Смяна демпферна шайба

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.10.2019
Местоположение: Кранево
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е-87
Мечтае да кара: по голямо БМВ
Детайли за колата: 118-д 2010г.- на 185.000км.

Смяна демпферна шайба

Мнение от d.mobydick » 04 Ное 2021, 12:07

Здравейте колеги,
Бих искал да попитам къде във Варна бих могъл да сменя демпферна шайба, без да се налага да продавам недвижим имот. Говоря за нормални , човешки цени , защото от форума разбрах , че при всеки модел май е различно БМВ-118 д Е87 . Вчера просто се скъса и падна без удари и без шум ,разбрах едва когато вдигнах капака, и то само поради факта ,че вдигна температурата на охлаждащата течност . В първият момент помислих ,че е изхвърлила ремъка ,но после видях шайбата на кората отдолу и се уплаших, да не стане по -голяма беля. Някой може ли да ми препоръча читав сервиз , макар ,че и цената е важна, но колкото толкова по важно е качеството.
Благодаря предварително Д. Иванов

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Смяна демпферна шайба

Мнение от Moni_BMW » 05 Ное 2021, 10:57

Нямаше ли симптоми, че ти е тръгнала демпферната шайба примерно пукане, виене, щракане, че ми стана интересно възможно ли е от веднъж да изпадне. Тя и самата шайба не е евтина, освен смяната ѝ.
///M power

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.10.2019
Местоположение: Кранево
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е-87
Мечтае да кара: по голямо БМВ
Детайли за колата: 118-д 2010г.- на 185.000км.

Re: Смяна демпферна шайба

Мнение от d.mobydick » 05 Ное 2021, 14:12

Нямаше никаква слухова индикация, а видима е невъзможна , тя шайбата не се вижда. Доста е надолу и няма ъгъл. Може би веднъж или два пъти, мисля се чу лек стържещ звук , като от ремък, но после изчезна .Може би или най вероятно, точно това е бил признака ,който Аз не отчетох достатъчно сериозно, в същност огледах внимателно , но няма пряка видимост към шайбата и тя просто си падна след което се прибрах , тъй като не ми зареждаше алтернатора и в първият момент помислих ,че е пак той , но после като погледнах и видях и просто ми призля. Така ,че в момента молбата ми е за препоръка на сервиз с грамотни технически и правили този вид ремонт монтьори, защото по сервизите е пълно с аматьори и самодейци, има и свестни , но въпросът е как да ги откриеш. Продължавам да търся сервиз.
Д. Иванов

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.10.2019
Местоположение: Кранево
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е-87
Мечтае да кара: по голямо БМВ
Детайли за колата: 118-д 2010г.- на 185.000км.

Re: Смяна демпферна шайба

Мнение от d.mobydick » 05 Ное 2021, 14:36

Гледам ги тук в интернет доставки и по сервизи , започват от 184лв. и стигат до 400 в зависимост от марката и модела , а смяната тук във форума ,бяха писали колеги започва от 60/70 до към 100, но никога не ми се налагало това упражнение , а през годините автомобилите които сме карали повечето на моите години ,го нямаха това подобрение за гасене на ударите и неритмичността на кол. вал , но най смешното е, че карам автомобили от 7/8 годишна възраст , баща ми беше професионален шофьор в Балкантурист. Аз завърших професионалните курсове още преди казармата, работил съм и известно време като такъв , имам и 4ти разряд монтьор и въпреки това я обикалям колата ,като извън земна чиния и се чудя от къде да я започна или по добре да не я почвам. Просто от времето когато сменях гарнитура на главата на пътя 70те/ 80те на москвича и на другите таралясници които карахме , до сега автомобилите така ги нахакаха с електроника , че профилите за обслужването им се нароиха на десетки. Така , че който има желание да помага, моля и предварително благодаря.posting.php?mode=reply&f=125&t=443848#
Д.Иванов

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 8.02.2007
Местоположение: Silistra

Re: Смяна демпферна шайба

Мнение от BaHka » 06 Ное 2021, 19:20

Има оригинални шайби в опаковка на Феби и Сваг на цени около 700 лв. Съветвам те да се напънеш и да си вземеш такава шайба. С всичко друго ще имаш проблеми след това.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.10.2019
Местоположение: Кранево
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е-87
Мечтае да кара: по голямо БМВ
Детайли за колата: 118-д 2010г.- на 185.000км.

Re: Смяна демпферна шайба

Мнение от d.mobydick » 07 Ное 2021, 19:10

Здравейте ,
На Swag най скъпите шайби заедно с новите монтажни болтове , тук за модела са 4,са в онлайн сайтовете на 384лв , а иначе започват от 280.
марките са повече от 10 и най скъпите са около 400лв. Напълно възможно е да има и над 700 лв. Проблемът в б-я е че цената отдавна не е гаранция за качество. Но не това е най важното, по- важно е свестни монтьори и грамотни разбира се. че съм се нагледал на неграмотници и самодейци. В същност със нарастването на броя на автомобилите ,нишата стана доста атрактивна и печеливша и от там и наплива на мераклии.
Д. Иванов.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.10.2019
Местоположение: Кранево
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е-87
Мечтае да кара: по голямо БМВ
Детайли за колата: 118-д 2010г.- на 185.000км.

Re: Смяна демпферна шайба

Мнение от d.mobydick » 10 Ное 2021, 18:27

Здравейте колеги ,
Проблема с шайбата се реши неочаквано лесно и бързо. Купих си шайба Corteco, немска на цена от 372лв и за най голямо мое учудване , независимо от пледоариата във форума за сложността на смяната и всички сложнотии по свалянето на старата. Майсторът ,или момчето което я смени , се справи за 15 минути . Единствено демонтирахме дифузьора с перката за охлаждане и въздушният филтър и с гайковерта стана веднага , цената за труд беше 60лв. Смених и ремъка , ролките бяха добре. Минах около 50/60км. за сега е добре, точно като онзи който падал от небостъргача, е Аз знам , че падането продължава, така че емоции ще има.posting.php?mode=reply&f=125&t=443848#
Д. Иванов

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook