E87 1.6 Бензин 115кс Няма мощност

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.06.2021

E87 1.6 Бензин 115кс Няма мощност

Мнение от cchack » 13 Юни 2021, 14:28

Здравейте колеги!
Имам следния проблем с моята Е87.
В ниските обороти няма мощност, глъхне мотора и сякаш се дави.
Това го прави до 2500 оборота понякога и до 3000.
Колата имаше метан уредба която я премахнаха.
Смених свещите и една бубина, но проблема остана.
Появи се шум сякаш на верига, но когато го закарах да я сменят, майстора каза че веригата е като нова и не е на повече от 15000 км.
Смених маслото с по гъсто 10в40 и шума изчезна, но мощност няма.
Изписа на диагностиката дебитомер който смених. Същия мъртвец. Изписа и грешка за ламбда сонда преди смяна на дебитомера.
Съмняваха се за вануси, но когато отидох при специялист в тази насока той твърдо отрече да е ваноси, защото няма никакви шумове от тях а и на диагностиката изкарва грешка ако има проблем там.
Дайте ми съвет МОЛЯ!
Благодаря ви предварително.

ПС. Ходих и при гуро на бмв-та който ме шашна с някакъв ремонт 1500-2000 лв и давал гаранция 15000 км макс.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.11.2021
Пол: Мъж

Re: E87 1.6 Бензин 115кс Няма мощност

Мнение от Tenife » 14 Ное 2021, 14:20

Здравей колега,
минало е време от публикацията и може да си решил проблема, но сигурно ще е от полза да споделя и моя опит. Имам същата единичка 116i 115 к.с. (2005 г.). След купуването смених веднага масло и започна едно хъркане след запалване. Съмнение за верига - но тя е нова. Съмнение за вануси - и те са добри според специалистите. Смениха свещи и първа бобина според грешките и т.н. Така минаха четири месеца в сервиза без да я карам. Накрая се отказаха и ми я върнаха. В БМВ - то на гара Искър не я приеха, защото и сложих газова уредба преди това. Оставих я в трети сервиз и там за два дена оживя. Отвориха и картера и вътре се оказа пълно с дребни трошки от банан на верига. Свалиха един смукател които води към филтъра и там в него има една метална цедка също затлачена от трошките. Промиха всичко, нов филтър и маслото прецедено, защото е второто чисто ново масло което слагам. Колата работи много добре, но сигурно ще е полезно при смяна на масло пак да се промие всичко. Най вероятно при лесната смяна на веригата (може да е било и в Германия), без да се отваря предния капак и картера остават парчета от счупения банан и се намилат. Запушените цедки тормозат потока на масло и нарушават работата на ванусите. По регистрираните грешки това не може да се установи. В заключение ще кажа, че вече съм минал 7000 км. без да ми светне чека. Надявям се горенаписаното да ти е от полза на теб и на други колеги. Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: E87 1.6 Бензин 115кс Няма мощност

Мнение от LUBObe » 05 Яну 2022, 9:59

Tenife написа:Здравей колега,
минало е време от публикацията и може да си решил проблема, но сигурно ще е от полза да споделя и моя опит. Имам същата единичка 116i 115 к.с. (2005 г.). След купуването смених веднага масло и започна едно хъркане след запалване. Съмнение за верига - но тя е нова. Съмнение за вануси - и те са добри според специалистите. Смениха свещи и първа бобина според грешките и т.н. Така минаха четири месеца в сервиза без да я карам. Накрая се отказаха и ми я върнаха. В БМВ - то на гара Искър не я приеха, защото и сложих газова уредба преди това. Оставих я в трети сервиз и там за два дена оживя. Отвориха и картера и вътре се оказа пълно с дребни трошки от банан на верига. Свалиха един смукател които води към филтъра и там в него има една метална цедка също затлачена от трошките. Промиха всичко, нов филтър и маслото прецедено, защото е второто чисто ново масло което слагам. Колата работи много добре, но сигурно ще е полезно при смяна на масло пак да се промие всичко. Най вероятно при лесната смяна на веригата (може да е било и в Германия), без да се отваря предния капак и картера остават парчета от счупения банан и се намилат. Запушените цедки тормозат потока на масло и нарушават работата на ванусите. По регистрираните грешки това не може да се установи. В заключение ще кажа, че вече съм минал 7000 км. без да ми светне чека. Надявям се горенаписаното да ти е от полза на теб и на други колеги. Поздрави.


Колега,
Кой е сервизът, в който са ти намерили и оправили проблема?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.06.2021

Re: E87 1.6 Бензин 115кс Няма мощност

Мнение от cchack » 23 Яну 2022, 20:20

Tenife написа:Здравей колега,
минало е време от публикацията и може да си решил проблема, но сигурно ще е от полза да споделя и моя опит. Имам същата единичка 116i 115 к.с. (2005 г.). След купуването смених веднага масло и започна едно хъркане след запалване. Съмнение за верига - но тя е нова. Съмнение за вануси - и те са добри според специалистите. Смениха свещи и първа бобина според грешките и т.н. Така минаха четири месеца в сервиза без да я карам. Накрая се отказаха и ми я върнаха. В БМВ - то на гара Искър не я приеха, защото и сложих газова уредба преди това. Оставих я в трети сервиз и там за два дена оживя. Отвориха и картера и вътре се оказа пълно с дребни трошки от банан на верига. Свалиха един смукател които води към филтъра и там в него има една метална цедка също затлачена от трошките. Промиха всичко, нов филтър и маслото прецедено, защото е второто чисто ново масло което слагам. Колата работи много добре, но сигурно ще е полезно при смяна на масло пак да се промие всичко. Най вероятно при лесната смяна на веригата (може да е било и в Германия), без да се отваря предния капак и картера остават парчета от счупения банан и се намилат. Запушените цедки тормозат потока на масло и нарушават работата на ванусите. По регистрираните грешки това не може да се установи. В заключение ще кажа, че вече съм минал 7000 км. без да ми светне чека. Надявям се горенаписаното да ти е от полза на теб и на други колеги. Поздрави.


Благодаря за отговора колега!
При мен се оказа запушен катализатор. Премахнаха го и колата тръгна, но сега когато я запаля прекъсва и глъхне. Ще проверя за описаните от теб проблеми.
Сега имам друг проблем...
След като махнаха катализатора и запалиха колата, беше светнал DTC.
Реших че проблема е от падане на акумулатора и стоене в сервиза с месеци. След като я карах 2 седмици ми направи проблем с паленето. Светят DTC, ABS и Триъгълник с удивителна. Колата не иска изобщо да завърти. Опитах и палене на скорост без резултат. Стоя така 2 дни и запали от раз на третия ден /пробвах двата дни да я запаля но без резултат/. Реших че е акумулатор, но уви. Пали когато прецени, карам 2-3 дни и пак тези грешки + ниско налягане в гума. Проверихме маси да няма лабави, но не открихме. Давахме маса директно на мотора и пак не запали.
Моля за мнение. Майсторите които питах вдигат раменете...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: E87 1.6 Бензин 115кс Няма мощност

Мнение от Leon » 27 Яну 2022, 16:17

Е, прочети какви грешки записва като светят тия лампи...
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: E87 1.6 Бензин 115кс Няма мощност

Мнение от The Heartlistener » 27 Яну 2022, 17:49

Типично за отиващ си датчик на коляновия вал. Обикновено е съчетано и с доста други грешки.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook