проблем свещи ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 29.06.2009
Пол: Мъж
Кара: квото му падне :)

проблем свещи ?

Мнение от chocaseto85 » 05 Ное 2010, 7:52

здр колеги на един приател кара бмв 1 ва серия 118 д със старт бутон !преди няколко седмици започна да му пали много трудно, на диагностиката показа че са свещите той сменява 4 те свещи но пак показва грешка 4 те свещи ?въпроса ми е какво може да е и дали може да е релето ?благодаря предварително:)
Оригинални масла,консумативи и авточасти:)ПРОМО МАСЛА И ФИЛТРИ-
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 3&t=172196

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: проблем свещи ?

Мнение от Mollov » 05 Ное 2010, 10:37

блока за управление на подгревните свещи... ако той е заминал, свещите са като "статуя" в случая... нищо не правят... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 118d; AUDI A4 TDI

Re: проблем свещи ?

Мнение от jokera_x » 06 Ное 2010, 20:38

Миналата зима и при мен палеше по-трудно когато стана много студено. Преди седмица си карах колата на сервиз да ми погледнат блока за управление но от сервиза не ми обърнаха внимание защото когато ми закачиха колата на диагностиката, пуснаха принудително свещите и те работели. Аз исках да ми погледнат блока дали е читав а те ми казаха че изобщо не се виждало кога подгряват свещите на таблото. Взеха парите и си тръгнах. Сега чакам да стане студено да видя дали ще подгряват.
Карай УМНО, стигни ЖИВ!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: проблем свещи ?

Мнение от Mollov » 07 Ное 2010, 20:51

Не се вижда? Дрън-дрън... предварителното подгряване винаги го има и за него няма индикация... но ако ECU-то поиска пълно подгряване, индикацията е налице - "жицата" светва... на мойта 1-ца съм го виждал 1-2 пъти само, така е, но го има... и на новите модели като се скапе блока за управление на свещите и палиш само на компресия - колко може... никво подгряване, нищо...

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook