Препарати за обслужване на парното

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Препарати за обслужване на парното

Мнение от Mollov » 15 Фев 2010, 11:51

Става дума за тия препарати, дето се пръскат през вент. отворите за поддръжка на системата... някой да ползва такива, с какво предназначение и какъв ефект постига... че една от духалките почна да прискърцва леко (за 3-5 сек) като е студено и се чудя дали няма вариант да й овладея деструктивното поведение чрез някъв такъв препарат... пък и за дезинфекция на системата... малко от малко....

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: Препарати за обслужване на парното

Мнение от naskoksan » 15 Фев 2010, 11:57

За поскърцване не знам да има нещо,
поне не съм срещал.
За дезинфекция си бях купил от Италия
един препарат, който се пръска във въздухоотводите
и действа също като ароматизатор. Ефекта му
траеше около 3-4 седмици... Ако те интересува
мога да изровя как се казваше...
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Препарати за обслужване на парното

Мнение от lusienk » 15 Фев 2010, 11:59

Ползвал съм такива препарати. Предназначението им е по скоро да премахнат гадните миризми от работата на климатика. Гогато се ползува климатика от влагата се завъждат някакви гадни плесени и се получава неприятна миризма.Не ми се вярва да ти оправи проблема , но и няма да навреди ако пробваш. Последно съм си купувал от Практикер , там има най-различни варианти.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Препарати за обслужване на парното

Мнение от Mollov » 15 Фев 2010, 12:07

Аз не питам толкова да го оправя моторчето, колкото да почна да прочиствам "интериора" и така да му помогна да не се съсипе тотално в близките месеци (или другата зима). Сега като не е много студено (-10С) не се чува, ама не искам скоро да почне да бръмчи постоянно, щото се е замърсило достатъчно...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Препарати за обслужване на парното

Мнение от LUCIFER'S » 15 Фев 2010, 12:26

lusienk написа:Ползвал съм такива препарати. Предназначението им е по скоро да премахнат гадните миризми от работата на климатика. Гогато се ползува климатика от влагата се завъждат някакви гадни плесени и се получава неприятна миризма.Не ми се вярва да ти оправи проблема , но и няма да навреди ако пробваш. Последно съм си купувал от Практикер , там има най-различни варианти.


:yes: точно за това са тези препарати един вид дезинфектант, който предотвратява и унищожава тези плесени....
Иначе най-добре е когато се ползва охлаждане, лятото, съответно след употреба на АСто се образува влага по охладителя, която отчасти изтича отдолу колата... и заради тази влага препоръчвам преди да се изгаси двигателя и няма да се ползва повече от час колата 2-5мин преди да изгасите да вкл вентилатора интензивно да подсуши тая влага. Това подсушаване предотвратява доста тази неприятна миризма от ползването на климатика... от десетина години карам коли с климатик правя го това нещо и мога смело да потвърдя, че досега не се е налагало да ползвам такива спрейове...
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: Препарати за обслужване на парното

Мнение от naskoksan » 15 Фев 2010, 12:37

По този повод може да се ползва
и REST функцията...
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Препарати за обслужване на парното

Мнение от LUCIFER'S » 15 Фев 2010, 12:43

naskoksan написа:По този повод може да се ползва
и REST функцията...


тази функция бачка само на по-хладно, поне при по-старите модели и ако не се лъжа под 15градуса външна.... вентилатора на мах усилвам и за около 3 минутки подсушава и осезателно премахва тая миризма в последствие
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Re: Препарати за обслужване на парното

Мнение от naskoksan » 15 Фев 2010, 13:19

При мен работи и при топло и
при студено време, зависимост
от това какви градуси си заложил,
отвежда остатъчна топлина и хлад...
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Препарати за обслужване на парното

Мнение от pkw08 » 16 Фев 2010, 16:15

На едно Е30 ми прискърцваше отвреме на време (рядко) и така 10 год. Отварях го и пак не се оправи и така си отиде и колата. Та искам да кажа, че са направени необслужваеми и работят като кучета тези моторчета за парното на всички БМВ или свикваш със звука или ново, но ... са скъпи. Много са здрави, може да поскърцва но и да работи още 20 години. На другите коли не скърцат направо блокират и спират да работят.


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Препарати за обслужване на парното

Мнение от Alpina_fanatic » 06 Фев 2011, 20:52

Mollov написа:...


Аз ползвам това - Изображение
Начин на употреба: Затворете всички прозорци на автомобила и избутайте предната дясна седалка колкото е възможно по-напред, също така наклонете облегалката й колкото може по-напред, така че пулверизирането да не я достигне. Дайте на контакт и запалете двигателя, включете климатика на позиция „циркулация или рециклиране” /да не засмуква въздух от вън, а да циркулира в колата без да го издухва на вън/ и регулирайте вентилацията на максимум. Насочете решетките на вентилационните отвори към арматурното табло /не към стъклата, нито към пода/. Поставете флакона за почистване на климатици на пода зад дясната седалка и натиснете до край бутона на капсулата до блокирането му в отворено положение. Внимавайте излизащия спрей да няма пряк контакт с нищо. Излезте от колата и затворете вратите. Автомобилат трябва да е изцяло затворен. След като флакона се изразходва напълно, оставете климатика да работи поне още 5 мин. След това изключете двигателя и проветрете по подходящ начин автомобила в продължение на най-малко 5 мин., като отворите всички прозорци и врати.
Изображение

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook