Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от xdriver » 07 Дек 2010, 14:23

Здравейте, колеги,
Преди няколко дни направих тест-драйв на новото Х3 в Мкар и много ми хареса - във всяко едно отношение превъзхожда моята. Въпросът ми е дали някой е запознат с връщането на коли при дилърите и закупуване на нови с доплащане разбира се или лизинг (мисля, че лизингът повече ще ме устрои на този етап)? Заслужава ли си от финансова гледна точка? Или е по-добре да я продам и тогава да отида при дилъра - т.е. нямам идея кое ще е по-добре за мен, не знам и на какъв принцип правят оценката на старата кола. Дали има логика в това: Да кажем, че моята се оценява на 45000 лв /примерно/, а F25 струва 100300 лв или 127000 лв с доста екстри /да не кажа всички есктри за модела/. Решавам да взема такава с повечко екстри. 127000-45000=82000 лв - Горе-долу това ли е сметката? Въобще тази система работи ли добре в България, защото на запад е ясно, че работи нормално, но там повечето неща са така, а тук не? Благодаря Ви предварително?
ПС: Моята е Х3, 2008, 45000 км, 2.0д, 177 коня, автоматик.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от msi200 » 07 Дек 2010, 15:11

Аз съм проверявал за подмяна при Мерцедес и БМВ. Не си спомням точнитете цифри, но общо взето офертите са дърво. Все пак зависи и от индивидуалната уговорка.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от skoti79 » 07 Дек 2010, 20:33

Диларите ще ти хванат колата ,доста под реалната и пазарна цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от xdriver » 07 Дек 2010, 20:35

И аз предполагам, че е дърво, но зависи колко е дебело :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от msi200 » 07 Дек 2010, 21:26

Ми винаги можеш да ги питаш за цена на изкупуване и да я свериш с Българското и Немското мобиле. Но на мен самите дилъри са ми казвали в прав текст, че цената е дърво. Все пак те после тази кола трябва да я продадат на печалба.

Х3 обаче е "пресен" модел и според мен няма да направят и хубава отстъпка. От друга страна е краят на годината, а те имат квоти за изпълняване.

Замислял ли си се за Х5 - аз фирмената я взех на 6 месеца и 9000км с 32% отстъпка от Германия, дадоха ми гаранция до 2013 година, а ползва и данъчен кредит.
I love the sound of V8 in the morning...

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от Bavarcho » 08 Дек 2010, 16:40

Няма смисъл да им я даваш. Продай я и си вземи новата.
Ще ти дадът много по-ниска цена от пазарната, пък и най-вероятно схемата ще е връщаш твойте и взимаш новата обаче с някакво ниво на екстри, което може да не ти хареса.
Изображение

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от cww » 09 Дек 2010, 8:01

xdriver, точно вчера писах e-mail на Камор за въпросния Trade In. Тези дни ще говоря с тях да видим каква оферта ще ми предложат (в моя случая става дума за обратно изкупуване на доста нов Мерцедес и доплащане за Е84) и ще споделя резултата. Най-вероятно офертата няма да ми хареса и е малко вероятно да се разберем, но в крайна сметка не ми пречи да опитам. Лошото е (поне за мен), че май само Камор предлага този вариант, останалите БМВ представителства мисля не я вършат тази работа или поне на мен не ми е известно.
Но да видим какво ще се получи в крайна сметка.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от msi200 » 09 Дек 2010, 10:15

Бургаския дилър на БМВ също предлагат тази услуга.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от xdriver » 09 Дек 2010, 17:01

cww написа:xdriver, точно вчера писах e-mail на Камор за въпросния Trade In. Тези дни ще говоря с тях да видим каква оферта ще ми предложат (в моя случая става дума за обратно изкупуване на доста нов Мерцедес и доплащане за Е84) и ще споделя резултата. Най-вероятно офертата няма да ми хареса и е малко вероятно да се разберем, но в крайна сметка не ми пречи да опитам. Лошото е (поне за мен), че май само Камор предлага този вариант, останалите БМВ представителства мисля не я вършат тази работа или поне на мен не ми е известно.
Но да видим какво ще се получи в крайна сметка.


Колега, в Мкар ми казаха, че всички дилъри на БМВ извършват тази услуга, но явно е тромава процедура и човек доста би се набутал, а аз не съм съгласен да дам перфектната си е83-ка без пари, защото наистина е ужасно запазена. Но разбира се ще ги изслушам, може да се измисли нещо. Мисля да отида преди празниците да поговорим какви са вариантите, но както спомена един от колегите по-горе, много е пресен модела и не знам дали ще има някакви отстъпки.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от cww » 09 Дек 2010, 17:24

Точно вчера имах работа в Пловдив и минах успоредно и през М Кар да си сменя чистачките и отново ги подпитах, ама явно беше края на работния ден и доста натоварено та затова сигурно не получих особено смислен отговор. Щом казваш, че всяко БМВ представителство го върши това, то съвсем скоро ще отскоча отново до М Кар да седна да поговоря с някой от продажби да каже как точно стоят нещата...че явно приемчиците не са много запознати.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от xdriver » 09 Дек 2010, 21:41

cww написа:Точно вчера имах работа в Пловдив и минах успоредно и през М Кар да си сменя чистачките и отново ги подпитах, ама явно беше края на работния ден и доста натоварено та затова сигурно не получих особено смислен отговор. Щом казваш, че всяко БМВ представителство го върши това, то съвсем скоро ще отскоча отново до М Кар да седна да поговоря с някой от продажби да каже как точно стоят нещата...че явно приемчиците не са много запознати.


Приемчиците определено не са запознати. Трябва да говориш с някого от Продажби. Препоръчвам ти Георги Ковачев, много е точен и обяснява добре :) На тест драйва точно той ми спомена за тази опция със замяната. Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от MaXimal » 10 Дек 2010, 10:08

Според мен Х3 Е83 ще е много по-трудно да го продадеш на частно лице отколкото да го върнеш при дилърите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от xdriver » 10 Дек 2010, 11:01

MaXimal написа:Според мен Х3 Е83 ще е много по-трудно да го продадеш на частно лице отколкото да го върнеш при дилърите.


Сигурно си прав, което ме поставя в положение да нямам голям избор, ако реша, че ще карам по-гъзарската :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 27.07.2010
Местоположение: София
Кара: '09 E92 N47; '08 E60 N53B30
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: RIP E39 2010-2019 :(

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от goguma » 11 Дек 2010, 16:21

Колега, аз не съм запознат много със схемите, но бих ти препоръчал да изчакаш още. Новото Х3 наистина изглежда по-добро от старото, но моделът е доста 'фреш', изчакай и поразпитвай хора които вече го имат, или скоро ще си го купят. Все още не се знае какви ще са му 'детските болести' и другите характеристики. А и по стара традиция нова кола не се взима в началото на зимата :mrgreen: Освен това през пролетта и лятото със сигурност ще има отстъпки, а и цената като цяло ще падне дотогава. А цената на твоята машина няма да падне чак толкова драстично за половин година, да кажем. Така че укроти си мерака за няколко месеца, защото когато става дума за големи покупки и доста пари /за мен 127 000 са доста голяма сума, за теб не знам/, е хубаво човек да не се хвърля веднага, а първо малко маркетинг да вкара :)

Дано не съм те отегчил с бабешките ми съвети :mrgreen: Поздрави :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: x3
Мечтае да кара: m5 e60; x6

Re: Замяна на БМВ Х3 Е83 с F25

Мнение от xdriver » 14 Дек 2010, 1:32

goguma написа:Колега, аз не съм запознат много със схемите, но бих ти препоръчал да изчакаш още. Новото Х3 наистина изглежда по-добро от старото, но моделът е доста 'фреш', изчакай и поразпитвай хора които вече го имат, или скоро ще си го купят. Все още не се знае какви ще са му 'детските болести' и другите характеристики. А и по стара традиция нова кола не се взима в началото на зимата :mrgreen: Освен това през пролетта и лятото със сигурност ще има отстъпки, а и цената като цяло ще падне дотогава. А цената на твоята машина няма да падне чак толкова драстично за половин година, да кажем. Така че укроти си мерака за няколко месеца, защото когато става дума за големи покупки и доста пари /за мен 127 000 са доста голяма сума, за теб не знам/, е хубаво човек да не се хвърля веднага, а първо малко маркетинг да вкара :)

Дано не съм те отегчил с бабешките ми съвети :mrgreen: Поздрави :bchug:


Мерси за съветите, колега :yes: За мен сумата също е доста голяма, затова решението е по-скоро лизинг. Аз не бързам чак толкова; както мисля, че споменах, моята кола си е перфектна на този етап, даже бих изчакал фейслифта на F25, но дотогава моята много ще се обезцени. Премиум селекшън също е вариант, но не знам дали този модел ще бъде включен в списъка на колите втора ръка. Определено, ако взимам кола за толкова пари, ще е или чисто нова или премиум селекшън, друг вариант няма засега.

Благодаря на всички за коментарите и съветите!

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook