Запалиха ми колата

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 1er

Запалиха ми колата

Мнение от symb » 07 Сеп 2019, 9:12

Здравейте,

За съжаление, през ноща ми запалиха колата f20 118d 2012 година пред нас. Цялата предна част на колата е изгоряла. Ако може да се каже като късмет е, че вътре и отзад няма никакви щети.

Може ли да ми кажете какво трябва да се прави сега като процедури. До колкото знам трябва да отида до полицията, пожарна и каското в понеделник. Това ми казаха полицайте които дойдоха след сигнала на 112. Трябва ли да връщам номерата и как ще се отпише колата за да няма повече данъци и т.н.?

P.S. Mod :nono:
BMW F20 118d 2012

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Запалиха ми колата

Мнение от madafaka_donkele » 07 Сеп 2019, 9:24

symb написа:До колкото знам трябва да отида до полицията, пожарна и каското в понеделник.


Е те са ти казали къде трябва да отидеш. На застрахователите, ако още не си им звъннал им звънни на дежурния телефон. После с протокола от полицията при застрахователите, с тях като приключиш в КАТ със всички възможни документи от полицията, застрахователите, големия талон, свалените номера и т.н. да я бракуваш. В общината мисля, че автоматично се праща вече информацията от КАТ, но питай на място в КАТ за всеки случай.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Запалиха ми колата

Мнение от (h)aman » 07 Сеп 2019, 9:43

Не бързай с бракуването и разпродаването, преди да се изясниш с каското.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 9.12.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 1er

Re: Запалиха ми колата

Мнение от symb » 08 Сеп 2019, 20:21

madafaka_donkele написа:
symb написа:До колкото знам трябва да отида до полицията, пожарна и каското в понеделник.


Е те са ти казали къде трябва да отидеш. На застрахователите, ако още не си им звъннал им звънни на дежурния телефон. После с протокола от полицията при застрахователите, с тях като приключиш в КАТ със всички възможни документи от полицията, застрахователите, големия талон, свалените номера и т.н. да я бракуваш. В общината мисля, че автоматично се праща вече информацията от КАТ, но питай на място в КАТ за всеки случай.


Да, обадил съм се веднага. През работен ден ще отида при тях.
Ще направя това което са ми казали, но както всички знаем в нашата административна бюрокрация винаги изниква още нещо. Затова реших да попитам тук не трябва още нещо.

Благодаря за информацията!
BMW F20 118d 2012

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook