от xerial » 06 Авг 2009, 21:04

бат петьо написа:Ти се прав, разбира се, за гаранцията, но тя свършва само след година и после какво...тия от БК да продължават да ме цедят за едното нищо...а левия ми крак да изтръпва върху съединителя...


Еи направо си за съжеление :mhihi: предполагам сам си си избрал колата....
Изображение Изображение

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 06 Авг 2009, 22:49

За съжаление и аз не знам в Бургас
да има читаво място където да се
сервизира БМВ.
Аз също имам доста преки впечатления
от Бова и те хич не са позитивни, доста
са зле момчетата там...
Но направи това което ти е на сърце,
ако си решил, че този автомобил не ти
допада, го разкарай, но ако само заради
сервиза си се замислил над подобни дилеми,
не го прави, винаги ще намериш къде да
си оправиш автомобила ако нещо му стане...
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 2.08.2008
Местоположение: бургас

Мнение от бат петьо » 07 Авг 2009, 0:20

Вярно казваш - да правя туй дето ми е на сърце.
То и преди са ми липсвали екстри като автоматик, темпомат, климатроник, че даже и измиването на фарове, прибирането на огледалата и ксенона. Айде, спортни седалки и/или кожа, доколкото разбирам от мненията на колегите, сравнително безпроблемно могат да се добавят срещу някоя и друга излишна хилядарка. Ама някакси съм го преживявал. Ш'тото, от една страна, изброените неща биха вдигнали, има - няма, с 15-тина х. лв. цената в магазина, а от друга страна, не това й е бил кусура на колата. При положение, че всичко й е наред и двигателя и задното предаване ме кефят (в момента е на 15 000 км.)...
Изглежда обаче, че до сега не съм си давал сметка с какви хора ще си имам работа в сервиза . Когато се сблъсках лично и го осъзнах , се подразних, че нагло и безсрамно ни третират като брашняни чували (все пак, кофти е да те "нагъзват" разни...) И като няма на кого, на колата си го изкарвам, липсвали й екстри на горката ... не знам да ли ме разбираш...

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.08.2009

Re: Е87: избор на автомобил

Мнение от stiven100 » 07 Авг 2009, 8:24

бат петьо написа:Неотдавна посетих официалния Бургаски дилър Бова-Кар за елементарна настройка на Борд Компютъра. Там ми направиха изключително лошо впечатление. С две думи впечатлението е толкова лошо, че съм решил да продавам колата само заради факта, че ще си имам работа с хора като тях.


Добре де в крайна сметка к'во стана, че говориш така?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Мнение от lusienk » 07 Авг 2009, 9:12

Колега, само заради едно кретенско отношение в сервиза не си заслужава да сменяш колата. Виж ако тебе те дразни , че е без екстри и искаш да я смениш това е друг въпрос

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.08.2009

Мнение от stiven100 » 07 Авг 2009, 15:17

В крайна сметка ти така си я поръчал или сия взел втора ръка. имай в предрид че тези коли са доста сложни при външна намеса от китайците.То имапрограми и програми за чудо и приказ.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.08.2009

Мнение от stiven100 » 07 Авг 2009, 15:23

Пък и да ти кажа де да знам ама не са чак толкова скапани там горе-долу чуват петела (говоря за приемчика там).

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 2.08.2008
Местоположение: бургас

Мнение от бат петьо » 07 Авг 2009, 20:49

Колеги, току що си влязох в пощата и видях, че имам две л. съобщения от собственика на Бова Кар. Човека пише, че иска да си върши професионално работата и за това иска да се види с мен, да изясни проблема, който очевидно е неприятен и за него. За разлика от него, не съм сигурен дали ще имам конкретна полза от тази среща. Вие как мислите, дали мога да раздразня хората в сервиза на БК и после да им поверя здравето на автомобила си, а от тук и моето собствено...? Все пак живеем в България...Независимо от това, искам да му благодаря, че постъпва като европеец в не съвсем европейската ситуация у нас. Благодаря още повече на тези колеги, които изразиха мнения по темата, и на тези 287 души, които само я посетиха. Мисля, че двете лични съобщения, които получих са победа за всички които карат БМВ (и, разбира се, не са свързани с дилърите, какъвто вероятно е случая с колегата Stiven100), победа за Форума и за BMW Club Bulgaria. Защото ми се струва, че именно към това се стремим в този сайт: да чуят мнението ни и да се съобразят с него (ако може ), за да стане живота ни на пътя по-добър.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Мнение от Toneloker » 07 Авг 2009, 21:04

Защо не се срешнете? Ако толкова не могат да ти отсранят проблема пробвай да идеш във Варна карс.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от pironkov » 08 Авг 2009, 1:47

Leon написа:При новите модели на всички марки гаранцията е най-ценната екстра ;)

Ако си вземеш ПРЕМИУМ СЕЛЕКШЪН си идва пак с 1-година гаранция...така че все тази.

А мен ако питаш навсякъде са любезни докато ти вземат парите...и след това почват проблемите. А за БОВА Кар и аз имам лоши впечатления. Но като се замисля за кой линямам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 08 Авг 2009, 8:58

pironkov написа:А мен ако питаш навсякъде са любезни докато ти вземат парите...и след това почват проблемите. А за БОВА Кар и аз имам лоши впечатления. Но като се замисля за кой линямам :mhihi:



Според мен грешиш. Никога не съм получавал лошо отношение от М кар и никога не са отказвали да ми приемат колата в сервиз дори без да имам записан час.
Изображение

Следваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook