Bluetooth и круиз контрол не работят

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.11.2021
Пол: Мъж

Bluetooth и круиз контрол не работят

Мнение от Daniel_K » 30 Ное 2021, 13:01

Здравейте, колеги! От няколко дни съм собственик на BMW 118d (е87) 2006г. Това е и първото ми BMW някога. Проблемите са следните, Колата разполага с мултифункционален волан има си всички копчета включително и тези за гласови команди и този който е като слушалка на телефон, това ме доведе на мисълта, че колата разполага с bluetooth, но когато натисна някое от тези копчета или това най-вдясно на таблото което също е като слушалка просто нищо не се случва. Реших, че може би просто няма bluetooth функция, но след доста четене из интернет разбрах къде би трябвало да се намира bluetooth модула или както пише на него MULF модула, ако изобщо има такъв. Оказа се, че има и всички кабели са свързани в него, както може да се види на снимката по-долу, но просто при опит за ползване на bluetooth-а нищо не се случва. Същият е случаят и с круиз контрола. Воланът има трето лостче за круиз контрол, но при опит за използването му нищо не се случва. Ако някой има решение на тези проблеми, бих бил много благодарен!

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Bluetooth и круиз контрол не работят

Мнение от Denis yusein » 01 Дек 2021, 11:51

Здравей колега,
За блутут настройките се правят през менюто на касетофона, трябва да сдвоиш колата с телефона си.Блутут е само за тел. разговори, не става за музика.
Включването на круиз контрола става посредством лоста който трябва да бутнеш напред, и ако не се лъжа круиз контрола работи над 40км/ч
Дано съм помогнал.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.11.2021
Пол: Мъж

Re: Bluetooth и круиз контрол не работят

Мнение от Daniel_K » 01 Дек 2021, 12:26

Denis yusein написа:Здравей колега,
За блутут настройките се правят през менюто на касетофона, трябва да сдвоиш колата с телефона си.Блутут е само за тел. разговори, не става за музика.
Включването на круиз контрола става посредством лоста който трябва да бутнеш напред, и ако не се лъжа круиз контрола работи над 40км/ч
Дано съм помогнал.


Благодаря за отговора, но проблемът е че bluetooth-а не ми излиза никъде нито в bluetooth менюто на телефона за да мога да го сдвоя нито на касетофона на колата. Просто нищо не се случва, сякаш bluetooth няма. Относно круиз контрола скоростта с която карах когато пробвах да го пусна беше около 90км/ч, по начина който ти описа, но както и при bluetooth-a нищо не се случи, и преди съм имал кола с bluetooth и круиз контрол и работих с тях перфектно, затова не мисля че проблема е в начина на експлоатация.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Bluetooth и круиз контрол не работят

Мнение от Leon » 15 Дек 2021, 14:59

Отиди при човек, който се занимава с кодиране да ти направи диагностика на модула и на темпомата. Често самоуки диагностици прецакват кодировките, освен това тези модули се повреждат, може да има прекъснат кабел, да е омазано нещо при връщане на километри и т.н. Щом имаш модул, ще тръгне вероятно, просто ти трябва човек, който знае какво прави. oci е един от тези хора, в групата Е90 във фейса има още няколко.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Bluetooth и круиз контрол не работят

Мнение от Jorixa » 15 Дек 2021, 16:11

Тва че има копче за блутут, не означава че има блутут. Възможно е мултиволана да е слаган допълнително. Доста рядко срещана екстра е фабричния блутут при тия коли. А круз контрола се пуска от ръчка от ляво на волана, под мигачите.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Bluetooth и круиз контрол не работят

Мнение от Leon » 17 Дек 2021, 11:49

Написал е, че има МУЛФ в багажника, вероятно и във вин-а му излиза, че има блутут...
Never mistake motion for action...

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook