Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 118d; AUDI A4 TDI

Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от jokera_x » 17 Юли 2011, 17:43

Колеги, днес си смених накладките, преди да ми светне датчика на борда. Но после си рових в борда на колата и занулих без да искам показателя за накладките и сега е на "км _ _ _ _ _ " Някой може ли да ми каже как да задам километри, защото сега ми свети (i) в червено, само от сервиз, ли може да бъдат зададени километри?
Карай УМНО, стигни ЖИВ!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от Mollov » 17 Юли 2011, 19:30

Няма как да зададеш км... трябва датчика за накладките да е ОК и "системата" сама си го нулира (по същият начин, както е маслото). Ако не ти е ОК датчика или не е вързан добре, ще ти дава точно тоя проблем - "-----". Когато датчика е ОК и пуснеш нулиране, като превърти "пясъчният часовник" и само ще ти изпише километрите до следваща смяна. Но ако датчика не е ОК (прекъснат кабел, несвързан кабел, изтъркан датчик), ще виждаш само "-----", колкото и пъти да се опитваш да "нулираш" накладките.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 118d; AUDI A4 TDI

Re: Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от jokera_x » 17 Юли 2011, 22:01

Датчика не беше изтъркан и не беше светнал преди да сменя накладките, аз ги смених за да не ми се изтърка датчика и да не давам още 30лв за кабел. След като ги смених нямах проблеми докато не ме налегна любопитството и да започна да си ровя за да занулявам главата си проста. Утре ще пръсна с контактен спрей буксите, и ще пробвам да закача колата на ктс-са на мой приятел и ако не стане си поръчвам и кабел.
Междудругото сложих накладки текстар и махнах оригиналните джурит, малееее текстара спира много повече...
Карай УМНО, стигни ЖИВ!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от Mollov » 17 Юли 2011, 22:13

Това, че датчика ти изглежда "здрав" не значи, че не е заминал... и при мен изглеждаше здрав, и аз така го сложих обратно и като "занулих" и гризнах дървото... сложих нови датчици и работата заспа... тия датчици май са направени да сдухват при смяна, че да си купуваш нови...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 17.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 118d

Re: Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от juliankal » 17 Юли 2011, 22:53

На какви километри приблизително е смяната на накладките... то е ясно че зависи от стила на каране и т.н. но все пак ориентировачно?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от Mollov » 18 Юли 2011, 15:15

Малко е "според-зависи"... т.е. според показанията на борд компа, но зависи от стила на каране... когато показаниата стигнат около 10к, не е лоша идея да погледнеш визуално какво се случва (дори и да трябва да свалиш джантата). Щото аз имах една кофти случка на изтъркана до край накладка (задра у диска), а според борд компа имах още 7к километра... просто на лявата гума се беше износила по-бързо, а датчика е отдясно (на задния мост, опред е отляво).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от bai_ILIA » 20 Юли 2011, 17:44

това с показанията до смяната наистина е доста относително - на мен ми показва 10 000км, а видимо има за доста повече при положение, че колата се кара и доста извънградско.

може бе понеже е автомат и системата за самодиагностика скъсява интервалите...така или иначе е хубава око да видим въпреки всички системи и щуротии :mrgreen:
"Чемодан, вокзал, Москва"

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 17.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 118d

Re: Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от juliankal » 20 Юли 2011, 19:17

45 000 km показва задния, 80 000км показва предните като се влезе в менюто.Това остатъчните километри ли са?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 118d; AUDI A4 TDI

Re: Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от jokera_x » 21 Юли 2011, 20:22

Смених датчика и всичко се оправи само с/у 25лв(нов датчик).
Карай УМНО, стигни ЖИВ!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зануляване на датчика за накладките при смяна? Как?

Мнение от Mollov » 21 Юли 2011, 20:48

juliankal написа:45 000 km показва задния, 80 000км показва предните като се влезе в менюто.Това остатъчните километри ли са?


Да... според преценка на компютъра (на базата на кой знае какво), толкова км би трябвало да изкараш с тия накладки... ама стойността се мени...

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook