Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от X5 E70 » 15 Дек 2010, 0:04

xdriver написа:
goguma написа:Колега, аз не съм запознат много със схемите, но бих ти препоръчал да изчакаш още. Новото Х3 наистина изглежда по-добро от старото, но моделът е доста 'фреш', изчакай и поразпитвай хора които вече го имат, или скоро ще си го купят. Все още не се знае какви ще са му 'детските болести' и другите характеристики. А и по стара традиция нова кола не се взима в началото на зимата :mrgreen: Освен това през пролетта и лятото със сигурност ще има отстъпки, а и цената като цяло ще падне дотогава. А цената на твоята машина няма да падне чак толкова драстично за половин година, да кажем. Така че укроти си мерака за няколко месеца, защото когато става дума за големи покупки и доста пари /за мен 127 000 са доста голяма сума, за теб не знам/, е хубаво човек да не се хвърля веднага, а първо малко маркетинг да вкара :)

Дано не съм те отегчил с бабешките ми съвети :mrgreen: Поздрави :bchug:


Мерси за съветите, колега :yes: За мен сумата също е доста голяма, затова решението е по-скоро лизинг. Аз не бързам чак толкова; както мисля, че споменах, моята кола си е перфектна на този етап, даже бих изчакал фейслифта на F25, но дотогава моята много ще се обезцени. Премиум селекшън също е вариант, но не знам дали този модел ще бъде включен в списъка на колите втора ръка. Определено, ако взимам кола за толкова пари, ще е или чисто нова или премиум селекшън, друг вариант няма засега.

Благодаря на всички за коментарите и съветите!


Чисто нова :)? Моята беше чисто нова, 67 400,00 Евро без ДДС.
Познай колко струва сега :)
Този който изкара колата от магазина поема цялото обезценяване
Никога вече чисто нова кола, един път направих тази грешка и ще ми е обеца на ухото за цял живот

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от xdriver » 15 Дек 2010, 19:46

Не знам, кефи ме продължителността на гаранцията - 5 години или 100000 км. Моята като я взех оставаха 5-6 месеца гаранция и после като изтече се наложи да сменя 6-7 неща от джоба, а колата беше на 32-33 хил. км. Мисля, че ще е гот да ми оправят нещата за толкова дълъг период. Та затова чисто нова :) :bchug:
Иначе, че е ужасно скъпо, така е.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от cww » 15 Дек 2010, 22:51

Ъъъъ, колега, може и аз да съм в грешка, но до колкото ми е известно гаранцията давана от BMW е 2 години без ограничение на пробега. 5-те години/100 000 км, за които говориш ти не е ли т.нар. Basic Service? Безплатна смяна на масло и разни консумативи?
Щото и аз моята като я взех ми оставаха 3-4 месеца гаранция, ама после си доплатих като пич, за да си удължа гаранцията още 3 години и ся си щракам с пръсти като се потроши поредното нещо.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от TPAKTOP » 16 Дек 2010, 16:13

cww написа:Ъъъъ, колега, може и аз да съм в грешка, но до колкото ми е известно гаранцията давана от BMW е 2 години без ограничение на пробега. 5-те години/100 000 км, за които говориш ти не е ли т.нар. Basic Service? Безплатна смяна на масло и разни консумативи?
Щото и аз моята като я взех ми оставаха 3-4 месеца гаранция, ама после си доплатих като пич, за да си удължа гаранцията още 3 години и ся си щракам с пръсти като се потроши поредното нещо.

Аз до колкото съм запознат тази въпросна удължена гаранция е към някаква външна фирма а не към БМВ! Лично бях питал преди време и така ми беше обяснено. Дори и един от БГ застрахователите предлага подобно нещо но е доста по-зле. Тези бяха някакви холандци и след обширен тест можеш да си удължиш гаранцията до когато си поискаш без значение от годините. Но цените са различни дали искаш до 100000км или до 300000км
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от cww » 16 Дек 2010, 17:23

TPAKTOP написа:
cww написа:Ъъъъ, колега, може и аз да съм в грешка, но до колкото ми е известно гаранцията давана от BMW е 2 години без ограничение на пробега. 5-те години/100 000 км, за които говориш ти не е ли т.нар. Basic Service? Безплатна смяна на масло и разни консумативи?
Щото и аз моята като я взех ми оставаха 3-4 месеца гаранция, ама после си доплатих като пич, за да си удължа гаранцията още 3 години и ся си щракам с пръсти като се потроши поредното нещо.

Аз до колкото съм запознат тази въпросна удължена гаранция е към някаква външна фирма а не към БМВ! Лично бях питал преди време и така ми беше обяснено. Дори и един от БГ застрахователите предлага подобно нещо но е доста по-зле. Тези бяха някакви холандци и след обширен тест можеш да си удължиш гаранцията до когато си поискаш без значение от годините. Но цените са различни дали искаш до 100000км или до 300000км


Струва ми се, че не си достатъчно добре запознат. Единственото изискване на БМВ е заводската ти гаранция да не е изтекла, когато доплащаш за нейното удължаване, като предполагам идеята на това е да няма външни намеси по колата, за да не можеш след това да ги обуеш. Утре имам път към дилъра и ще питам дали важи и в Европа.

P.S. Онзи ден ми изгоря мигача и ми смениха целия блок гаранционно разбира се. На въпроса ми може ли да си взема изгорелия (много добре знаех отговора) ми казаха, че не може, защото дефектната част се изпраща в Германия. Ако е външна фирма - за кво и е на нея изгорял мигач? :)
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от TPAKTOP » 16 Дек 2010, 17:39

cww написа:
Струва ми се, че не си достатъчно добре запознат. Единственото изискване на БМВ е заводската ти гаранция да не е изтекла, когато доплащаш за нейното удължаване, като предполагам идеята на това е да няма външни намеси по колата, за да не можеш след това да ги обуеш. Утре имам път към дилъра и ще питам дали важи и в Европа.

P.S. Онзи ден ми изгоря мигача и ми смениха целия блок гаранционно разбира се. На въпроса ми може ли да си взема изгорелия (много добре знаех отговора) ми казаха, че не може, защото дефектната част се изпраща в Германия. Ако е външна фирма - за кво и е на нея изгорял мигач? :)

Ами утре и аз ще ходя до дилъра :mhihi:
Искам да ти кажа какво се случи като ми го предложиха това(и не споря че съм в грешка):
Когато ми изтече гаранцията ми даде някаква грешка на кормилната уредба. Отидох до Камор за да видят какъв е проблема като ако щеш вярвай си мислех че колата е още гаранционна. Казаха ми че трябва да се препрограмира и ако пак светне трябвало да се смени някаква кутия или нещо подобно което беше на доста "прилична" цена. Тогава ги попитах дали влиза в гаранцията и те ми казаха че колата вече не е гаранционна. Ставаше въпрос за около 2 месеца след изтичането на заводската гаранция. Попитах ги дали няма начин да се удължи гаранцията и те ми обясниха че вече съм закъснял защото е трябвало да го направя преди втората година на автомобила. Обаче ми предложиха да си доплатя към Армеец някаква услуга която е като "удължена гаранция" но го отказах защото щеше да ми завиши сумата двойно. За да ми вземат парите продължиха да ме "таковат" за подобна гаранция към чужд застраховател който бил специализиран точно в този вид застраховки. Агитацията беше че точно по тази начин са застраховани премиум селекшъна които предлагат и било добре но лично аз отказах. Да чукам на дърво не ми светна втори път! И до колкото помня условията бяха такива които бях написал в предния пост. Може би просто говорим за различните застраховки.
ПС в тази история става въпрос за М5 не за джипа!!!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 29.04.2006

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от Modulo » 16 Дек 2010, 18:46

xdriver, за новото X3 още няма N1 сертификат, с който да си теглише ДДС-то, така че цената се доближава твърде много до ново X5. За 120 000 без ДДС се качваш в добре оборудвана чисто нова X5 30d/35i. При това положение, поне аз нямам сърце да дам 100к за X3 2.0d.

Другото е, че аз не бих взел тази кола в първата година от производството. Ще ти съсипят нервите детските болести. Така както новата седмица даде страшно много дефекти, новата петица си има проблеми и т.н...Пари от джоба няма да дадеш - условията на гаранция на BMW изглеждат добри с 2 + 3 разширена. Но все пак ще се учат на твоята кола и ще ходиш по акции. Аз на твое място щях или да изчакам до следващата зима или да се метна на ново X5. Няма по-добро от това да караш facelift автомобил. Качеството е в пъти по-добро.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от cww » 16 Дек 2010, 20:26

TPAKTOP, наистина говорим за различни неща :yes:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от xdriver » 16 Дек 2010, 20:41

cww написа:Ъъъъ, колега, може и аз да съм в грешка, но до колкото ми е известно гаранцията давана от BMW е 2 години без ограничение на пробега. 5-те години/100 000 км, за които говориш ти не е ли т.нар. Basic Service? Безплатна смяна на масло и разни консумативи?
Щото и аз моята като я взех ми оставаха 3-4 месеца гаранция, ама после си доплатих като пич, за да си удължа гаранцията още 3 години и ся си щракам с пръсти като се потроши поредното нещо.


Май наистина си прав, колега. Аз си помислих, че тази двегодишната са я увеличили на 5, но явно са различни неща. Иначе щеше да е много приятно да имаш 5 години пълна гаранция.
Когато я удължиш с три години с доплащане е все едно си имаш 5 години пълна гаранция, така ли да разбирам? Или това доплащане е само за масла, филтри и такива неща? Сигурно има тема по този повод, но не съм я чел, а тук стана въпрос.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от cww » 16 Дек 2010, 21:11

xdriver написа:
cww написа:Ъъъъ, колега, може и аз да съм в грешка, но до колкото ми е известно гаранцията давана от BMW е 2 години без ограничение на пробега. 5-те години/100 000 км, за които говориш ти не е ли т.нар. Basic Service? Безплатна смяна на масло и разни консумативи?
Щото и аз моята като я взех ми оставаха 3-4 месеца гаранция, ама после си доплатих като пич, за да си удължа гаранцията още 3 години и ся си щракам с пръсти като се потроши поредното нещо.


Май наистина си прав, колега. Аз си помислих, че тази двегодишната са я увеличили на 5, но явно са различни неща. Иначе щеше да е много приятно да имаш 5 години пълна гаранция.
Когато я удължиш с три години с доплащане е все едно си имаш 5 години пълна гаранция, така ли да разбирам? Или това доплащане е само за масла, филтри и такива неща? Сигурно има тема по този повод, но не съм я чел, а тук стана въпрос.


Колега, ако БМВ удължи заводската си гаранция на 5 години ще фалира :mhihi:
Сега сериозно, в моя случай, а и понеже се фокусирахме върху цифрата 5 реално имаш 5 години заводска гаранция. Да ти кажа честно приятно е чувството като ти се потроши нещо да знаеш, че ще ти го оправят без пари, защото поддръжката на тези автомобили както всички знаем не е най-евтиното нещо на света. Аз като си взех колата веднага отидох в М Кар и хората ми дадоха един списък с варианти за удължаване на гаранцията - примерно 5 години/100 000 км, 5 години/ 80 000 км, 5 години/60 000 км, 4 години/ 100 000 км, 6 години/ 200 000 км (това е максималния вариант) и т.н. Някой карат много и ги интересува гаранцията да важи много километри, други като мен не карат особено много и повече ги интересува времетраенето. Всеки според нуждите и потребностите си. Има само един тънък момент - ако човек си е купил колата от български дилър (и стандартно има включен в цената на колата си BMW Basic Service) цената за удължаване на гаранцията е смехотворна (поне според моите разбирания). Ако обаче е взел колата от Германия, то доплащането е повече от двойно (както в моя случай). На мен лично не ми се досвидяха и както показва досегашния ми опит това беше може би най-смислената инвестиция, която съм правил :mhihi: Или иначе казано парите, които платих, за да си удължа гаранцията съм на път да ги избия за по-малко от година. Та така по въпроса с гаранциите.

P.S. Максималния вариант 6 години/200 000 км беше много примамлив за мен, но за допълнителната 1 година над 5-те офертата беше 10 000 и нещо евро без ДДС...и вече наистина ми се видя много. Според мен (ако човек има постоянен и стабилен доход) оптималния вариант е 5 години гаранция, караш без грижи, после продаваш, вземаш новата и пак така...докато можеш. :yes:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от xdriver » 16 Дек 2010, 22:00

караш без грижи, после продаваш, вземаш новата и пак така...докато можеш. :yes:[/quote]

Това наистина е най-добрия вариант :) но човек трябва да има доста сериозни доходи, за да си позволи този лукс.
Мерси за разяснението, колега, сега съм наясно с нещата! Поздрави :yes:

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от cww » 17 Дек 2010, 17:01

TPAKTOP написа:
cww написа:
Струва ми се, че не си достатъчно добре запознат. Единственото изискване на БМВ е заводската ти гаранция да не е изтекла, когато доплащаш за нейното удължаване, като предполагам идеята на това е да няма външни намеси по колата, за да не можеш след това да ги обуеш. Утре имам път към дилъра и ще питам дали важи и в Европа.

P.S. Онзи ден ми изгоря мигача и ми смениха целия блок гаранционно разбира се. На въпроса ми може ли да си взема изгорелия (много добре знаех отговора) ми казаха, че не може, защото дефектната част се изпраща в Германия. Ако е външна фирма - за кво и е на нея изгорял мигач? :)

Ами утре и аз ще ходя до дилъра :mhihi:
Искам да ти кажа какво се случи като ми го предложиха това(и не споря че съм в грешка):
Когато ми изтече гаранцията ми даде някаква грешка на кормилната уредба. Отидох до Камор за да видят какъв е проблема като ако щеш вярвай си мислех че колата е още гаранционна. Казаха ми че трябва да се препрограмира и ако пак светне трябвало да се смени някаква кутия или нещо подобно което беше на доста "прилична" цена. Тогава ги попитах дали влиза в гаранцията и те ми казаха че колата вече не е гаранционна. Ставаше въпрос за около 2 месеца след изтичането на заводската гаранция. Попитах ги дали няма начин да се удължи гаранцията и те ми обясниха че вече съм закъснял защото е трябвало да го направя преди втората година на автомобила. Обаче ми предложиха да си доплатя към Армеец някаква услуга която е като "удължена гаранция" но го отказах защото щеше да ми завиши сумата двойно. За да ми вземат парите продължиха да ме "таковат" за подобна гаранция към чужд застраховател който бил специализиран точно в този вид застраховки. Агитацията беше че точно по тази начин са застраховани премиум селекшъна които предлагат и било добре но лично аз отказах. Да чукам на дърво не ми светна втори път! И до колкото помня условията бяха такива които бях написал в предния пост. Може би просто говорим за различните застраховки.
ПС в тази история става въпрос за М5 не за джипа!!!


ТРАКТОР, колега, ей са се прибирам от М Кар. Това, за което говоря аз (и което съм платил) е удължена заводска гаранция към БМВ Европа и важи на целия континент...или поне в белите държави, т.е. западна Европа.

P.S. Този път лагери на главините на предните колела :mhihi: БМВ много скоро ще са на минус от мен :)
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от MaXimal » 19 Дек 2010, 21:27

BMW предлагат два вида допълнителни гаранции.

Едната е към BMW и е задължително да се сключи преди да ти е изтекла базовата гаранция. Има различни периоди мисля, че бяха +1. +2 и +3 години.

Другата е към външна фирма (шведска май беше) и нямам информация за нея.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от TPAKTOP » 20 Дек 2010, 10:45

cww написа:ТРАКТОР, колега, ей са се прибирам от М Кар. Това, за което говоря аз (и което съм платил) е удължена заводска гаранция към БМВ Европа и важи на целия континент...или поне в белите държави, т.е. западна Европа.

P.S. Този път лагери на главините на предните колела :mhihi: БМВ много скоро ще са на минус от мен :)

Явно наистина сме говорили за различни неща! И аз докато бях в гаранция до преди около месец постоянно кибичих в Камор. Последното нещо отстранено по гаранция беше масовия проблем на разхермитизираните стопове! За сега нямам други грижи освен че още си чакам рамото за задната чистачка :ranting:
Изображение

Предишна

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook