BMW e87 116 газова/check engine

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 20.05.2019
Кара: BMW 116i

BMW e87 116 газова/check engine

Мнение от rauwkost » 26 Юни 2019, 8:42

Здравейте!
От около половин година карам 116 газ/бензин, на която и свети в жълто постоянно "check engine" лампичката още от запалване.
Карах я на сервиз (колата е вкарана от Италия с вече сложена газова) и не намериха нищо притеснително, казаха ми че било нормално да свети заради това че инжекциона обърквал ламбда сондата, но не означава че има проблем и да си я карам. Изчистиха тогава грешката, за да спре да свети лампата, но логично след 20-30км пак светна.
Мен обаче нещо си ме мъчи, тъй като чета мнения по други форуми по темата, и на 99% са че НЕ трябва да свети, пък и смятам да я продавам, а знам какво ме чака като започнат да ми се обаждат с питанки и пазарлъци. :dunno:
Някакво мнение?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: BMW e87 116 газова/check engine

Мнение от Venelin1111 » 30 Юни 2019, 14:58

Когато караш само на бензин чека свети ли след чистене на грешката? Каква е грешката? Ако свети не е ОК , закарай я при човек който може да прочете грешката и да те насочи от какво е. Няма как чека да свети и да ти казват карай всичко е ОК. Чека може да свети и от проблем нямащ нищо общо с газовия инжекцион, при мен светна от запушен DPF филтър . При теб може да е от друго.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook